Lamborghini odhalí v Ženevě dvě novinky, ve hře je kde co

Italská automobilka dorazí podle nejnovějších informací na ženevský autosalon hned s dvojicích novinek. Co by to mohlo být?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lamborghini odhalí v Ženevě dvě novinky, ve hře je kde co

30.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Lamborghini odhalí v Ženevě dvě novinky, ve hře je kde co

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italská automobilka dorazí podle nejnovějších informací na ženevský autosalon hned s dvojicích novinek. Co by to mohlo být?

Na internetovém fóru Teamspeed.com se před pár dny provalily zajímavé informace týkající se blízké budoucnosti italské značky Lamborghini a jejich momentálních aktivit souvisejících s nadcházejícím autosalonem v Ženevě. Věrohodnost zprávy stojí pouze na zprostředkovaném tvrzení, ale prvotním zdrojem by měl být rozhovor s nejvyšším šéfem Lamborghini Stephanem Winkelmannem, a ten nemívá ve zvyku mlžit.

Berte prosím následující řádky s rezervou, každopádně Winkelmann se měl zmínit o „velkém překvapení chystaném pro ženevský autosalon”. A údajně ne jediném, ale rovnou o dvou. Debata se prý stočila k modelu Aventador LP700-4 Roadster, který je už delší dobu připraven pro sériovou výrobu. Z náznaků bylo zřejmé, že po kritice ručně nasazované a zoufale nešikovné plátěné střechy otevřeného Murciélaga dostane skalpovaný Aventador panel vyrobený z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP). K vozu jsou připravené tiskové materiály včetně fotografií a čeká se jen na pokyn, nicméně pořád není jisté, zda Italové s tímto strojem do Švýcarska dorazí.

S čím dalším by tedy mohli vyrukovat? Už loni Lamborghini slíbilo, že vypustí produkční verzi konceptu Sesto Elemento - tunový supersport za horentních 50 milionů korun a povolením potrápit Bugatti Veyron vznikne ve velmi omezené dvacetikusové sérii. Vesměs se očekávalo, že se objeví již na podzim ve Frankfurtu, ale protože se tak nestalo, zdá se být ženevská výstava jako rozumná náhradní lokalita. Až na to, že Sesto Elemento může jen stěží někoho překvapit, natož pak hodně.

Nástupci Gallarda by se to určitě povedlo o něco více. O následníkovi se zatím mnoho nemluví, ale asi by se pomalu mělo začít. Současný model se vyrábí od roku 2003 a minimálně koncept má nejvyšší čas. Také se ale může stát, že se ukáže pouze další speciální edice Gallarda, i ty totiž Lamborghini považuje za svébytné novinky.

Poslední alternativou je něco naprosto neznámého, třetí modelová řada v podobě SUV. Až dosud byl tento typ automobilkou Lamborghini odmítán, ale italský magazín Quattroruote v aktuálním únorovém vydání tvrdí, že dnes je všechno jinak. Podle jejich zdrojů se v Sant'Agatě intenzivně pracuje na duchovním nástupci Lamborghini LM 002 s hybridním ústrojím a výkonem až 700 koní. SUV bude postaveno na hliníkovém základu příštího Audi Q7, v jeho konstrukci má mít důležité místo rovněž karbon a na trhu se v sériové podobě dostane v roce 2015. I v tomto případě by tedy muselo jít o koncept, velké překvapení by to ale svým způsobem bylo.


Lamborghini odhalí v Ženevě dvě novinky, ve hře je kde co - 1 - lamborghini aventador_roadsterLamborghini odhalí v Ženevě dvě novinky, ve hře je kde co - 2 - Lamborghini SUV Quattroruote 01Lamborghini odhalí v Ženevě dvě novinky, ve hře je kde co - 3 - Lamborghini SUV Quattroruote 02
Aventador Roadster je hotový, čeká se jen na správnou chvíli na odhalení. Největším překvapením Lamborghini v Ženevě by ale mohlo být hybridní SUV o výkonu 700 koní.

Zdroje: Teamspeed.com a Quattroruote přes Supercar Team

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.