Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví

Je to pochopitelně relativně jednoduché auto, stojí ale tak málo, že byste mu to snadno odpustili. Po modernizaci navíc překvapivě atraktivně vypadá, a tak se prodává jako housky na krámě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví

27.2.2021 | Petr Miler

Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví

/

Foto: Renault

Je to pochopitelně relativně jednoduché auto, stojí ale tak málo, že byste mu to snadno odpustili. Po modernizaci navíc překvapivě atraktivně vypadá, a tak se prodává jako housky na krámě.

Auto, které vidíte před sebou, si říká Renault Kwid a na indickém trhu se začal prodávat již v roce 2015 jako nejlevnější SUV světa. Prodeje už tehdy nebyly nízké, zejména proto, že vůz s cenou startoval v přepočtu pod 100 tisíci korunami, postupem času ale došlo na propad počátečních prodejů až o více než 50 procent. Ten se Francouzi pokusili zastavit uvedením faceliftované verze a zabodovali.

Technicky se sice s modernizací nic nezměnilo, vůz je i nadále k dispozici se dvěma benzinovými agregáty, z nichž ten 0,8litrový dává 54 koní při 5 678 ot./min (sic) a 72 Nm točivého momentu při 4 386 ot./min, zatímco litrová jednotka byla naladěna na 68 koní a 91 Nm v 5 500 resp. 4 259 otáčkách. Volit pak znovu půjde mezi manuálem a automatem. V případě designu ale došlo ke skutečně radikální proměně.

Příď se nyní chlubí novou maskou, nárazníkem a také docela jinak pojatými světly, která byla dle poslední módy rozdělena do dvou pater. V tom horním velmi úzkém nalezneme diody pro denní svícení, hlavní lampy jsou pak stylizovány jako mlhovky. Zadní světla se však zdají být ponechána v původním stavu, v závislosti na volbě výbavy tak lze počítat maximálně jen s novými kryty pod zadním nárazníkem.

Do interiéru zamířila nová palubní deska s multimédii podporujícími systémy Andoid Auto a Apple CarPlay. Doplňuje je osmipalcová dotyková obrazovka, stejně jako pozměněný volant. Změn se dočkal i přístrojový štít, nakonec si vše můžete prohlédnout v přiložené galerii zachycující novou, litrovou verzi Ultra. Co je pozoruhodné, přes všechna vylepšení a citelně atraktivnější pojetí je auto k mání doslova za hubičku.

Základní verze tak startuje na neskutečných 312 800 rupiích, tedy asi 92 tisících Kč. A i vybavenější model s litrovým motorem přijde na 434 800 rupií, v přepočtu 128 tisíc Kč. Musíte jít až po maximálně vybavené verzi Climber s motorem 1,0 a automatem, aby se cena dostala aspoň na 531 200 INR, což je ale pořád 156 tisíc korun. Za absolutně vrcholnou verzi z prezentačních materiálů.

Při takových sumách by člověk autu leccos odpustil, a tak není divu, že se i v těžkých časech prodává velmi dobře. Renault ve svém ohlédnutí za loňskými prodeji uvádí, že k zákazníkům poslal skoro 123 tisíc Kwidů nejen v Indii, což z vozu dělá jeden ze světově nejprodávanějších Renaultů vůbec - víc už automobilka prodá jen modelů Clio, Captur a Mégane. A ne o moc. Diví se někdo, když auto stojí tolik, kolik stojí a vypadá tak, jak vypadá?


Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 1 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 01Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 2 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 02Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 3 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 03Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 4 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 04Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 5 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 05Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 6 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 06Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 7 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 07Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 8 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 08Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 9 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 09Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 10 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 10Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 11 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 11Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 12 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 12Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 13 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 13Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 14 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 14Nejlevnější SUV světa je už jeden z nejlépe prodávaných Renaultů, při jeho ceně to neudiví - 15 - Renault Kwid 2021 nove prodeje 15
Renault svůj Kwid pro loňský rok faceliftoval a evidentně dokázal zaujmout. Přes celkově klesající prodeje se i při prodeji na pár světových trzích zařadil mezi nejprodávanější Renaulty vůbec. Jeho velmi lidové ceny s tím jistě mají co do činění. Foto: Renault

Zdroj: Renault

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše