Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii

(+ video) CTR má přední kotouče o průměru 350 mm. Všechny tlumiče jsou adaptivní, plynule nastavitelné a zajistí prý komfort i jistotu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii

2.6.2015 | Marek Bednář | 15 příspěvků

Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) CTR má přední kotouče o průměru 350 mm. Všechny tlumiče jsou adaptivní, plynule nastavitelné a zajistí prý komfort i jistotu.

Novou Hondu Civic Type-R jsme si mohli prohlédnout už při ženevském autosalonu a již také víme, že se povedlo získat rekord Nordschleife mezi předokolkami. A rovněž je známo, že za takové výkony Honda nechce zas tolik peněz. „Nejextrémnější a nejvýkonnější Type-R všech dob”, jak nový ostrý Civic Honda označuje, se nyní ukázal na nových fotografiích a odhalil i další detaily.

Pod kapotou je úplně nový přímovstřikový dvoulitr VTEC s přeplňováním turbodmychadlem, který produkuje 310 koní v 6 500 otáčkách a 400 Nm mezi 2 500 a 4 500 ot/min. I přes přeplňování zvládne tento motor 7 tisíc otáček a díky novému systému VTEC a variabilnímu časování sacích i výfukových ventilů se podařilo zlepšit odezvu v nízkých otáčkách, ale zároveň dosáhnout toho, aby motor táhl napříč celým spektrem.

Automat ani dvouspojkovou převodovku tu nečekejte, práce s řazením bude výhradně na vaší pravé ruce a levé noze. Když budete dostatečně rychlí při práci s pákou, zvládnete stovku za 5,7 vteřiny. A když budete dostatečně odvážní a zůstanete stát na plynu, Civic Type-R vás odmění maximálkou 270 km/h, nesvázanou omezovači. Anebo budete moci údajně jezdit za 7,3 litru paliva v kombinovaném cyklu, což odpovídá 170 g CO2/km.

Kabina tohoto stroje benefituje ze sportovních sedaček, potažených černým a červeným semišem. Volant dostane plochou spodní část a před vámi bude inteligentní displej i-MID, Multi Information Display, který bude umět zobrazit přetížení, tlak na brzdy, pozici plynového pedálu, teplotu chladicí kapaliny či teplotu a tlak oleje. To sice jsou věci, které by měly být v každém autě s podobným displejem, ale buďme rádi, že jsou alespoň v některých ostrých verzích. Také si bude na displeji možno zobrazit časy zrychlení a časy na kolo či na čtvrtmíli.

Podvozek dostane kromě již dříve zmíněného speciálního systému Dual Axis Strut na přední nápravě, který omezuje tahání za volant pod plynem, také adaptivní tlumiče na všechna kola. Všechny budou nastavitelné plynule a každý tlumič bude možno regulovat zvlášť, ale asi ne manuálně, spíš zde bude pracovat elektronika. Cílem samozřejmě je komfort při každodenním ježdění a co nejpevnější držení podvozku, když se pojedete projet po oblíbené okresce.

O zpomalení se budou starat brzdy Brembo, speciálně vyvinuté pro tento stroj. Na přední nápravě najdeme čtyřpístkové třmeny a kotouče o průměru 350 mm, což je nejvíc na jakémkoliv produkčním Type-R, nejen mezi Civiky Type-R. Samozřejmostí je také bohatá výbava, která bude obsahovat infotainmentový systém Honda Connect založený na Androidu, automatická dvouzónová klimatizace nebo tempomat. K mání také bude balíček GT, který přidá další výbavu stran pohodlí, jednoduchosti používání a bezpečnosti.

Zvenčí bude možno Civic Type-R odít do jedné z pěti barev - na výběr bude bílá Championship, perleťová černá Crystal, stříbrná Polished Metal, modrá Brilliant Sporty a červená Milano. Právě v bílé se ukázal Civic Type R v Ženevě a v červené ho vidíme na nových fotografiích, které naleznete pod článkem. Také budou k mání vzhledové balíčky s názvy Red a Carbon a vždy pro interiér a/nebo exteriér. Jak ty budou vypadat, se zatím musíme nechat překvapit.

Kromě nových fotografií se ale můžeme také podívat na onboard video, na kterém nový Civic Type-R zrychluje na dvousetkilometrovou rychlost. Doplňme také, že se ti, kdo si nový Type-R už objednali, mají rozhodně na co těšit - testujeme nyní standardní provedení po faceliftu se 142koňovou osmnáctistovkou a už to je schopné auto. A Type-R bude jistě ještě mnohem lepší.


Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 1 - Honda Civic Type-R 2015 nova specifikace 01Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 2 - Honda Civic Type-R 2015 nova specifikace 02
Základní specifikace nového CTR v kostce

Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 3 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 01Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 4 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 02Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 5 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 03Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 6 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 04Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 7 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 05Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 8 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 06Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 9 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 07Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 10 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 08Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 11 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 09Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 12 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 10Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 13 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 11Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 14 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 12Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 15 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 12aNová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 16 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 12bNová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 17 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 13Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 18 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 14Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 19 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 15Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 20 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 16
Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 21 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 17Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 22 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 18Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 23 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 19Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 24 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 20Nová Honda Civic Type-R odhalila další detaily, má největší brzdy v historii - 25 - 2015 honda civic type-r oficialni dalsi 21
Nová Honda Civic Type-R se ukázala na dalších fotografiích

Marek Bednář

Diskuze 15 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše