Majitel Tesly zjistil, že do jeho auta silně zatéká, video s následky baví internet

Jako by auta od Tesly a zejména pak její Model 3 netrápilo dost problémů, je tu další. Do auta může evidentně zatékat takovým způsobem, že víku zavazadelníku trvá po otevření 5 minut, než si „uleví”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Majitel Tesly zjistil, že do jeho auta silně zatéká, video s následky baví internet

16.12.2019 | Petr Miler

Majitel Tesly zjistil, že do jeho auta silně zatéká, video s následky baví internet

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jako by auta od Tesly a zejména pak její Model 3 netrápilo dost problémů, je tu další. Do auta může evidentně zatékat takovým způsobem, že víku zavazadelníku trvá po otevření 5 minut, než si „uleví”.

Tesly můžete milovat, nenávidět i cokoli mezi tím, jednu věc ale musíte vzít jako fakt - nejsou to zrovna nejkvalitnější auta. Donedávna nulové zkušenosti firmy s masovější výrobou aut se projevují zejména na Modelu 3, který trpí řadou nedostatků, mezi nimiž nechybí ani mizerná kvalita laku nebo korodující karoserie už po pár měsících používání. A nyní si do už dost dlouhého seznamu nedostatků můžeme přidat další.

Světu o něm dal svérázným způsobem vědět jeden z majitelů Modelů 3 skrze skupinu příznivců značky na Facebooku. Podle svých vlastních slov si už dříve všiml, že po otevření víka kufru slyšel zvuk tekoucí vody, ale chvíli mu nepřikládal větší pozornost. Po čase ale začal podstatu věci zkoumat a všiml si, že z rohu víka kufru teče čůrek vody.

To by nebylo nic až tak zvláštního, pokud by takto například stékala voda držící se na vnější straně víka, jenže tak to tady není. Šlo o vodu zevnitř víka, která z otvoru v jeho rohu tekla - podržte se - 5 minut. I když otvor evidentně nemá velikost hrdla láhve od limonády, celých 5 minut výtoku znamená, že to tohoto dílu musí nějakým způsobem zatékat mnohem více, než automobilka předpokládala. A běžným otevíráním a zavíráním tekutina nemá šanci vytéci.

Překvapivý nedostatek neobvyklý u moderních aut zaujal nejen sám o sobě, ale také díky tomu, jak „odchod” vody z prostoru víka vypadá. Dílo se tak dočkalo řady narážek na jednu z elementárních lidských potřeb a komentářů ve stylu: „Když musíš, tak musíš!” Odhlédneme-li ale od komediálního rozměru věci, je to pro Teslu Model 3 a její majitele další spíše tragické zjištění.

Abychom uvedli vše na pravou míru, je třeba dodat, že u aut už po dekády není nic zvláštního, že se dovnitř částí karoserie dostává voda - konstruktéři po čase zjistili, že lepší, než se za každou cenu bránit jejímu průniku, bude lepší ji nechat vtéci a zase odtéci. Typicky dveřmi auta se tak za deště prohání skoro doslova vodopády vody centimetry od elektronické výbavy oddělené obvykle jen igelitem, které následně vytečou otvory ve spodní části. A víko kufru u Modelu 3 je zjevně konstruováno podobně.

Problémy jsou jinde - když vody zatéká dovnitř příliš, nebo neodtéká, pak už standardní antikorozní ochrana nestačí a zasažený díl dříve nebo později začne reznout. Druhé zmíněné případy jsou relativně běžné, viděli jsme dveře plné vody kvůli chybě z české výroby nebo chronický nedostatek někdejších Volkswagenů. U Model 3 ale odtok zjevně funguje skvěle - dokonce k potěše publika - do víka se ale musí dostávat mnohem více vody, než by mělo a otvor v rohu nestačí vodu odvádět. Navíc se zdá nešťastně situovaný do míst, kde funguje jen v momentě, kdy je víko otevřené, a to nebývá moc často.

Nevíme, jak velkého množství aut se tento problém týká, na to je kauza moc čerstvá. Na každý pád jde o další nepříjemnost píšící další otazníky za věty tázající se na dlouhodobou trvanlivost Tesel. Už teď, ani ne dva roky od pořádného startu výroby, se ví už o příliš velkém množství elementárních nedostatků. Majitel tohoto konkrétního vozu si navíc myslel, že víko kufru je hliníkové, takže obvyklá koroze ocelových dílů mu nehrozí. Kolegové z facebookové skupiny jej ale rychle vyvedli z omylu, takže riziko koroze je v tomto případě veskrze typické.


Majitel Tesly zjistil, že do jeho auta silně zatéká, video s následky baví internet - 1 - Tesla Model 3 zatekani 01Majitel Tesly zjistil, že do jeho auta silně zatéká, video s následky baví internet - 2 - Tesla Model 3 zatekani 02Majitel Tesly zjistil, že do jeho auta silně zatéká, video s následky baví internet - 3 - Tesla Model 3 zatekani 03Majitel Tesly zjistil, že do jeho auta silně zatéká, video s následky baví internet - 4 - Tesla Model 3 zatekani 04
Když si víko kufru Tesly Model 3 potřebuje ulevit od vody, je z toho pětiminutový výtok. To zjevně není v pořádku

Zdroj: InsideEVs

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.