Mercedes G 63 AMG 6x6 v nové verzi: o dvě kola přijde, 544 koní mu zůstane

Nová varianta německé šestikolky bude podstatně lehčí, výraznou světlou výšku a cenu šplhající nad 11 milionů korun si ovšem ponechá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes G 63 AMG 6x6 v nové verzi: o dvě kola přijde, 544 koní mu zůstane

25.11.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mercedes G 63 AMG 6x6 v nové verzi: o dvě kola přijde, 544 koní mu zůstane

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová varianta německé šestikolky bude podstatně lehčí, výraznou světlou výšku a cenu šplhající nad 11 milionů korun si ovšem ponechá.

V minulém týdnu se objevily první špionážní fotky Mercedesu G 63 AMG, které již na první pohled naznačovaly, že v Affalterbachu se děje cosi tajuplného. Dlouho pod pokličkou však chystaná novinka nevydržela, neboť aktuálně již máme k dispozici řadu oficiálních informací. Tak tedy, pod zeleným lakem, který je patrný v horní části karoserie a jenž připomíná slavného komiksového hrdinu Hulka, se ukrývá nová verze modelu G 63 AMG 6x6. Jak si sami můžete povšimnout, trojice náprav je ta tam, zbytek komponentů ovšem zůstal zachován.

Máme tu tedy motorový prostor, ve kterém svou práci odvádí nadvakrát přeplňovaný 5,5litrový osmiválec naladěný na 544 koní a 760 Nm. Přenos výkonu má na svědomí sedmistupňový automat, který logicky nezásobuje šestici kol, nýbrž pouze čtveřici. Jízdní dynamika je momentálně záhadou, oproti původnímu modelu ale dozajista dozná zlepšení. Eliminace jedné nápravy totiž zredukuje hmotnost, která u šestikolky činí nemalých 3 850 kg.

Mimo to můžeme počítat se zachováním světlé výšky, která oproti základnímu Géčku narostla z 205 milimetrů na 460 mm. Překonávat písečné duny tak pro arabské šejky bude i nadále hračkou, k dispozici navíc dostanou zcela nová kola a pneumatiky. Oficiálně se zatím nic neví, podle spekulací by ale mohlo jít o dvacetipalcové kousky s terénním obutím.

Uvnitř nebude chybět luxusní výbava, která již v základu zahrnuje kožené čalounění, vyhřívaná a klimatizovaná sedadla, digitální televizi a rádio či adaptivní tempomat a plejádu dalších bezpečnostních systémů. Z toho důvodu bychom se neměli divit ani nemalé ceně, jež má opětovně překročit 400 000 Eur (cca 11 milionů korun).

Zajímavá je pak odpověď šéfa AMG Tobiase Moerse na otázku, kdy by mohlo dojít k sériové výrobě. Verdikt „brzy“ totiž naznačuje, že dočkat bychom se mohli již příští rok. Zatím sice není jasné, zda opětovně půjde o limitovanou produkci, zmiňovaná cenová politika ale značnou část potenciální klientely rovnou eliminuje.


Mercedes G 63 AMG 6x6 v nové verzi: o dvě kola přijde, 544 koní mu zůstane - 1 - Mercedes-Benz G 63 AMG Green Monster spy foto 01Mercedes G 63 AMG 6x6 v nové verzi: o dvě kola přijde, 544 koní mu zůstane - 2 - Mercedes-Benz G 63 AMG Green Monster spy foto 02Mercedes G 63 AMG 6x6 v nové verzi: o dvě kola přijde, 544 koní mu zůstane - 3 - Mercedes-Benz G 63 AMG Green Monster spy foto 03Mercedes G 63 AMG 6x6 v nové verzi: o dvě kola přijde, 544 koní mu zůstane - 4 - Mercedes-Benz G 63 AMG Green Monster spy foto 04
Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 přijde o jednu nápravu, výkon 544 koní a cena převyšující 11 milionů korun mu ovšem zůstanou

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše