Malé SUV Škoda nabírá obrysy, bude to Fabia na chůdách

Nejmenší SUV Škodovky nebude sdílet platformu s VW Taigun, stane na zkrácené verzi MQB. Pohon 4x4 ale nedostane, dorazí v roce 2017.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Malé SUV Škoda nabírá obrysy, bude to Fabia na chůdách

15.4.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Malé SUV Škoda nabírá obrysy, bude to Fabia na chůdách

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejmenší SUV Škodovky nebude sdílet platformu s VW Taigun, stane na zkrácené verzi MQB. Pohon 4x4 ale nedostane, dorazí v roce 2017.

Boom crossoverů a malých SUV je důvodem, proč se každá značka snaží přijít se svým modelem. Některým se daří nabídnout schopné čtyřkolky, jiným nikoliv. A pak tu jsou tací, kteří předem oznamují, že jejich produkt náhon na všechna kola mít nebude. Například Škodovka, která kromě sedmimístného SUV přijde také s menším strojem, než jakým je současný Yeti.

Oproti starším zprávám to nebude jiná varianta Volkswagenu Taigun, který bude založen na prodloužené platformě NSF. Stroj Škodovky bude velikostí podobný nové Fabii - i proto jsou ilustrace, které u článku vidíte, založené na tomto stroji - a bude stát na zkrácené platformě MQB. To přinese značné úspory nákladů při vývoji. Oproti Fabii bude nový crossover větší, a to jak uvnitř, tak i na délku a po stránce zavazadelníku.

A třebaže MQB umožňuje zástavbu pohonu všech kol, podle dr. Winfrieda Vahlanda, šéfa mladoboleslavské automobilky, bude nový stroj jen předokolka. „Zachová si geny Škodovky, zejména prostornost. A musí být cenově dostupný,” pokračoval Vahland. Po stránce terénních schopností se tak zatím bezejmenná novinka omezí na vysokou světlou výšku a oplastování karoserie.

Pokud ale přihodíte správné pneumatiky, měl by tento stroj v terénu přesto zvládnout víc než obyčejná Fabie, protože víc prostoru pod „břichem” je podstatný faktor. Také mu asi nebude příliš chybět výkon, litrové motory tu čekat nemáme. Britský Auto Express už se pustil do spekulací - mohly by tu prý být benzínové dvanáctistovky a naftové motory o objemech 1,4 a oproti Fabii také 1,6 litru.

Sedmimístné SUV značky Škoda by se mělo představit už během letoška, v malého SUV - lepší název zatím nemáme - ale prý máme počítat s rokem 2017, kdy přijde i druhá generace modelu Yeti. Prodejů obyčejné Fabie sice nejspíš nedosáhne, ale i tak by mohl být zajímavou volbou pro někoho, komu se crossovery líbí, ale na těžší terén než polní cestu nepomýšlí.


Malé SUV Škoda nabírá obrysy, bude to Fabia na chůdách - 1 - skoda fabia III scout ilu 01Malé SUV Škoda nabírá obrysy, bude to Fabia na chůdách - 2 - skoda fabia III scout ilu 02
Malé SUV Škoda nabírá obrysy, bude to Fabia na chůdách - 3 - skoda fabia III scout ilu 03Malé SUV Škoda nabírá obrysy, bude to Fabia na chůdách - 4 - skoda fabia III scout ilu 04
Malé SUV Škodovky dostane spoustu „ochranných” plastů, ale čtyřkolku nikoliv

Zdroj: Auto Express

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.