Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto)

Tak trochu tradičně netradičním způsobem dal Mercedes-Benz najevo, co bude oním novým modelem, jenž začne vyrábět v alabamské Tuscaloose.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto)

25.10.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tak trochu tradičně netradičním způsobem dal Mercedes-Benz najevo, co bude oním novým modelem, jenž začne vyrábět v alabamské Tuscaloose.

Daimler, mateřský koncern automobilky Mercedes-Benz, před pár dny ústy svého šéfa Dietera Zetscheho prozradil, že začne na přelomu let 2014 a 2015 v existující továrně firmy ve městě Tuscaloosa v americké Alabamě vyrábět zcela nový model. Ihned se začalo spekulovat o tom, o jaký vůz že to půjde a tipy nejčastěji padaly na jakési SUV-kupé ve stylu BMW X6. Nevěnovali jsme tomu zprvu větší pozornost, neboť řada automobilek včetně Mercedesu již dříve naznačila, že podobné auto jako je X6 dostane do výroby, informace o záměru třícípé hvězdy ale dost možná stojí na pevnějších základech než jen pouhých domněnkách.

Přímo v továrně v Tuscaloose se totiž objevil jakýsi plakát, který popisuje výše zmíněnou skutečnost, tedy uvedení nového modelu do výroby do roku 2015. Jenže jeho součástí je i pohled na profil plachtou zahaleného vozu, který by onou novinkou mohl být.

Zdůrazním slůvko mohl, neboť tento pohled není úplně originální. Mercedes již v roce 2010 na autosalonu v Detroitu vystavil něco, co nazval CLS scuplture neboli sochou modelu CLS. Pod „plachtou” (viz níže) se tehdy ukrývala později představená nová generace modelu CLS a ona socha ukazovala tvarování vrchních častí vozu. A teď je otázkou, co to visí v Tuscaloose.

První možností je, že Mercedes jen pro dokreslení atmosféry použil starší fotku CLS sculpture, neboť působí dostatečně nejasně a dramaticky. Nejsme si ale jisti, jestli by zrovna Mercedes byl ochoten takto recyklovat své staré materiály, navíc je při pohledu na „továrenský plakát” patrné, že linie vozu jsou citelně vyšší než u sochy CLS. Jako druhá varianta tedy připadá v úvahu, že Mercedes vzal starou fotku CLS sculpture a prostě ji trochu nafoukl, jako třetí pak ta, že stejným způsobem prezentuje tvary chystané novinky.

Jako pravděpodobnější nám připadá jedna z posledních dvou možností, však by bylo poněkud trapné prezentovat v souvislosti se zahájením výroby něčeho úplně nového skoro dva roky starou „sochu”. Pan Zetsche příliš světla do celé věci nevnesl, když řekl jen tolik, že nový model bude důležitý pro naplnění růstové strategie značky a jedním z deseti (!) nových modelů, jimž chce automobilka vdechnout život během následujících čtyřech let.

Pokud na onom plakátu opravdu vidíme konkurenta BMW X6 (a že tvary střechy a zádě jsou opravdu podobné), pak by se takto řešený sériový vůz měl jmenovat MLC a s technikou nové třídy M dorazit v již avizovaném roce. Teprve ale uvidíme, co z výše zmíněného se obrátí ve fakta a co navždy zůstane uvězněno ve změti přání a tužeb.


Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto) - 1 - Mercedes MLC teaser Tuscaloosa moznaMercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto) - 2 - Mercedes MLC teaser Tuscaloosa mozna vyrez
Je toto profil nového Mercedesu MLC? Možná ano...

Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto) - 3 - Mercedes CLS sculpture 2010 01Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto) - 4 - Mercedes CLS sculpture 2010 02Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto) - 5 - Mercedes CLS sculpture 2010 03Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto) - 6 - Mercedes CLS sculpture 2010 04Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto) - 7 - Mercedes CLS sculpture 2010 05Mercedes MLC: stuttgartské BMW X6 poodhaleno (foto) - 8 - Mercedes CLS sculpture 2010 06
Pro srovnání snímky CLS sculture z roku 2010, úplně totéž to podle všeho není

Foto: Dawn Kent

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše