Rolls-Royce nakonec své SUV možná vyrobí, vše záleží na existenci BMW X7

Britové stále přemýšlejí o dalším modelu. Ten by se mohl objevit na trhu v roce 2017, BMW ale napřed musí postavit svého konkurenta pro Audi Q8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rolls-Royce nakonec své SUV možná vyrobí, vše záleží na existenci BMW X7

31.5.2013 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Rolls-Royce nakonec své SUV možná vyrobí, vše záleží na existenci BMW X7

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britové stále přemýšlejí o dalším modelu. Ten by se mohl objevit na trhu v roce 2017, BMW ale napřed musí postavit svého konkurenta pro Audi Q8.

Myšlenka na novoý praktičtější Rolls-Royce rozhodně není nová. Britové s dalším modelem koketují již hezkých pár let, přičemž vzduchem nelétala jen slova o SUV, ale dokonce také o kombíku. Ten je momentálně očividně passé, na vůz s vyšší stavbou karoserie se ale nezapomnělo. Místo toho je nápad zpátky na stole, přičemž vedení automobilky by jej rádo vidělo na silnicích již v roce 2017. Neznamená to, že by již vůz dostal oficiální požehnání, na to je třeba vyřešit ještě pár neznámých - třeba to, na jaké platformě bude stát. Přepracování stávajících komponentů by totiž znamenalo natolik enormní náklady, že ve výsledku by crossover s dvojitým „R“ ve znaku stál dvakrát tolik co potvrzené Lamborghini Urus, které bude v prodeji ve stejném roce. Ze stejného důvodu pak byl zamítnut i vývoj platformy nové.

Naděje Britů se tak nově upínají ke komponentům, jež podepírají čerstvě představené BMW X5 F15 a jež se příští rok objeví také u nové generace sportovního crossoveru X6 F16. Tyto modely ale budou jen částečně spřízněné, skutečným základem by se mělo stát luxusní SUV X7, které by se mohlo postavit chystanému Audi Q8. Celá záležitost má ovšem několik „ale“. Přičemž tím prvním je nejistota, zda BMW zmiňovaný model vůbec vyrobí. Tím druhým pak fakt, že i přes jeho možnou existenci budou muset technici britské značky přijít s pořádnými modifikacemi, aby vůz zůstal skutečným Rolls-Roycem, i když nejlevnějším.

I nadále by však interiér měl nabízet nezměrný luxus pro pět cestujících, na výběr by ale mohla být i verze blíže příbuzná BMW. Tedy sedmimístný model, který by však v případě dvojitého „R“ užíval jen nouzových sedadel. V případě motorů se pak logicky nabízí zástavba dvanáctiválce, čímž by Rolls-Royce pokořil veškerou stávající i chystanou konkurenci. Mnohem levnější variantou je ale použití přeplňovaného osmiválce BMW. Na potvrzení si však ještě budeme muset počkat, což platí i o oficiálním zeleném světle pro samotný model.


Rolls-Royce nakonec své SUV možná vyrobí, vše záleží na existenci BMW X7 - 1 - Rolls-Royce crossover 01Rolls-Royce nakonec své SUV možná vyrobí, vše záleží na existenci BMW X7 - 2 - Rolls-Royce crossover 02
Nový model značky Rolls-Royce je zvažován již dlouho. Objevit by se měl v roce 2017, oficiální potvrzení ale ještě nepadlo

Zdroj: Automobile

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše