Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL

Třícípá hvězda nechce zaútočit jen na zavedené BMW X6, ale také na nové X4. Mimo to jí je trnem v oku rovněž úspěch Range Roveru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL

16.4.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Třícípá hvězda nechce zaútočit jen na zavedené BMW X6, ale také na nové X4. Mimo to jí je trnem v oku rovněž úspěch Range Roveru.

Není tomu dlouho, co se na světlo světa dostaly první fotky Mercedesu Concept Coupé SUV. Živá premiéra je pak naplánována na autosalon v Pekingu, přičemž do prodeje by novinka třícípé hvězdy měla zamířit již v příštím roce. Tím ovšem německý kalup zdaleka nekončí. Značka je totiž zjevně namlsaná kladným přijetím a tak zvažuje expanzi ne jednoho terénního kupé, ale rovnou celé rodiny. Mimo to pak hodlá zaútočit na úspěch Range Roveru, což by znamenalo představení mnohem většího modelu, než jakým je sedmimístná třída GL.

„Sami jste viděli, jakým způsobem jsme vyvinuli CLS a poté nové S Coupé. Výsledkem bylo vysoké procento nových zákazníků. To samé můžeme aplikovat na mnohem menší modely, stejně jako lze to samé udělat v segmentu SUV. Pokud tedy bude existovat dostačující klientela, klidně postavíme i vůz jako X4 - musíme ovšem být flexibilní při plnění požadavků zákazníků,“ uvedl Dr. Andreas Zygan, šéf Mercedesu pro velká SUV.

„Lidé chtějí nová auta, jsou přímo posedlí novými věcmi. I když tedy nevíme přesně, jakým směrem se budoucnost vyvine, máme zde strategii modulární platformy a naším úkolem je objevit nové segmenty,“ dodal Zygan, čímž nás trochu vyděsil. Očividně to totiž znamená, že pod taktovkou třícípé hvězdy vzniknou další kříženci toho či onoho karosářského stylu. Tedy vozy, které víceméně nejsou dobré v žádném směru kromě designu.

To má ovšem své opodstatnění. „Možností je spousta, ale pokud chcete něco speciálního, je to o designu. Podívejte se na iPhone, ten se nezaměřuje jen na funkčnost, ale rovněž na estetiku a čistotu designu. Základní funkce automobilu tak sice musí být zachována, neboť zákazník nebude akceptovat jediný kompromis, jeho vzhled ovšem musí útočit emocionálně,“ vysvětluje kroky Mercedesu jeho technický šéf.

V případě konkurence pro Range Rover je ovšem již trochu zdrženlivější. Ačkoliv totiž do segmentu míří nováčci typu Bentley či Maserati, třícípá hvězda prozatím jen analyzuje a zvažuje své možnosti. Spíše to ovšem vypadá na zelenou, než červenou, neboť Zygan dodává, že „pokud existuje konkurence, musíme reagovat. Zcela jistě je tu totiž zájem o něco exkluzivního, nikoliv pouze super výkonného“.

Dá se tedy předpokládat, že v případě třícípé hvězdy nám budoucnost nadělí nejeden vůz s vyšší stavbou karoserie. Jsme přitom zvědavi, zda je lidé přijmou se stejným nadšením jako zmiňované koncepční kupé. V takovém případě lze totiž očekávat odvetnou reakci od Audi a především od BMW.


Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL - 1 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 01Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL - 2 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 03Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL - 3 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 05Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL - 4 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 06Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL - 5 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 07Mercedes chce celou rodinu terénních „kupé”, zvažuje i luxusnější třídu GL - 6 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 08
Mercedes Concept Coupe SUV byl zatím přijat velmi kladně, třícípá hvězda tak zvažuje i další designové off-roady

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.