Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily

Rapid se po příchodu nové Škody Scala zdál být po smrti, ale není to tak úplně pravda. Dále sloužit v novém hávu bude mimo jiné v Rusku a právě odtud pochází jeho nové ilustrace i informace o něm.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily

15.10.2019 | Petr Prokopec

Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Rapid se po příchodu nové Škody Scala zdál být po smrti, ale není to tak úplně pravda. Dále sloužit v novém hávu bude mimo jiné v Rusku a právě odtud pochází jeho nové ilustrace i informace o něm.

Během dvou měsíců se dočkáme nové Škody Rapid. Nakonec ale opravdu nepůjde o druhou generaci, jak bylo původně naznačováno. Vůz místo toho čeká rozsáhlá modernizace, se kterou následně zamíří především na čínský a ruský trh, kde má v novém hávu sloužit po mnoho dalších let. Co nás přitom čeká a nemine, to více než věrně vykreslují nové neoficiální ilustrace, které jsou založené na jediném obrázku, jenž pustilo do světa ruské zastoupení Škody a na fotkách nemaskovaných předprodukčních kousků z Číny.

Znovu se tedy potvrzuje, že Rapid se nechal inspirovat hlavně novou Škodou Scala. Čelní partie tak zdobí rozšířená maska chladiče, na níž navazují trojúhelníkové světlomety. Jejich tvar je reflektován rovněž zadními lampami, jakkoliv v jejich případě zatím můžeme pouze tápat. Ruské zastoupení mladoboleslavské automobilky totiž zatím tuto část vozu drží pod pokličkou, a jakkoliv se inspirace „skálou“ dá čekat i zde, je poněkud sporné, zda organický tvar LEDkových světel bude skutečně zkopírován do puntíku.

Inovovaný Rapid bude stejně jako dosluhující provedení postaven na starší platformě PQ25, očekávat tedy nelze ani žádné výrazné změny v rámci rozměrů. Škoda sice nejspíše přidá po pár milimetrech v každém ohledu, nicméně radikálního posunu se dočkají až Indové. Také pro tento trh se chystá modernizace Škody Rapid, tentokráte ale již skutečně půjde o zcela novou generaci, třebaže místní optikou. Tu si vyžádaly nové emisní regule, které země zavede od dubna 2020.

Škoda tedy v Indii pošle mimo hru jak architekturu PQ25, tak především 1,6litrový atmosférický benzinový motor a 1,5litrový turbodiesel. Místo toho dorazí platforma MQB A0 IN, která je speciální nízkonákladovou variantou zaměřenou na rozvojové země. S ní budou moci být spárovány také moderní motory, konkrétně pak litrový tříválec a 1,5litrový čtyřválec. Osud dieselů je zatím ve hvězdách.

Daná architektura bude podepírat také malé SUV určené konkrétně pro indický trh, jenž na délku nemá přesáhnout čtyři metry. Vejde se tak do nižšího daňového pásma, což by jej mohlo předurčit k úspěchu. To se ale již bavíme o velmi vzdálené budoucnosti, neboť Rapid druhé generace dorazí až v roce 2021 a SUV se objeví teprve po něm. Vrátit se tedy můžeme do Ruska, kde se novinka ukáže ještě před Vánoci.

Pod kapotou přitom bude možné s atmosférickou jedna-šestkou počítat i nadále, ruské emisní regule zatím příchod maloobjemových turbomotorů příliš nepodporují. Klimatické podmínky pro změnu vylučují nasazení dieselu, snaha o co nejnižší cenu se pak staví mezi vůz a hybridní ústrojí. Totéž lze říci také o pohonu všech kol, automat však k dispozici bude. A to jak klasický, tak i DSG spárované s motorem 1,4 TSI.

Lze pak jen dodat, že o výrobu se znovu postará továrna v Kaluze ležící zhruba 170 kilometrů jihozápadně od Moskvy. Tak jako stávající provedení by přitom i nový Rapid měl dorazit pouze jako liftback. Nabídka se tak bude značně lišit od té čínské, kde bude opětovně k mání rovněž Spaceback.


Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 1 - Skoda Rapid 2019 nove neoficialni ilustrace 01Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 2 - Skoda Rapid 2019 nove neoficialni ilustrace 02
Nová Škoda Rapid se ukázala na neoficiálních ilustracích

Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 3 - Skoda Rapid 2019 Rusko oficialni ilustrace
Posloužit můžeme také zatím jediným uvolněným oficiálním obrázkem...

Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 4 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 01Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 5 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 02Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 6 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 03Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 7 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 04Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 8 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 05Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 9 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 06Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 10 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 07Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 11 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 08Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 12 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 09Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 13 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 10Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 14 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 11Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 15 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 12Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 16 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 13Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 17 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 14Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 18 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 15Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 19 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 16Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 20 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 17Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 21 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 18Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 22 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 19Nová Škoda Rapid ukázala svůj vzhled na nových obrázcích, známe i další detaily - 23 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 20
...stejně jako záběry nemaskovaných prototypů nachytaných v Číně

Zdroj: Kolesa.ru

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše