Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr

Škodovky na základě Volkswagenů vznikají běžně, opačný proces je ale o poznání výjimečnější. K něčemu takovému došlo jen párkrát v historii a letos se to znalo znovu, tentokrát v Rusku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr

11.9.2020 | Mirek Mazal

Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr

/

Foto: Volkswagen

Škodovky na základě Volkswagenů vznikají běžně, opačný proces je ale o poznání výjimečnější. K něčemu takovému došlo jen párkrát v historii a letos se to znalo znovu, tentokrát v Rusku.

Poté, co německý koncern uvedl už před třemi léty na latinskoamerické trhy model Virtus, očekávalo se, že se malý sedan rozšíří po jeho nabídce po celém světě. Modernizovaná technika Volkswagenu Polo šesté generace postupně obohacovala další trhy a mělo dojít i na Rusko, automobilka ale nakonec zvolila levnější cestu. Nové Polo Sedan pro ruský trh tak stvořilo konverzí auta vyvinutého původně v České republice podobně jako kdysi v případě pick-upu Caddy.

Jak se ukazuje, moderní koncernová platforma MQB A0 byla pro Rusko a bývalé sovětské republiky příliš drahý špás. Místo změny jména hotového Virtusu se tak vedení VW rozhodlo rozsáhleji upravit Škodu Rapid modelového roku 2020 založenou stále na platformě PQ23. Tak vzniklo nové Polo Sedan pro Rusko, i když se ve skutečnosti nejde o sedan, ale o pětidveřový liftback.

Kromě odlišných emblémů VW nabízí Rusům inovovaný Rapid s maskou inspirovanou modelem Jetta. Stejně tak jsou díly z jiných VW inspirovány světla a nárazníky. Příslušnost českému rodu sice potvrdí silueta a původ v tuzemsku nezapře ani interiér, celkově ale vůz působí jako Volkswagen.

Polo Sedan alias Škoda Rapid je k dispozici s klasicky konzervativním rozložením ovládacích prvků, kdy dominuje středový panel dotykové obrazovky volitelné velikosti 6,5 či 8,25 palců. Nejvyšší konfigurace bude dostupná s kompletní digitalizací palubních přístrojů prostřednictvím interaktivního štítu Active Info Display s úhlopříčkou 10,25 palců.

Rusové si mohou vybrat ze čtyř stupňů výbav (Origin, Respect, Status and Exclusive) a tří verzí zážehových motorů. Pohonné jednotky uvádí 1,6litrový čtyřválec MPI o výkonu 66 kW (90 koní), respektive 81 kW (110 koní) doplněný o 1,4litrový agregát TSI disponující 92 kW (125 koní). Objemově větší jednotky doprovází pětistupňový manuál, silnější varianta umožní doobjednat šestistupňový automat DSG. Turbobenzín bude spárovaný výhradně se sedmistupňovou automatickou dvojspojkou.

Ve srovnání s předchůdcem Polo Sedan narostlo 93 mm na 4 483 mm délky, přibylo 13 mm výšky do hodnoty 1 484 mm a zvětší se i rozvor celkem o 49 mm. Nafouknutí konstrukce se promítlo do zvětšeného prostoru pro cestující vzadu, ale hlavně narostl kufr o citelných 90 litrů na konečnou černou díru o objemu 550 litrů. Pro ruské silnice je důležité zmínit i zvýšení světlé výšky o 7 mm na výsledných 170 mm od země.

Sourozenec českého výtvoru je v tuto chvíli již v prodeji, a to za ceny od 821 900 rublů, tedy v přepočtu asi od 246 tisíc Kč. Jistě pozoruhodná cena na malý Volkswagen, o něčem takovém si u nás můžeme nechat jen zdát. Nakonec si u nás můžeme nechat zdát i o inovovaném Rapidu, který je v Rusku též k mání - u nás jej nahradila podstatně dražší Scala.


Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr - 1 - VW Polo Sedan 2020 Rusko 01Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr - 2 - VW Polo Sedan 2020 Rusko 02Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr - 3 - VW Polo Sedan 2020 Rusko 03Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr - 4 - VW Polo Sedan 2020 Rusko 04Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr - 5 - VW Polo Sedan 2020 Rusko 05Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr - 6 - VW Polo Sedan 2020 Rusko 06Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr - 7 - VW Polo Sedan 2020 Rusko 07Němci po čase začali opět prodávat VW nezvykle udělaný ze Škody, prozradí ho kufr - 8 - VW Polo Sedan 2020 Rusko 08
Volkswagen Polo Sedan pro ruský trh je ve skutečnosti upravená Škoda Rapid, ryzí VW by byl pro Rusy moc drahý. Takto se se základní cenou dostal v přepočtu pod 250 tisíc Kč. Foto: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše