Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato?

Pokud chcete za ochranu dětí utratit více než za nové auto, Dartz vám rád podá pomocnou ruku. O trochu levněji lze pak nakupovat u Volva.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato?

2.7.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud chcete za ochranu dětí utratit více než za nové auto, Dartz vám rád podá pomocnou ruku. O trochu levněji lze pak nakupovat u Volva.

Máme tu letní prázdniny a s nimi i čas dovolených. Na ty samozřejmě mnozí vyrážejí s dětmi, které by měly být upoutány v co nejlepší autosedačce. Pokud přitom nemusíte hledět na finance, máme tu pro vás dva tipy, které vaši kapsu vyprázdní spolehlivějším způsobem než chmatáci na pražském Hlavním nádraží. První z nich pochází z katalogu společnosti Dartz, přičemž navržena byla pro konkrétního zákazníka. Při dostatečné motivaci však Rusové dozajista do stejné řeky vkročí ještě jednou.

Ačkoliv cena samotná je neznáma, počítejte raději již dopředu se sumou, za kterou byste si mohli pořídit nejeden zcela nový automobil. Dětská autosedačka firmy Dartz byla totiž vyrobena z kevlaru, díky čemuž je neprůstřelná. Sice pouze zezadu a částečně na bocích, to ale zjevně majiteli nevadí. Spíše než na ochranu totiž dozajista myslel hlavně na opulentnost, což je důvod, proč je kevlar zabalen v karbonových vláknech a následně ještě v krokodýlí kůži.

Vše následně dekorují pláty pozlacené kůže, ze stejného materiálu jsou pak i švy. Kromě toho je sedačka vybavena také masážním strojkem a dobíjecí stanicí pro elektronická zařízení. To zjevně pro případ, kdyby se vaše ratolest uprostřed válečné vřavy nudila. Tím ale dostupné informace končí, přesunout se tedy můžeme k druhému kousku v naší nabídce, za který je zodpovědná automobilka Volvo.

Ta před pár měsíci na šanghajském autosalonu představila studii XC90 Lounge Console, která se musela obejít bez předního sedadla spolujezdce. Daný prostor by přitom nově mohl být využit právě k transportu dětí, pročež tu máme také odpovídající luxusní sedačku. V jejím případě však Volvo pustilo do světa ještě méně informací než Dartz, o materiálu tedy nevíme zhola nic.

Dá se ovšem předpokládat, že Švédové na výrobu použili minimálně kůži a hliník, alespoň podle doprovodných fotografií. V tiskové zprávě pak zmiňují, že sedačka se může pochlubit také bočními kapsami a spodním úložným prostorem, do nichž se vejde láhev s pitím, plenky, mokré kapesníky a dečky na přebalování.

Kdy a zda vůbec Volvo tuto autosedačku nabídne k prodeji, to je prozatím ve hvězdách. Dodat tak můžeme pouze tolik, že pokud máte zájem ne o švédskou, ale o norskou ochranu dětí, pak lze doporučit sedačky Be Safe. Ty přitom má Volvo ve svém příslušenství, pořídit je tedy můžete i s jeho tradičním logem.


Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato? - 1 - Luxusni detske autosedacky 01Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato? - 2 - Luxusni detske autosedacky 02Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato? - 3 - Luxusni detske autosedacky 03Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato? - 4 - Luxusni detske autosedacky 04
Zatímco Dartz přichází s kevlarem, krokodýlí kůží a zlatem...

Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato? - 5 - Luxusni detske autosedacky 05Luxusní dětské autosedačky: ocení vaše ratolest krokodýlí kůži a zlato? - 6 - Luxusni detske autosedacky 06
...autosedačka od Volva dostala do vínku praktické úložné prostory

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše