Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nová Škoda Superb nafocena se zatím nejmenší kamufláží
17.12.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Vzhled Superbu III je stále jasnější. Představen bude až v půlce února, prodej začne dokonce v létě 2015.
Mladoboleslavská telenovela s názvem Superb pokračuje i dnešním dnem, přičemž tentokrát máme na programu fotky s dosud nejmenším množstvím kamufláže. I takové už jsme vám přinesli díky jednomu z našich čtenářů, tyto od kolegů Worldcarfans jsou ale podstatně kvalitnější a vůz zachycují ze všech stran.
Snímky víceméně jen potvrzují značnou věrohodnost posledních ilustrací, které jsme tu měli minule. Zároveň je patrná podoba s konceptem Vision C, který se objevil v březnu na ženevském autosalonu a pořád musíme opakovat, že leckomu může nový Superb připomenout i současnou Octavii. Na výstavišti Palexpo pak bude v příštím roce veřejně debutovat i sériové provedení, úplně poprvé jej však novináři uvidí dříve. Škoda totiž již potvrdila, že odhalení je naplánováno na půlku února v Praze.
V našich předchozích článcích jsme přitom již zmínili ty nejzásadnější technické informace, jaké jsou nyní známy. Opakování je však matka moudrosti, pročež můžeme uvést, že novinka bude stát na delší verzi platformy MQB. Délka proto naroste o 20 mm na 4,86 metru, počítat lze také s 50milimetrovým rozšířením. Mimo to se o 80 mm natáhne na 2,84 metru rozvor, zejména vzadu lze tedy očekávat královský prostor pro nohy.
Vyjma místa pro cestující se zvětší i zavazadelník, který standardně pojme 625 litrů, při sklopených sedadlech pak dokonce 1 760 l. Nové generaci je však již zapovězeno dvojité otevírání Twindoor, neboť to bylo příliš komplikované a zbytečně navyšovalo cenu. Navzdory nárůstu prostoru ovšem hmotnost vozu poklesne o nějakých 75 kilogramů, což souvisí s onou platformou a větším podílem vysokopevnostní oceli a hliníku.
V rámci motorového prostoru můžeme čekat pouze příchod čtyřválcových motorů, jejichž objem dosáhne maximálně dvou litrů. Výkon v případě benzinové pohonné jednotky 2,0 TSI naroste na 280 koní, v rámci dieselů zřejmě bude vrcholem koní 190. Přenos výkonu na přední či případně všechna čtyři kola pak dostanou na starosti šestistupňový manuál či sedmistupňový dvouspojkový automat.
V zákulisí se mluví rovněž o hybridní verzi, ta však prozatím nebyla potvrzena. Víme ovšem, že Superb bude první Škodou, která dostane adaptivní odpružení. Do prodeje s ním přitom sedan dorazí v létě, na premiéru kombíku si ovšem budeme muset počkat do podzimního Frankfurtu.






Nové špionážní fotky jen naznačují...
...že neoficiální ilustrace jsou značně věrohodné
Jejich autor se inspiroval oficiálními upoutávkami Škody...
...stejně jako její ilustrací.
Pro úplnost starší fotky maskovaných aut, na kterých je ke spatření i část interiéru
Zdroje: AutoZeitung, Worldcarfans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
před 4 hodinamiČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
včeraSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nejnovější články
Šéf Toyoty elektrickým autům dál nevěří. Odpískal plány na sportovní modely a řekl, proč nedávají smysl
před hodinouNový Jeep Compass předčasně odhalil únik. Vypadá o hodně líp než doteď, ze všeho nejdřív je venku ve verzi pro nás
před 2 hodinamiNejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
před 4 hodinamiNissan začal prodávat auto, které je velké jako Škoda Superb, ale stojí míň než úplně základní Fabie
před 5 hodinamiBMW zastavilo výrobu elektromobilů, říká tomu „odložení produkce”. Trh je prý saturovaný
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Prodám Volkswagen Transporter 2.0 TDI 05.02. 12:09 - M.Z.
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.02. 08:53 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 05.01. 14:44 - pavproch
- Onboard videa 05.01. 09:03 - řidičBOB
- Táhneme na Brusel 04.30. 11:59 - abgx1
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.30. 08:43 - řidičBOB
- Cyklistické vlákno 04.29. 21:37 - jerry
- Čínská auta v ČR 04.29. 11:08 - Brus