Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mercedes potvrdil třidu S Coupe pro Ženevu, přijde i C kombi či Smart ForFour
8.2.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Už nemůže být pochyb o tom, že včerejší obrázek z výroční tiskové konference náležel nové třídě S Coupe. Ohlášených premiér je ale citelně více.
Když jsme vám včera ukazovali první oficiální fotku sériového Mercedesu S Coupe, nebyli jsme si zcela jisti, zda jde opravdu o záběr tohoto stále ještě chystaného modelu. Sice to nebylo příliš pravděpodobné, mohlo se ale jednat také o kupé nového Céčka, i na to bude muset brzy dojít. Zveřejnění snímku jsme navíc označili za nechtěné, neboť není příliš obvyklé, aby automobilka na veřejné akci tímto způsobem veřejně ukazovala vůz, který zatím nebyl oficiálně odhalen. Jenže v obou případech byla realita trochu odlišná.
Jednak se určitě jednalo nové eSkové kupé a jednak určitě nešlo o náhodu. Kolegové z Carscoops si dali tu práci a pustili si záznam celé dvouhodinové konference, na které sám šéf koncernu Daimler Dieter Zetsche mj. pronesl: „Dále rozšiřujeme rodinu naší třídy S. Nové S Coupe bude slavit svou premiéru na autosalonu v Ženevě a obrázek, který vidíte za mnou, vám dává první představu o tom, jak bude vůz vypadat.”
Je tedy nad slunce jasnější, že Mercedes včera publikovaný snímek zveřejnit chtěl, právě jako upoutávku na už ohlášenou premiéru. Stejně tak lze předpokládat, že k virtuálnímu odhalení novinky dojde každým dnem - jinak by Zetsche ani takový snímek do světa nepouštěl. CEO Daimleru ale nezůstal jen kupé, zmínil také další novinky, které automobilka letos vypustí do světa.
Přidržíme-li se třídy S, pak zmínil, že automobilka nabídne až šest provedení nového eSka, více než kdy dříve. Těžko říci, co všechno tím pan Zetsche míní, „třídu S pro osm” ale patrně nikoli. Jinak tu máme standardní sedan, kupé, verze AMG, vrcholný Maybach a možná ještě něco zcela nového, popř. něco už odhaleného, co my za specifické provedení nepovažujeme. Buď jak buď, k uvedení všech variant má dojít do konce letošního roku.
Stejný záměr má automobilka i v případě dalších modelů. Nepřekvapivým je potvrzení příchodu sportovního AMG GT, stejně jako nového kombi třídy C, i když jsme předpokládali, že se v prodeji objeví dříve než „letos na podzim”, což je termín, který zazněl z Zetscheho úst. Jistotou je také nový Smart ForTwo (Ženeva 2014), další Smartu Forfour a facelift třídy CLS (obojí Paříž 2014).
Jak vidíte, novinek chystá Mercedes resp. Daimler znovu více než dost, nepochybně s jasným cílem - dále zvýšit svůj zisk, který za loňský rok činil 8,7 miliardy Eur, přepočteno na produkci skoro 100 tisíc Kč na jeden prodaný vůz. S takovou bilancí je další rozšiřování nabídky více než lákavé...
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.






Včerejší obrázek z výroční tiskovky Daimleru už nepochybně patřil novému kupé třídy S, šéf firmy toho ale pro letošek potvrdit ještě citelně více
Zdroj: Daimler přes Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
dnes
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
28.10.2025
Nejčtenější články
Dodnes sotva jetou Škodu Octavia II RS v krásné barvě nikdo nechce, její cena se blíží výhře v loterii
5.10.2025
VW se v nouzi zbavuje zaměstnanců, jak to jen jde. Letos pro pochybení ukončil poměr 548 lidem, další tisíce jsou „v podmínce”
5.10.2025
Za nejslavnějšími kreacemi Top Gearu stojí nenápadný manželský pár, který auta stlouká pomalu doma za stodolou
5.10.2025
Peugeot 308 po faceliftu nabízí v levných provedeních to, po čem majitelé těch drahých marně touží
5.10.2025
Sympatické kompaktní Hyundai si jako ojetina velmi dobře drží cenu, navzdory jeho velikosti ho totiž hned tak něco nerozhází
6.10.2025
Živá témata na fóru
- Jednostopé okénko 11.02. 20:12 - řidičBOB
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.02. 19:54 - Vrooom
- Pneu koutek 11.02. 17:48 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 11.02. 17:10 - řidičBOB
- Rychlodotazy 11.02. 11:55 - řidičBOB
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 11.01. 21:57 - Truck Daškam
- Za kolik jezdíte s benzínem? 11.01. 21:25 - abgx1
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.01. 13:18 - pavproch
