Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní

Škoda Rapid skončí a jeho místo v nabídce zaujme jinak koncipovaný vůz. Měl být i vizuálně o poznání přitažlivější, první fotky jsou ale zatím zklamáním.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní

11.9.2018 | Petr Prokopec

Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda Rapid skončí a jeho místo v nabídce zaujme jinak koncipovaný vůz. Měl být i vizuálně o poznání přitažlivější, první fotky jsou ale zatím zklamáním.

Před několika málo dny Škoda pustila do světa oficiální ilustrace konceptu Vision RS. Ten se naživo ukáže za pár týdnů na autosalonu v Paříži, do série by pak mohl zamířit možná už letos. Stojí za tím fakt, že ačkoli název studie vede ke sportovnímu derivátu, koncept více než co jiného naznačuje podobu nástupce Škody Rapid.

Aktuálně nejstarší model značky přišel na trh v roce 2012 zprvu jen jako liftback, posléze však portfolio rozšířilo i provedení Spaceback. Obě varianty zmizí z nabídky, nástupce pod jiným jménem ale nepřímo naváže alespoň na tu druhou. Prodejní a marketingový šéf značky Alain Favey totiž uvedl, že novinka zamíří jiným směrem než současný Rapid. Jednat by se totiž mělo o plnohodnotného konkurenta Volkswagenu Golf, místo aby vůz osciloval mezi dvěma segmenty.

Nové sady špionážních snímků přitom dokazují, že vůz je již zcela hotov. Tedy minimálně po designové stránce, která je ale po výše zmíněném konceptu menším zklamáním. Maskované prototypy tedy ještě naznačují, že sériový vůz zamíří stejným směrem, nemaskovaný vůz s trojúhelníkovými světlomety ale působí poněkud překomplikovaně, nevyváženě a především lacině.

Může jít samozřejmě o zkreslení dané horší kvalitou fotografií i nafocené verze - například základní provedení nikdy nevypadají bůhvíjak dobře. Nejsme si ale jisti, jak moc má toto provedení blízko k základu - litá kola naznačují, že moc ne. A ani ony světlomety nevypadají jako lampy základního modelu. V případě boků a zádě se komentářů prozatím zdržíme, ale pokud by sériový „ex-Rapid” vypadal takto, pak to bude po výše zmíněných oficiálních ilustracích zklamáním.

Na informace o technice je momentálně příliš brzy, ovšem jelikož jde o koncernový vůz, jemuž je VW Golf nejen konkurencí, ale i inspirací, lze platformu MQB považovat za jistotu. Stejně jako paletu pohonných jednotek, která bude primárně složena z litrového tříválce, 1,5litrového čtyřválce a nejspíše také dvoulitrového turbodieselu. Chytřejší budeme možná už za pár týdnů. Je-li auto takto hotové, Škoda jej snad půl roku pod pokličkou držet nebude.


Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 1 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 01Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 2 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 02Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 3 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 03Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 4 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 04Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 5 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 05Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 6 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 06Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 7 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 07Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 8 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 08
Nová generace Škody Rapid byla nachytána s kamufláží...

Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 9 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 09Nástupce Škody Rapid nafotili při testech i bez maskování. Vzhledem zatím neoslní - 10 - Skoda Rapid 2019 nove spy foto 10
...i bez ní. Zatím se přitom nezdá, že by pobrala příliš krásy

Zdroje: Autoweek.nl, Auto-Mania.cz

Petr Prokopec