Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla

S novým modelem přichází hlavně větší luxus a prostor pro cestující vzadu. Ti se mohou těšit i na masážní strojek, chladicí box či křišťálové sklenky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla

14.4.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

S novým modelem přichází hlavně větší luxus a prostor pro cestující vzadu. Ti se mohou těšit i na masážní strojek, chladicí box či křišťálové sklenky.

Na novou generaci Volva XC90 jsme čekali opravdu dlouho. Záhy po představení se přitom ukázalo, že jde o nemalý hit, neboť poměrně drahá verze First Edition byla rozprodána během pouhých 47 hodin. Není proto divu, že Švédové záhy ohlásili příchod luxusnějšího provedení. To se nyní ukázalo ve virtuální premiéře, přičemž naživo hodlá ohromit příští týden návštěvníky autosalonu v Šanghaji. Prodej pak bude spuštěn ještě letos, přičemž podle tiskové zprávy bude novinka k mání jen na vybraných trzích, a to navíc pouze online.

Cena zatím zveřejněna nebyla, stejně jako není jisté, s jakými motorizacemi se vůz objeví v prodeji. První várka fotografií v tomto směru prozrazuje pouze variantu T8 Twin Engine, která nejspíše stejně jako standardní model počítá s benzinovým dvoulitrem, elektromotorem a výkonem 400 koní. Mimo to se verze Excellence nebude příliš lišit ani v rámci exteriéru, neboť při pečlivém zkoumání objevíte pouze speciální chromové dekory poblíž oken.

Více modifikací se odehrálo v interiéru, kde namísto pěti sedadel najdeme pouze čtyři. Stejně jako vpředu tak i vzadu figuruje pouze pár individuálních křesel, která jsou již ve standardu osazena masážní funkcí či vyhříváním a ventilací. Švédové se zmiňují také o větším prostoru pro nohy, k prodloužení rozvoru ovšem nedošlo. Extra místo tak nejspíše vzniklo změnou ukotvení sedadel, což možná lehce poníží objem zavazadelníku.

Stejně jako v případě motorového prostoru však nebyly odhaleny žádné další technické parametry, pročež si budeme muset počkat na šanghajskou premiéru. Aktuálně se tak můžeme věnovat dalším luxusním vymoženostem, které zákazníky na palubě čekají. XC90 Excellence totiž dostane do vínku rovněž chladicí box, výklopné stolíky či vyhřívané nebo chlazené a vyhřívané držáky nápojů. Dorazil i pár nemalých dotykových displejů.

Mimo to se novinka pyšní ručně vyráběnými křišťálovými sklenkami firmy Orrefors či stěnou, jež odděluje prostor pro posádku od zavazadelníku. Dá se tedy předpokládat, že ke snížení jeho objemu skutečně došlo. Jistotu ale budeme mít za týden, momentálně tedy ještě zmíníme unikátní kožené čalounění, které bude k dispozici ve světlém odstínu Blond nebo černém Charcoal.

Závěrem můžeme poinformovat o vylepšeném audio systému Bowers & Wilkins, který ke stávajícím 19 reproduktorům přihazuje jeden navíc, nebo o čističce vzduchu s ionizátorem, jež byla integrována do klimatizace. Tím ale odklon od základního modelu končí, jedinou další novinkou jsou totiž specifické pneumatiky Pirelli se systémem PNCS pro potlačení hluku.


Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 1 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 01Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 2 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 02Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 3 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 03Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 4 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 04Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 5 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 05Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 6 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 06Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 7 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 07
Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 8 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 08Volvo XC90 Excellence: luxusní XC90 odhalena, má jen čtyři sedadla - 9 - Volvo XC90 Excellence prvni foto 09
Volvo XC90 Excellence se zvenčí prakticky nezměnilo, uvnitř však nabízí více prostoru a komfortu zejména cestujícím vzadu

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše