Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka

Po několika „skicových avízech” se můžeme na nový Pro_Cee'd od Kie podívat tak, jak jej v příštím roce budeme vídat i na našich silnicích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka

13.9.2012 | Petr Miler | 4 příspěvky

Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po několika „skicových avízech” se můžeme na nový Pro_Cee'd od Kie podívat tak, jak jej v příštím roce budeme vídat i na našich silnicích.

Doplněno 11:00: Kia podle očekávání dříve uniklé snímky zveřejnila i oficiálně, informace je ale neprovází prakticky žádné. Jistá je jen pařížská premiéra, vše ostatní zůstane do chvíle jejího uskutečnění patrně jen předmětem více či méně pravděpodobných spekulací. Pokud se nám podaří zjistit něco nového, pochopitelně vás budeme informovat.


Pekelně bující množství novinek může svádět k domněnce, že letošní pařížský autosalon musí začít v nejbližších dnech, pokud už tedy nezačal. Jenže tak tomu není - do otevření bran tohoto tradičního automobilového dostaveníčka zbývají ještě skoro tři týdny, přesto každý den nestihneme prakticky nic jiného, než vám předestřít spoustu čerstvě odhalených aut chystaných právě pro Paříž. Nedá se přitom očekávat, že by ta největší salva byla vypálena tak dlouho před autosalonem, a tak všemožných avíz a částečných či úplných odhalení bude pravděpodobně dále přibývat.

Do party ke všem již představeným novinkám se může nejnověji přidat nová generace Kie Pro_Cee'd. I té jsme si mohli v předchozích týdnech a měsících užívat skrze oficiální skici korejské automobilky, a tak úplné odhalení rozhodně nepřichází překvapivě. Rozhodně k němu ale došlo dříve, než mělo - i tyto fotky automobilce unikly a na plné oficiální představení přijde řada zřejmě až během dnešního dne.

Zatím tedy máme k dispozici především ony snímky, které potvrzují předchozí domněnky o řešení karoserie. Příď auta je stejná jako u pětidvířka, kombíku i sedanu a vůz se začíná měnit až od A-sloupků dále. Jiný je už jejich sklon a navazující střešní partie, ta pravá divočina se ale odehrává až vzadu, kde sice designéři Kie vsadili na osvědčené nápady, pojali je ale atraktivněji než u provedení s pěticí dveří. Už z boku jsou patrné výraznější blatníky, zezadu pak nové úplně jiné třetí dveře s menší prosklenou plochou, jiným světly a pochopitelně i odlišným nárazníkem. Ten tak trochu kopíruje řešení toho předního v provedení, které je použitelné na zádi.

O technice zatím nevíme nic, bylo by ale naivní si myslet, že Kia udělá něco jiného než že osadí vůz stejnými motory jako ostatní verze, tedy třeba i kombík, jenž se právě začal prodávat. Maximálně vypustí některé z nejslabších motorů, ani na to bychom ale nesázeli. Na co naopak vsadit můžeme je již potvrzené budoucí odhalení ostrého modelu, který vznikne primárně právě na základech třídvéřového Pro_Cee'du. Jestli se ho dočkáme už v Paříži, to zatím netušíme, ale moc bychom na to nesázeli. Kia si spíše podobnou lahůdku nechá na první polovinu příštího roku, kdy se Pro_Cee'd v právě odhalené podobě začne prodávat.

To je pro tuto chvíli vše, co víme, nebo alespoň tušíme. V momentě uvolnění dalších dat či snímků vás pochopitelně budeme informovat.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka - 1 - Kia Pro Ceed 2013 unik 01Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka - 2 - Kia Pro Ceed 2013 unik 02Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka - 3 - Kia Pro Ceed 2013 unik 03Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka - 4 - Kia Pro Ceed 2013 unik 04Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka - 5 - Kia Pro Ceed 2013 unik 05Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka - 6 - Kia Pro Ceed 2013 unik 06Kia Pro_Cee'd 2013: unikly první fotky nového třídvířka - 7 - Kia Pro Ceed 2013 unik 07
Vzhled nového Pro_Cee'du nepřekvapil, snad ani nemohl. Rozhodně ale také nezklamal...

Foto: Auto WP

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše