Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem

Když se řekne karavan, člověk si v první chvíli představí levnější alternativu trávení rodinné dovolené. V případě domů na kolech od Airstreamu ale o láci nemůže být řeč, tohle je stylovka svého druhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem

9.9.2019 | Mirek Mazal

Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem

/

Když se řekne karavan, člověk si v první chvíli představí levnější alternativu trávení rodinné dovolené. V případě domů na kolech od Airstreamu ale o láci nemůže být řeč, tohle je stylovka svého druhu.

Americký Airstream už po léta modernizuje svůj legendární karavan jménem Globetrotter. Jeho poslední generace byla poprvé představena v roce 2017 a zapracování moderních trendů do klasických tvarů pokračovalo o rok později dalším blyštivým klenotem svého druhu.

Dnes firma odhalila třetí a nejnovější verzi nazvanou příhodně Globetrotter 30 podle délky ve stopách. Celkem 30 stop značí 914 centimetrů dispozičních triků usnadňujících život až šesti dospělým osobám, o dva členy menší výprava si může vystačit s kompaktnějším typem Globetrotter 23.

Výrobce hovoří o moderním profilu, luxusním provedení a možná překvapivě také inspiraci Evropou a preferencemi místních výletníků. Airstream se prý pokusil poučit z připomínek reálných uživatelů a promítl je do praktických modifikací nejnovějšího Globetrotteru.

Ten s označením 30 tak dostal do vínku přepracovaný obývací prostor se salonkem v přední části. Najdeme zde posezení s jídelním stolem blízko vybavené kuchyně. Vedle nejčastěji obsazené sekce jsou úložné prostory s dostačující koupelnou a toaletou. Na konci mobilního obydlí je oddělená ložnice vyplněna letištěm minimálně pro dva nocležníky. Další prostor pro spaní lze vytvořit z obývacího pokoje, po rozložení sedačky vznikne prostorné místo pro odpočinek.

Minimalistické rozložení luxusně působícího nábytku vytváří vzdušný domov spojený s venkovním prostorem pohledem přes 22 oken po celém obvodu Globetrotteru. Elektronické vybavení obstarává příjemné klima ve dne v noci, moderní přístroje na palubě zajistí i ozvučení či domácí kino pro celou rodinu. Internetové spojení zajišťuje připojení WiFi s bezdrátovou aktualizací softwaru používaného systémy karavanu.

Byla řeč o kvalitních materiálech, proto se sluší zmínit kožené čalounění nebo dřevěné obložení, které působí noblesně a přitom by mělo odolávat běžnému opotřebení během kempování. Ani větší akce pro hosty by podle výrobce neměla skončit odřenými skříňkami či flekatými sedáky. Vychvalované vlastnosti ve stylovém balení ovšem nevychází lacino, karavany od Airstreamu nakonec nikdy nebyly z takového kaje. V základním provedení přijde Globetrotter 30 na 119 400 dolarů, tedy 2,8 milionu Kč. A příplatková výbava může cenu poslat klidně o další milion výš.


Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 1 - Airstream Globetrotter 30 prvni 01Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 2 - Airstream Globetrotter 30 prvni 02Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 3 - Airstream Globetrotter 30 prvni 03Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 4 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 01Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 5 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 02Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 6 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 03Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 7 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 04Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 8 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 05Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 9 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 06Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 10 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 07Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 11 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 08Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 12 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 09Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 13 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 10Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 14 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 11Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 15 - Airstream Globetrotter 30 foto prvni 12Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 16 - Airstream Globetrotter 30 prvni 04Nejnovější luxusní karavan úžasně spojuje moderní techniku s klasickým přepychem - 17 - Airstream Globetrotter 30 prvni 05
Airstream Globetrotter 30 je kvalitní uhlazený karavan skoro za 2 miliony Kč v základu

Zdroj: Airstream

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše