Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři

(+ video) Švédové vyjmuli přední sedadlo spolujezdce a na jeho místo implantovali box, jež slouží jakožto poduška, botník, noční stolek i stůl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři

20.4.2015 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Švédové vyjmuli přední sedadlo spolujezdce a na jeho místo implantovali box, jež slouží jakožto poduška, botník, noční stolek i stůl.

Švédská automobilka již hezkých pár měsíců naznačuje, že cizí ji není ultra luxusní prémiový segment. Z toho důvodu ostatně aktuálně na autosalonu v Šanghaji odhalila Volvo XC90 Excellence. Tato verze se ještě letos objeví v prodeji, považovat ji ovšem můžeme za jakýsi mezistupeň mezi sériovou produkcí a zvažovaným vrcholem zvaným Lounge Console. Ten se rovněž ukázal na čínské motor show, přičemž prozatím se jedná o koncept. Pokud však čínská klientela zareaguje pozitivně, pak je sériová verze více než jistá.

O exteriér tentokráte nejde ani v druhé nebo třetí řadě, veškeré změny se dotýkají jen a pouze interiéru. Ten stejně jako výše zmíněné provedení Excellence počítá vzadu s přepážkou, která odděluje kabinu od zavazadlového prostoru. Dále tu máme dvojici nezávislých zadních křesel či mohutnou středovou konzoli, která ukrývá chladicí box, držáky na křišťálové sklenky nebo výsuvné stolíky. Tím ale podobenství končí.

Zásadní odklon od standardu je spojen s odstraněním sedadla spolujezdce, díky čemuž má cestující sedící v tzv. prezidentském křesle, tedy vzadu napravo, nepřeberně možností, jak z vozu vytvořit svou mobilní kancelář či obývací pokoj. Na místě předního pasažéra usazený box totiž může působit jakožto poduška pro nohy či botník. Zároveň přitom počítá s výklopným 17palcovým monitorem.

Kromě toho nechybí ani noční stolek pro dámy, jehož součástí je osvětlené zrcátko a odkládací prostor na šperky a make-up. Mimo to nechybí ani uzamykatelná schránka na cenné drobnosti, v neposlední řadě pak vzadu sedící cestující má k dispozici ničím nerušený výhled na silnici.

Tím veškeré informace končí, více než samotná slova ale o koncepčním provedení vypovídají přiložené fotografie a video. My pak již jen můžeme dodat, že i když Švédové odsouhlasí sériovou výrobu, za žádnou cenu tím nedojde ke změnám v motorovém prostoru. I třímístné Volvo XC90 tak bude pohánět maximálně dvoulitrový čtyřválec spřažený s elektromotorem.


Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 1 - Volvo Lounge Concept prvni foto 01Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 2 - Volvo Lounge Concept prvni foto 02Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 3 - Volvo Lounge Concept prvni foto 03Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 4 - Volvo Lounge Concept prvni foto 04Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 5 - Volvo Lounge Concept prvni foto 05Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 6 - Volvo Lounge Concept prvni foto 06Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 7 - Volvo Lounge Concept prvni foto 07Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 8 - Volvo Lounge Concept prvni foto 08Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 9 - Volvo Lounge Concept prvni foto 09Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 10 - Volvo Lounge Concept prvni foto 10Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 11 - Volvo Lounge Concept prvni foto 11Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 12 - Volvo Lounge Concept prvni foto 12Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 13 - Volvo Lounge Concept prvni foto 13Volvo XC90 Lounge Console: skutečně luxusní SUV už je jen pro tři - 14 - Volvo Lounge Concept prvni foto 14
Volvo Lounge Concept se liší hlavně interiérem, který počítá jen se třemi sedadly

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše