Mercedes E 2015 dostal systém Comand Online, verze E 220 BlueTec pohon 4x4

Lehce modernizované Éčko přiváží kromě podpory LTE a nové navigace také 170koňovou verzi 220 BlueTec v kombinaci s pohonem všech kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes E 2015 dostal systém Comand Online, verze E 220 BlueTec pohon 4x4

17.2.2015 | Adam Šrámek | 1 příspěvek

Mercedes E 2015 dostal systém Comand Online, verze E 220 BlueTec pohon 4x4

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lehce modernizované Éčko přiváží kromě podpory LTE a nové navigace také 170koňovou verzi 220 BlueTec v kombinaci s pohonem všech kol.

Stuttgartská značce si v posledních týdnech a měsících říká o pozornost zejména novým crossoverem GLE Coupe, sporťákem AMG-GT, který si chce odnést skalp devětsetjedenáctky, a samozřejmě také znovuzrozeným Maybachem. Na pozadí těchto modelů jsme sice dění ohledně dalších novinek trojcípé hvězdy neignorovali, přesto jsme nepostřehli, že se připravují i menší inovace pro populární třídu E.

Ještě než přijde její nová generace s platformou MRA z vlajkového eSka, k čemuž by mělo dojít v příštím roce, představuje Mercedes pro letošní model vyšší střední třídy nové multimediální rozhraní, které má pozdvihnout konektivitu na podstatně vyšší úroveň. Stávající multimediální systém Comand už nepatří mezi nejvyspělejší řešení na trhu, a tak se dá říci, že už bylo na čase.

Výsledkem je nový Comand Online s podporou technologie LTE pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích čtvrté generace (4G). Prostřednictvím nezávislého bezdrátového širokopásmového připojení pak dostáváte možnost stahovat data rychlostí až 300 Mb za sekundy a odesílat rychlostí 75 Mb za sekundu. Spolu s modelovým rokem 2015 se tedy připravte na nové internetové funkce, které mají běhat bez omezení, jakmile bude vůz stát na místě. Bavíme se například o použití videochatu či televizní funkci systému.

Pokud se následně rozjedete, budete moci nadále využívat například aplikace „Mercedes-Benz radio“ podporující přehrávání internetových rádií nebo „Service Mercedes-Benz“, jenž vám poradí při defektu či jen zjistí, kde je nejbližší servis. Pokud jde o volitelnou integrovanou navigaci Garmin Map Pilot, ta se údajně dočkala funkce ukládání mapových podkladů na kartu SD a hlasového ovládání, navíc také třídimenzionálního zobrazování terénu a budou v městských lokalitách. Přes internet si následně budete moci stahovat informace o cílových destinacích nebo destinace samotné.

Mimo zmíněného se třída E dočkala funkce Live Traffic Information service, která vám poskytne aktuální dopravní informace z internetu zdarma po dobu prvních tří let od registrace a platí to (s výjimkou Německa) i v zahraničí, pokud budete mít v systému aktivovánu roamingovou funkci.

Kromě zmíněného se však tisková zpráva zmiňuje také o zavedení nové verze, respektive o bohatším výběru z nabídky motorizací. Novinkou má být naftová verze E 220 BlueTec s výkonem 125 kW (170 koní) a točivým momentem 400 Nm, která je nově nabízena s pohonem všech kol 4Matic. Pro tu je standardem nejen pohon 4x4, ale i automatická převodovka 7G-Tronic, s níž 1 875 kg vážící vůz (EU) zrychlí na stovku za 8,5 sekundy a rozjede se až na 222 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva se má pohybovat v rozmezí 5,1 a 5,3 litru nafty na 100 km.

Novinka už se objevila i v českém ceníku vozu. Její cena začíná na 1 228 150 Kč a příplatek oproti verzi s pohonem pouze zadní osy tak činí téměř 130 tisíc Kč. Důvodem tak vysokého rozdílu je ale už i zmiňovaná automatická převodovka - dieselová E 220 s pohonem zadní osy je standardně nabízena s přímým řazením.


Mercedes E 2015 dostal systém Comand Online, verze E 220 BlueTec pohon 4x4 - 1 - Mercedes E 2015 4x4 a novy Comand 01Mercedes E 2015 dostal systém Comand Online, verze E 220 BlueTec pohon 4x4 - 2 - Mercedes E 2015 4x4 a novy Comand 02Mercedes E 2015 dostal systém Comand Online, verze E 220 BlueTec pohon 4x4 - 3 - Mercedes E 2015 4x4 a novy Comand 03
Nové rozhraní Comand Online pro Mercedes třídy E (modelového roku 2015) dohání manko na německou konkurenci. Za rok však přijde už zcela nová generace

Adam Šrámek

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše