Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně

Čínský trh je pro Škodu nejdůležitější na světě. Testování nové Fabie tak neponechává náhodě, přestože debut bude až v dubnu v Šanghaji.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně

13.8.2014 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čínský trh je pro Škodu nejdůležitější na světě. Testování nové Fabie tak neponechává náhodě, přestože debut bude až v dubnu v Šanghaji.

Tip: Projděte si již kompletní oficiální odhalení nové Fabie s fotkami vozu ze všech stran a dalšími známými detaily.

Škoda Fabia třetí generace je aktuálně jednou z nejdiskutovanějších novinek. To ovšem není nic překvapivého, pro mladoboleslavskou automobilku jde o zásadní model, stejně jako pro český trh. Mnohem větší váhu však má pro značku ten čínský, který je jejím největším odbytištěm. Asi proto není divu, že Škoda nežije pouze evropskou verzí, ale také tou asijskou, jejíž premiéra se uskuteční v dubnu příštího roku na autosalonu v Šanghaji.

Je samozřejmě sporné, zda si obě verze budou podobné, takový čínský Rapid je například delší a vyšší. Nedá se ovšem předpokládat, že obdobný přístup bude uplatněn u nové Fabie, s ohledem na aktuálně stále větší snahu o globalizaci spíše budou oba modely takřka identické. Minimálně tedy po stránce exteriérové. Uvnitř možná rozdílů najdeme více, na snímky kabiny si ovšem ještě nějaký ten pátek musíme počkat.

Prozatím se tedy zabývejme exteriérem, který v případě čínské verze nosí jen minimum kamufláže v okolí čelní masky, světlometů a koncového sloupku. Zalepena je pak i boční linie Tornádo, jenž by nové Škodě Fabia měla dodat na dynamičnosti. Mimo to je patrné maskování na víku zavazadelníku, kde se objevují nalepené části světel. Prolis připomínající Rapid či Octavii je ale jasně patrný.

Celkově tak máme co do činění s mnohem svěžejším designem, který má okouzlit hlavně mladou klientelu. Pod kapotu se přitom nastěhují motory 1,2 TSI a 1,4 TSI zkombinované s manuální a automatickou převodovkou. Diesely ovšem budou vyhrazeny jen Starému kontinentu, přičemž evropská verze má debutovat mnohem dříve, a to již na podzim v Paříži.


Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 1 - Skoda Fabia 2015 cinska verze spy foto 01Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 2 - Skoda Fabia 2015 cinska verze spy foto 02
Čínská verze nové Škody Fabia se ukázala s minimem maskování. Debutovat však bude až v dubnu 2015 v Šanghaji

Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 3 - Skoda Fabia 2015 detaily 01Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 4 - Skoda Fabia 2015 nova detaily 01Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 5 - Skoda Fabia 2015 nova detaily 02Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 6 - Skoda Fabia 2015 nova detaily 03Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 7 - Skoda Fabia 2015 nova detaily 04
Škoda oficiálně ukázala jen čelní světlo nové generace Fabie....

Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 8 - Skoda Fabia 2015 nova skica oficialni 01Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 9 - Skoda Fabia 2015 nova skica oficialni 02Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 10 - Skoda Fabia 2015 nova skica oficialni 03Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 11 - Skoda Fabia 2015 nova skica oficialni 04Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 12 - Skoda Fabia 2015 nova skica oficialni 05Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 13 - Skoda Fabia 2015 nova skica oficialni 06Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 14 - Skoda Fabia 2015 nova skica oficialni 07Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 15 - Skoda Fabia 2015 nova skica oficialni 08
...a vlastní ilustrace.

Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 16 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 01Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 17 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 02Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 18 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 03Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 19 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 04Nová Škoda Fabia III nafocena s nejmenší kamufláží, v Číně - 20 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 05
Předchozí snímky testovacích prototypů byly zahalené o něco více

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše