Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní

Sportovní deriváty Nissanu Note jsou zatím k mání pouze v jeho domovině. Kromě vyššího výkonu nabízí bohatší standardní výbavu a agresivní vzhled.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní

13.10.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sportovní deriváty Nissanu Note jsou zatím k mání pouze v jeho domovině. Kromě vyššího výkonu nabízí bohatší standardní výbavu a agresivní vzhled.

Na sklonku července Nissan na domácí půdě představil nové sportovní deriváty Note Nismo a Note Nismo S. Kromě obrázků však mnoho informací neprozradil, tak se dnes ke zmíněné dvojce můžeme vrátit. Naše představení přitom začneme v motorovém prostoru, kde v případě základní verze dostanete i nadále 1,2litrový přeplňovaný tříválec naladěný na standardních 98 koní. Ty pak na přední kola přenáší automatická převodovka Xtronic CVT.

Mnohem větší zájem by však u sportovních fanoušků mělo vzbudit provedení Nismo S, které sice rovněž dostalo pod kapotu stejný motor jako běžné verze, v tomto případě však atmosférický 1,6litrový čtyřválec produkuje 140 koní, tedy o 29 více než v sérii. To sice stále nezní jako stádo, které bude trhat asfalt, v dnešní době bychom však měli být vděčni za jakékoliv navyšování výkonu.

Přenos výkonu si navíc bere na svědomí pětistupňový manuál. Nissan dále sáhl také po sportovnějším výfukovém potrubí, se kterým by měl dorazit jadrnější zvuk. Na ověření tohoto tvrzení vlastním sluchem ale dost možná šanci mít nebudeme, neboť japonská automobilka prozatím neřekla, že by se svými novinkami chtěla zamířit do světa.

Momentálně je tak Note Nismo a Nismo S na prodej pouze v jejich domovině, kde mohou kupující volit mezi čtyřmi odstíny karoserie (bílý, šedý, stříbrný a černý). V případě méně výkonné verze jsou pak odkázáni na 16palcová litá kola, potentnější provedení disponuje o palec většími ráfky. Zároveň také počítá s kotoučovými brzdami vpředu a vzadu nebo sedadly Recaro.

Mimo bohatou standardní výbavu dostane japonská klientela na výběr rovněž celou řadu příplatkuových prvků, mezi něž patří třeba sportovní skořepiny. Na ceny je ovšem třeba vyčkat, jakkoliv objednávky již dealeři ze země vycházejícího slunce přijímají. Nás by pak zajímala i jízdní dynamika Nissanu Note Nismo S, která taktéž nebyla zveřejněna.


Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 1 - Nissan Note Nismo nove foto 01Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 2 - Nissan Note Nismo nove foto 02Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 3 - Nissan Note Nismo nove foto 03Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 4 - Nissan Note Nismo nove foto 04Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 5 - Nissan Note Nismo nove foto 05Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 6 - Nissan Note Nismo nove foto 06Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 7 - Nissan Note Nismo nove foto 07Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 8 - Nissan Note Nismo nove foto 08Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 9 - Nissan Note Nismo nove foto 09Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 10 - Nissan Note Nismo nove foto 10Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 11 - Nissan Note Nismo nove foto 11Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 12 - Nissan Note Nismo nove foto 12Nissan Note Nismo dorazil do prodeje, jako Nismo S nabízí 140 koní - 13 - Nissan Note Nismo nove foto 13
Nissan Note Nismo S dostal oproti sérii lehce navýšený výkon. Navíc se chlubí agresivnějším bodykitem či sportovními sedadly v základu

Zdroj: WorldCarFans

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.