Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nové Hyundai i30 zná své české ceny, startují pod 300 tisíci Kč
1.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
S prvním únorovým dnem zahájilo české zastoupení Hyundai prodej nové generace modelu i30. Její ceny se drží relativně nízko.
Vozy značky Hyundai u nás sice vždy patřily k těm levnějším, pokud ale máte ještě v živé paměti náš test modelu i40 CW, jistě si vybavíte nejen to, že jde o vůz nečekaně povedený, ale také přiměřeně drahý. Též v případě nového Velosteru platí, že nejde zrovna o nejlevnější špás, a tak bylo na místě očekávat, že i nová i30 zamíří s cenou citelně výše. Bouře v jejím ceníku ale nenastala.
Korejská automobilka totiž k dnešnímu dni zahájila prodej svého zřejmě nejvýznamnějšího modelu na českém trhu a ceník nepřináší žádná dramatická odhalení. Vůz bude v základu k mání od 289 990 Kč, tedy výrazně méně než 300 tisíc korun, za tuto částku ale nečekejte žádný luxus. Pod kapotou najdete základní benzinový motor 1,4 CVVT s výkonem 73 kW (99 koní) v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou a výbavou Entry. Za 349 900 Kč, tedy s masivním příplatkem 60 tisíc korun je pak k mání naftová varianta 1,4 CRDi s výkonem 66 kW (90 koní) a opět základní výbavou.
Ta čítá ze zajímavých prvků snad leda přední mlhovky, elektrické stahování přeních oken, elektricky nastavitelná zrcátka, centrální zamykání a palubní počítač, věci jako stabilizační systém, šest airbagů nebo LED pro denní svícení jsou tak či onak vynuceny regulacemi. Pokud byste chtěli výbavu rozšířit, je možné za klimatizaci připlatit 20 tisíc Kč, za rádio 10 tisíc Kč nebo
Vyšší výbava si říká Trikolor a do základu přidává třeba klimatizaci, rádio, elektrické stahování zadních oken, loketní opěrku nebo alarm. Připlatit si lze již za kde co, to nejzajímavější se ale skrývá v ve čtyřech paketech.
První Komfort s cenou 5 tisíc Kč přidává tempomat, kůží potažený volant a lepší posilovač řízení Flex Steer.
Druhý Parking s cenou 15 tisíc Kč přidává mj. přední a zadní parkovací senzory, parkovací kameru se zobrazováním ve vnitřním zpětném zrcátku, světelný senzor, aktivní opěrky hlavy a vyhřívání předních sedadel.
Třetí Style, který vás přijde na 60 tisíc Kč, se skládá z paketů Komfort a Parking a k nim přidává hlavně 16" litá kola, Bluetooth handsfree, bezklíčové otevírání a startování dveří, atermická skla, automatické sklápění vnějších zpětných zrcátek, dešťový senzor, rozmrazování čelního skla pod předními stěrači, čalounění sedadel v kombinaci látka/kůže, zadní loketní opěrku, kolenní airbag řidiče nebo dvouzónovou automatickou klimatizaci.
A konečně čtvrtý Premium za rovných 99 900 Kč přidává třeba 17" litá kola, ventilační průduchy pro cestující vzadu, elektricky ovládané sedadlo řidiče včetně bederní opěrky, xenonové adaptivní světlomety, kožené čalounění sedadel nebo monitorování tlaku v pneumatikách.
Ke všemu si můžete dopřát ještě navigaci (25 000 Kč), metalízu (13 000 Kč) a panoramatické střešní okno (25 000 Kč).
Vyšší stupeň výbavy lze dále kombinovat s benzinovými motory 1,6 CVVT a 1,6 GDI (88 a 99 kW) a dvěma naftovými 1,6 CRDi (81 a 94 kW), což pochopitelně ceník dále ovlivňuje. Jakási zlatá střední cesta, i30 1,6 CVVT s výbavou Trikolor a pakety Komfort a Parking tak vyjde na 350 990 Kč, což lze považovat za rozumnou cifru. Tolik stručný průlet ceníkem, pokud by vás naše interpretace neuspokojila, můžete si jej též stáhnout z webu dovozce (PDF, 1,3 MB).
Kompletní přehled cen jednotlivých variant a základní technické údaje najdete také v přiložené tabulce, další podstatné informace pak v našem dřívějším představení. A pokud se o i30 zajímáte, pak si určitě připomeňte i to, že vůz se velmi zamlouval i šéfovi Volkswagenu...
Přehled technických parametrů a českých cen Hyundai i30 2012
Fotografie Hyundai i30 2012






































Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Čínskému SUV Ferrari za cenu Škody začaly při ostré jízdě hořet brzdy, výrobce říká, že je to úplně normální
2.7.2025Až budete páchat něco ilegálního, možná bude dobré držet se základní poučky týkající se volby auta
1.7.2025Měření „na brzdě” ukázalo, že Chevrolet neříká pravdu o výkonu motoru opěvované nové Corvette ZR1
28.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Borja Gomez tragicky zahynul včera 17:12
- Top crash pilotů po 10 Grand Prix včera 16:05
- BMW R 1300 RS 2025: sportovnější roadster včera 12:25
- Testy Moto2 a MotoGP v Brně 2.7.2025
- Zamíří Aron Canet do WSBK? 2.7.2025
Nejčtenější články
Šéf Bugatti pochopil. Od fanouška elektromobilů se dostal k tomu, že nabídne spalovací vůz. A sám sní o stroji s motorem V10
3.6.2025Producent Top Gearu dostal zákaz řízení na půl roku poté, co se svým Porsche jel 38 km/h na třicítce, to je kruté
3.6.2025Bentley otočilo. Přichází s novým čistě spalovacím vrcholem ve chvíli, kdy už žádné takové auto přijít nemělo
3.6.2025Novému „Bugatti pro chudé” vysekl poklonu slavný moderátor. Prý je tak dobré, že na něj může být hrdý každý Američan
3.6.2025Autopůjčovnám hrozí kvůli elektromobilům krach, varují Britové, byla by to rána i pro samotné výrobce aut
4.6.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva