Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc

Má lepší motor, vyšší výkon, víc výbavy a přesto je levnější než u nás v úplném základu. Ve srovnatelné specifikaci pak rozdíly rostou do statisíců korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc

16.9.2020 | Petr Prokopec

Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc

/

Foto: Škoda Avto

Má lepší motor, vyšší výkon, víc výbavy a přesto je levnější než u nás v úplném základu. Ve srovnatelné specifikaci pak rozdíly rostou do statisíců korun.

Modernizovaná Škoda Karoq dorazila na ruský trh již dříve, české automobilka ale neustále upravuje její nabídku. Naposledy k tomu došlo na přelomu srpna a září, kdy - přepočteno na české koruny - došlo k dalšímu zlevnění, což je pravý opak toho, co se děje u nás.

Škoda tak v tuto v Rusku nabízí Karoq nejlevněji s výbavou Active, kdy cenově začíná na 1 453 000 RUB, tedy 440 tisících Kč. Je to méně než dříve a jen to rozevírá nůžky ve srovnání s Českem, kde Karoq začíná na 515 900 Kč, tedy na o 15 tisíc Kč vyšší sumě než dříve. Navíc je třeba dodat, že za tyto peníze u nás dostanete litrový tříválec naladěný na 115 koní, o jejichž přenos se krom manuální převodovky a stará přední pohon. Hnaná kola jsou ale to jediné, co mají český a ruský Karoq společné - na východ od našich hranic je totiž za nižší cenu nabízen mnohem zajímavější motor i jindy příplatkový způsob řazení převodových stupňů.

Rusové mají pro všechny výbavy k dispozici osvědčenou jedna-čtyřku TSI, které turbo dopomáhá k výkonu až 150 koní. Takto vybavený vůz zvládá stovku za 8,8 sekundy a maximálně dosáhne 199 km/h, spotřeba činí 6,3 l/100 km. Podstatný je také fakt, že auto má už v základu osmistupňový automat, což je převodovka, o kterou v Česku nezavadíte. V Rusku pro změnu nezavadíte o manuál, za příplatek je k dispozici šestistupňové DSG v kombinaci s pohonem 4x4.

Citelné rozdíly jsou také ve výbavě, neboť již úroveň Active standardně obsahuje mj. klimatizací, kůží obšitý multifunkční volant, vyhřívaná přední sedadla nebo třeba audio systémem Swing s osmi reproduktory. Za většinu těchto prvků se u nás musí připlácet, dohromady půjde o desítky tisíc Kč.

Rusům lze tedy „jejich” Karoq jen závidět podobně jako Octavii, neboť za nižší částku, než na které startuje český základ, dostanou výkonnější a lépe vybavené SUV stejného názvu i stejné konstrukce. Kdybychom nabídku dorovnali a vzali do srovnání místní Karoq 1,5 TSI Ambition se stejným výkonem (150 koní) a automatem (v tomto případě DSG, pořád ovšem s předním pohonem), začínáme na 673 900 Kč - o více jak 230 tisíc Kč výše.

Rozdíly navíc mohou být dále umocněny, neboť do prodeje se má dostat také atmosférické 1,6litrové provedení se 110 koňmi, u kterého bude možné vybírat mezi šestistupňovým manuálem a šestistupňovým automatem. Cena by pak letěla ještě více dolů. Dodejme, že současný Karoq pro ruský trh je vyráběn v továrně GAZu v Nižném Novgorodu, což je jistě jeden z důvodů nižší ceny, auto se ale vizuálně od české verze nijak neliší a technicky rozhodně není pozadu.


Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc - 1 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 01Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc - 2 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 02Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc - 3 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 03Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc - 4 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 04Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc - 5 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 05Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc - 6 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 06Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc - 7 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 07Karoq je další Škoda, kterou lze Rusům jen závidět, stojí o hodně míň, i když nabízí víc - 8 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 08
Rusům můžeme Škodu Karoq jen závidět, k mání je totiž s vyšším výkonem i vyšší výbavou za méně peněz. Při srovnání specifikací se bavíme o rozdílu okolo 200 tisíc Kč. Foto: Škoda Avto

Zdroj: Škoda Avto

Petr Prokopec