Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Kia Carnival Hi-Limousine: takhle vypadá maximální korejský luxus pro šest
21.8.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Luxusní verze MPV se pyšní dřevěnými obklady, koženým čalouněním, televizí nebo topnou spirálou pro ohřev nápojů. O pohon se pak stará diesel.
Nová Kia Carnival byla představena ještě před počátkem léta, přičemž kromě atraktivnějšího designu přišla i s možností transportu až 11 pasažérů. Mimo tuto verzi ovšem zákazníci budou moci sáhnout také po modelech osazených pouze devíti, osmi či sedmi sedadly. Nebo také šesti, pokud sáhnou po nově odhalené variantě Hi-Limousine. Tu zvenčí charakterizuje hlavně přidaný střešní box, na úschovu lyží však v tomto případě můžete zapomenout. Daná rakev totiž slouží výhradně navýšení vnitřního prostoru pro hlavu.
Vyjma této změny se exteriér honosí ještě unikátními litými koly, bočními nášlapnými prahy, specifickými mlhovkami a LEDkami pro denní svícení. Nechybí pak ani zatmavená boční okna, jež mají zaručovat více soukromí uvnitř. V tomto směru ale ještě dále zacházejí záclonky v zadním prostoru pro VIP. Ten prošel největší proměnou, vpředu totiž najdeme standardní sedadla, jen osazená vyhříváním a ventilací.
Vzadu pak korejská novinka počítá se čtyřmi individuálními křesly, která jsou potažena kůží a lze je libovolně elektricky nastavovat. Cestující přitom mají k dispozici rozměrnou televizi zasazenou do zvýšeného stropu či LEDkové podsvícení, u kterého lze navolit barvu dle momentální nálady. Dále pak nechybí třeba držák na nápoje, který zároveň dostal i topnou spirálu pro ohřev kávy nebo čaje.
Opomenout nesmíme ani dřevěné obložení, klimatizaci s ionizérem či celou řadu portů na USB nebo zásuvek, mezi kterými nechybí ani ta na 220 Voltů. Díky tomu by Kia Carnival Hi-Limousine mohla zamířit i na evropský trh, což ostatně potvrzuje použitý motor - luxusní verzi totiž pohání 2,2litrový diesel CRDi naladěný na 202 koní. Jejich přenos má pak na starosti šestistupňový automat.
Je ale samozřejmě otázkou, zda provedení Hi-Limousine nebude nabízeno pouze na domácím trhu, kde jeho cena startuje na 29 900 000 KRW (cca 613 500 Kč). Obdobně se totiž Kia zachovala u celé řady dalších verzí. Levnější alternativa k Mercedesu třídy V by přitom pár zájemců najít mohla.
























Kia Carnival Hi-Limousine se pyšní hlavně luxusní výbavou v zadní části vozu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
2.5.2025Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
1.5.2025Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Číňané mají převzít zavírané továrny VW a rozjet v nich vlastní výrobu, nic jiného o úpadku Evropy neříká víc
včeraVýkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
včeraČíňané ukazují, že pořád dělají obchod, ne jen politiku. Dřív jen elektrická značka nabídne Evropanům spalovací auta, protože je chtějí
včeraNěmci srovnali Škody Elroq a Karoq. Elektromobilu nadržují, přesto neumí zastřít, že je skoro ve všem horší než dožívající spalovák
včeraVW říká, že jeho spolupráce s Fordem je „velmi, velmi, velmi úspěšná”. Myslí těch 20 prodaných Capri v Česku za první kvartál?
včera
Živá témata na fóru
- GTD + STI 05.03. 17:37 - Stepan
- Fiat a vše kolem nich 05.03. 16:38 - Stepan
- S větrem ve vlasech.... 05.03. 13:40 - pavproch
- VZKAZY 05.02. 14:28 - pavproch
- Prodám Volkswagen Transporter 2.0 TDI 05.02. 12:09 - M.Z.
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.02. 08:53 - řidičBOB
- Onboard videa 05.01. 09:03 - řidičBOB
- Táhneme na Brusel 04.30. 11:59 - abgx1