Kia Cee'd Cabrio 2013: ke všem odhaleným verzím dorazi i kabriolet

Kia potvrdila, že příští rok dorazí ještě jedna karosářská varianta nového Cee'du. Po všech už dosud odhalených nemůže jít o nic jiného než o kabriolet.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia Cee'd Cabrio 2013: ke všem odhaleným verzím dorazi i kabriolet

6.10.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Kia Cee'd Cabrio 2013: ke všem odhaleným verzím dorazi i kabriolet

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kia potvrdila, že příští rok dorazí ještě jedna karosářská varianta nového Cee'du. Po všech už dosud odhalených nemůže jít o nic jiného než o kabriolet.

Kia se prostě snaží. Zatímco mnoha jiným automobilkám trvá roky, než v rámci jedné modelové řady představí několik karosářských verzí (že, Volkswagene?), Korejcům na totéž stačí měsíce. Však ještě letos v dubnu jsme pro vás testovali předprodukční Cee'd hatchback a teď, ani ne o šest měsíců později, se tento vůz nejen dávno prodává, ale po premiéře mají také kombi, sedan i třídvéřová verze. To je více než dost variant (navíc i nové MPV Carens má Cee'dem mnoho společného]], přesto ještě nejde o konečný výčet.

Přímo Kia totiž pro Autocar při probírání budoucnosti modelu Soul, jehož nová generace se má představit již v příštím roce a později dorazit na trh také jako elektromobil, zmínila, že Cee'd se v roce 2013 dočká ještě jedné karosářské varianty. Po všech už odhalených mnoho prostoru pro jiné nezbývá (a MPV i SUV stejné velikosti mají jiná jména), a tak jsme si vcelku jisti, že půjde o kabriolet. Konec konců, o jeho budoucím příchodu už se jednou spekulovalo a nyní tyto domněnky dostávají mnohem reálnější obrysy.

Vůz by měl být založen na nejnovější představeném třídvéřovém Pro_Cee'du, pochopitelně ale bez pevné střechy. Kia by měla vsadit na klasiku, tedy plátěnou střechu a výsledný vůz by mohl vypadat nějak jako ten na přiložené ilustraci od RM.Deisgn. Technika bude totožná jako u hatchbacku, z motorů ale lze očekávat jen ty lepší. Konec konců asi není náhodou, že vůz by se měl začít prodávat až v momentě, kdy se pod kapotou tří- a možná i pětidvířka ukáže silnější turbo, možná jen šestnáctistovka, možná i dvoulitr.

Pokud vás přitom překvapuje, že by Kia měla vyrukovat zrovna se stylovým kompaktem, pak nás tedy nikoli. Už Pro_Cee'd je konec konců z podobného vrhu a k dispozici byl už v minulé generaci. Nyní je čas udělat další krok vpřed. Více se dozvíme v příštím roce, ale je také možné, že Korejci už co nevidět naznačí svou budoucnost (věrni své tradici) nějakou tou oficiální ilustrací. Zatím pro vás máme tu neoficiální...


Kia Cee'd Cabrio 2013: ke všem odhaleným verzím dorazi i kabriolet - 1 - Kia Ceed Cabrio 2013 ilustrace 01
Je více než pravděpodobné, že pokud otevřený Cee'd vznikne, bude vypadat nějak takto

Zdroj: Autocar, Ilustrace: RM.Design

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše