Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6

Předlouho sbíralo BMW X6 veškeré ovoce mezi velkými SUV tvářícími se jako kupé. Mercedes se to rozhodl změnit s MLC, jeho koncept míří do Pekingu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6

9.4.2014 | Adam Šrámek | 2 příspěvky

Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Předlouho sbíralo BMW X6 veškeré ovoce mezi velkými SUV tvářícími se jako kupé. Mercedes se to rozhodl změnit s MLC, jeho koncept míří do Pekingu.

Stuttgartská ofenziva luxusních SUV právě začala nabírat jasnější obrysy, neboť šéf Dieter Zetsche právě odhalil na valné hromadě akcionářů Concept Coupé SUV, který je koncepční podobou budoucího modelu MLC.

Na dřívější foto můžeme zapomenout. Produkční verze se údajně ukáže v roce 2015 pod kódovým označením C292 a vyráběna bude ve Spojených státech spolu s ML, na kterém bude novinka stavět. Již bez překvapení se tedy jedná o přímého konkurenta pro BMW X6, které vzniklo jako derivát klasičtěji střižené „iks-pětky“. Je to také pojistka před chystanými novinkami Audi mířícími nezřídka do týchž vod.

První záběry stuttgartský útok na Mnichov jednoznačně potvrzují, neboť koncept velkého kupátkoidního pětidveřového crossoveru bude stylizovaný velmi agresivně. Oproti takřka nevinnému ML bude vypadat jako pořádný lump. Klesající linie střechy směrem k zádi mu zůstane i v produkční podobě, jen s těmi zapuštěnými klikami příliš nepočítáme. Pokud se Mercedes při tvorbě finálního kusu bude ale řídit podobnou filozofií jako u S Coupe, pak se dost možná z takových 90 procent díváme na konečnou podobu. Ostatně i Zetsche něco podobného v projevu naznačil.

Automobilka také slibuje, že bude vynikat velmi slušnou dynamikou v zatáčkách, čímž by se zřejmě už opravdu mohly smazat veškeré zbývající bavorácké trumfy. V kombinaci kategorií kupé a SUV vidí Mercedes velký potenciál. Sortiment pohonných jednotek budoucího MLC má čítat stávající vidlicové šestiválce ve vznětovém i zážehovém vydání, přičemž chybět nebude ani hybrid. Údajně se MLC nevyhne pozornosti AMG, a tak se prý dočkáme i verze MLC 63 AMG s biturbovým osmiválcem a dokonce i zběsilého MLC 65 AMG s dvanáctiválcem. Máme se na co těšit, jasněji bude příští týden.


Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6 - 1 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 02Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6 - 2 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 01Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6 - 3 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 03Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6 - 4 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 04Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6 - 5 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 05Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6 - 6 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 06Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6 - 7 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 07Mercedes Concept Coupe SUV: budoucí MLC je stuttgartským BMW X6 - 8 - Mercedes Concept Coupe SUV 2014 prvni foto 08
Mercedes Concept Coupe SUV nevypadá věru zle, v Mnichově by se měli mít zatraceně na pozoru, aby X6 nepřišla o svojí slávu

Adam Šrámek

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše