Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nová Dacia Logan 2013 je na českém trhu, ceny startují pod 160 tisíci Kč
22.2.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Rumunsko francouzská novinka nezapře příbuznost s modelem Sandero, s nímž sdílí i základní cenu. Oproti předchůdci pak povýšila výbava interiéru.
Dacia má dnes svůj den. Kromě novinek ohlášených pro Ženevu totiž rumunská automobilka představila také české ceny druhé generace modelu Logan. Ta bude k mání ve třech výbavách a se čtyřmi motory, přičemž základní verze Acess 1,2 o výkonu 75 koní stojí 159 900 Kč. Tedy na chlup stejně jako nová Dacia Sandero a Sandero Stepway, které šly do českého prodeje nedávno. Ještě pozoruhodnější by pak mohl být fakt, že ze zmíněných motorů je turbodiesel pouze jeden.
Absenci jakéhokoliv dalšího „naftožrouta” české zastoupení Dacie okomentovalo tím, že cílová klientela favorizuje spíše benzinové pohonné jednotky. Což jen utvrzuje fakt, že dieselový Logan 1,5 dCi se nabízí pouze v nejvyšší výbavě Arctica za 259 900 Kč, zatímco základní benzinový čtyřválec 1,2 je možné pořídit ve všech úrovních (Ambiance vychází na 174 900 Kč, Arctica na 194 900 Kč).
Druhá pohonná jednotka o 1,2litrovém objemu a výkonu 72 koní, která je uzpůsobena spalovaní LPG, je k mání ve dvou vyšších úrovních (Ambiance stojí 194 900 Kč, Arctica o dvaceti tisíc korun více). Tříválec 0,9 TCe, jehož 90 koní by mělo stačit na akceleraci z klidu na stovku za 11,1 sekundy a nejvyšší rychlost 175 km/h, pak lze pořídit pouze na nejvyšší úrovni Arctica za 222 900 Kč.
A co vlastně za své peníze dostanete? V základní výbavě Acess jsou to čtyři airbagy, stabilizace, ISOFIX, hydraulický posilovač řízení nebo odkládací schránky v interiéru. Tedy opravdu jen to nejnutnější. Za rádio nebo klimatizaci si ovšem nemůžete připlatit, ale sáhnout po vyšší úrovni Ambiance, kde již za dodatečných 20 000 Kč je k mání Paket Cool Music, který oba prvky přihazuje ještě se vstupem USB a ovládáním pod volantem.
Nejlepší výbava Arctica pak ve standardu zahrnuje palubní počítač (ne však u verze LPG), mlhovky, stavitelný volant a sedadlo řidiče nebo zmíněný paket Cool Music. Na této úrovni je přitom možné připlatit za multimediální systém Media Nav se sedmipalcovým dotykovým displejem (za 5 800 Kč) nebo kožené čalounění (12 000 Kč). Ke všem modelům lze dokoupit i praktické pakety, jejichž součástí jsou střešní ližiny nebo tažné zařízení.
Veškeré detaily o českých cenách nové generace Dacie Logan, která kromě výše zmíněného přichází třeba s 510litrovým zavazadlovým prostorem, pak najdete v oficiálním ceníku, který si můžete stáhnout z webových stránek značky (PDF 704 kB).








Novému Loganu chvíli trvalo, než se dopracoval na český trh, teď už je k mání i tady
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zákazník nechal u dealera za moderní marnost protiúčtem legendární model. Od lidí schytal takovou bídu, že už se tím Honda radši nechlubí
včera
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
21.4.2026
Ferrari ukázalo, jak skutečně funguje přelomový interiér jeho poslední novinky. V Golfu by to byla moc fajnová věcička
20.4.2026
Nové na MotoForum.cz
- Harley-Davidson RIDE: americká značka se připravuje na svoji novou éru 20.4.2026
- Bulega stále neporažen 19.4.2026
- WSSP v Assenu kořistí Oettla 19.4.2026
- Bulega vítězem SprintRace 19.4.2026
- Kdo jiný než Bulega 18.4.2026
Nejčtenější články
Levný japonský soupeř Škody Fabia v bazarech okouzlí i kvalitou i výdrží, jen pozor na klasický japonský nešvar
24.3.2026
Dealeři rozprodávají nové elektrické propadáky Audi se slevami až 1,1 milionu Kč, ani tak se jich nedokážou zbavit
25.3.2026
Mercedes faceliftoval vrcholnou třídu S Maybach a loga na ní září, plavou i sledují váš pohyb. Ten největší šok je ale pod kapotou
25.3.2026
VW až tři roky po prvních požárech uznal, že jeho „ID.Buch” hoří, majitelé nesmí parkovat doma a ani ho pořádně dobíjet
25.3.2026
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
25.3.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
