Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy

Nová edice dostane do vínku zatím nepředstavený paket Dynamic, 16palcová litá kola či specifické čalounění. K mání bude zřejmě od půl milionu korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy

9.2.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová edice dostane do vínku zatím nepředstavený paket Dynamic, 16palcová litá kola či specifické čalounění. K mání bude zřejmě od půl milionu korun.

Nová generace Nissanu Note přišla na světlo světa již v roce 2014. Vloni jsme přitom mohli nejen usednout za volant japonského prcka, ale zároveň přivítat jeho ostřejší variantu Nismo. I když slovo „ostřejší“ je zde poněkud nepatřičné, neboť po stránce motorické máme co do činění maximálně s výkonem 140 koní. A to není porce, která by dnes kohokoli dostala do kolen, pokud s ní není spojena nízká hmotnost takového Caterhamu, ale nějakých 1 200 kilo Notu.

Daný model ale dnes ponecháme stranou a místo toho se zaměříme na novou limitovanou edici N-Tec, která si také trochu hraje na něco, čím není. Ačkoliv zde máme třeba agresivnější nárazníky, výraznější boční prahy a černou masku chladiče, ve výsledku je toto provedení jen a pouze vzhledovou záležitostí, s níž je spojena bohatší standardní výbava a zcela sériová technika, tedy buď 1,2litrové benzinové motory nebo 1,5litrový turbodiesel.

Zvenčí přitom kromě výše zmíněného paketu Dynamic (odhalen bude až za pár týdnů v Ženevě) můžeme zaregistrovat ještě 16palcová litá kola ve specifickém designu či stříbrně zbarvené kliky dveří a kryty zpětných zrcátek. Boční a zadní okna byla pro změnu zatmavena a nabízejí tak více soukromí zejména ve druhé řadě sedadel. Ta je pak stejně jako přední sedadla potažena unikátním látkovým čalouněním.

Dále v kabině najdeme kůží obšitý volant nebo multimediální systém NissanConnect, který umožňuje streamování internetových rádií a nabízí řadu aplikací včetně vyhledávání Googlu. Kromě toho se ovšem do standardní výbavy nastěhovala také zpětná kamera, dešťový a světelný senzor nebo automatická klimatizace.

Zmínit můžeme rovněž bezpečnostní technologii Nissan Safety Shield, která sdružuje monitoring jízdy ve správném pruhu, detekci vozů ve slepém úhlu a detekci pohybujících se objektů. V rámci laku karoserie je možné vybírat ze všech standardních odstínů včetně nové modré barvy Ink Blue, za příplatek je pak třeba bezklíčový vstup a startování.

Ceny prozatím nejsou k dispozici, s ohledem na výše zmíněné prvky ale nejspíše vystoupají někam k půl milionu korun. To by již na český trh mohla být značná porce, pročež je možné, že tuzemské zastoupení značky Nissan nakonec danou verzi bude prodávat pouze individuálně a nebo také vůbec...


Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 1 - Nissan Note N-Tec prvni foto 01Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 2 - Nissan Note N-Tec prvni foto 02Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 3 - Nissan Note N-Tec prvni foto 03Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 4 - Nissan Note N-Tec prvni foto 04Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 5 - Nissan Note N-Tec prvni foto 05Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 6 - Nissan Note N-Tec prvni foto 06Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 7 - Nissan Note N-Tec prvni foto 07Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 8 - Nissan Note N-Tec prvni foto 08Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 9 - Nissan Note N-Tec prvni foto 09Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 10 - Nissan Note N-Tec prvni foto 10Nissan Note N-Tec: juniorské Nismo nabídne více stylu i výbavy - 11 - Nissan Note N-Tec prvni foto 11
Nissan Note v limitované edici N-Tec dostal do vínku nemalou výbavu. Levně ale k mání dozajista nebude

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.