Mercedes MLC a GLC: třídy ML a GL přijdou o pár kil, získají však na stylu

Stuttgartská ofenziva luxusních SUV začíná nabírat jasné obrysy. Luxusnější třídy ML se tak dočkáme v roce 2015, mohutnější GLC dorazí 12 měsíců poté.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes MLC a GLC: třídy ML a GL přijdou o pár kil, získají však na stylu

30.7.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Mercedes MLC a GLC: třídy ML a GL přijdou o pár kil, získají však na stylu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stuttgartská ofenziva luxusních SUV začíná nabírat jasné obrysy. Luxusnější třídy ML se tak dočkáme v roce 2015, mohutnější GLC dorazí 12 měsíců poté.

Aktuální trendy jsou vcelku jasné. V prémiovém segmentu zkrátka vedou mohutné off-roady a SUV. A čím stylovější a luxusnější jsou, tím více zákazníků získají. To je ostatně i důvod, proč Audi chystá model Q8 a u BMW horečnatě makají na X7. Poněkud ticho po pěšině ale bylo u Mercedesu, který jakoby se momentálního šílenství ani nechtěl zúčastnit. Opak je ale pravdou, neboť u třícípé hvězdy připravují hned dva nové modely.

První z nich, Mercedes-Benz MLC, se v prodeji objeví již v roce 2015. Stát bude na základech třídy ML, vůči ní však má zhubnout o nějakých 100 kilogramů. To by v kombinaci s šestiválci a osmiválci (základní čtyřválcové motory pod kapotou neočekávejte) mělo zaručit dostatečně vzrušující časy při sprintech, na spotřebu se pak zaměří hybridní verze. Ta ale pro změnu díky elektromotoru a lithium-iontovým bateriím vrátí shozená kila zpátky na palubu.

Další podrobnosti momentálně jsou spíše spekulcemi, jistotu máme jen ve výrobním závodu a převodovce. Po nedávné výměně sedmistupňového automatu za devítistupňový se totiž využití převodovky 9G-Tronic dá předpokládat u všech variant Mercedesu MLC. Tento automat se navíc dostane i pod kapotu druhého modelu GLC, který bude pro změnu posazen na základech třídy GL.

Oba vozy se budou vyrábět v továrně Tuscaloosa v americké Alabamě, přičemž GLC má dorazit zhruba rok po MLC. I tento model bude po stranách disponovat dvěma páry dveří, o pravověrné kupé tak nepůjde ani v jednom případě. Stejně jako u menšího SUV ale můžeme i zde očekávat nižší hmotnost, nové nárazníky, jiné světlomety a čelní masku nebo stylovější interiér.

Kromě toho mají oba vozy dostat výrazněji se svažující střechu. Zatímco ovšem MLC má v tomto směru značně připomínat konkurenční BMW X6, pro GLC je připravena designová kúra připomínající Mercedes-Benz CLS Shooting Brake. Zalomení střechy nad zadní nápravou tedy nebude výrazné, což se ale nedá říci o technice pod karoserií - zde by jako dárce měla posloužit nová třída S.

Po stránce motorické se pak GLC má, zřejmě jako první Mercedes-Benz, těšit na nový třílitrový turbodiesel, který překoná hranici 300 koní. Chybět samozřejmě nebude ani benzinový osmiválec, stejně jako nová generace šestiválců spalujících to samé palivo. Na jejich přesnější parametry si ale opravdu budeme počkat, dorazit totiž mají až v roce 2017.


Mercedes MLC a GLC: třídy ML a GL přijdou o pár kil, získají však na stylu - 1 - Mercedes-Benz MLC render 01Mercedes MLC a GLC: třídy ML a GL přijdou o pár kil, získají však na stylu - 2 - Mercedes-Benz MLC render 02
Mercedes MLC a GLC: třídy ML a GL přijdou o pár kil, získají však na stylu - 3 - Mercedes-Benz GLC render 01Mercedes MLC a GLC: třídy ML a GL přijdou o pár kil, získají však na stylu - 4 - Mercedes-Benz GLC render 02
Mercedesy MLC a GLC se již ukázaly na řadě retuší. Realita ovšem bude jinde

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.