Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem

Co se zprvu zdálo jen jako facelift, je nakonec nová generace Grand Santa Fe. To nenarostlo jen rozměrově, ale i výbavou, do níž spadá třeba zcela nová ochrana proti zlodějům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem

22.2.2019 | Petr Prokopec

Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem

/

Co se zprvu zdálo jen jako facelift, je nakonec nová generace Grand Santa Fe. To nenarostlo jen rozměrově, ale i výbavou, do níž spadá třeba zcela nová ochrana proti zlodějům.

Nová verze Hyundai Santa Fe dokáže zaujmout zvenčí i uvnitř. Nyní konečně míří i do prodeje, zrekapitulovat tak můžeme veškerá známá fakta, jež navíc rozšíříme o nové informace, snímky a také první cenu.

Nové Santa Fe má oproti původním předpokladům nakonec skutečné právo na to, aby jej Korejci označovali jako zcela novou generaci. Došlo totiž k zásadním posunům v konstrukci, kdy kupříkladu rozvor narostl o sto milimetrů na 2 865 mm. Je tak největší ve své třídě, třeba Škoda Kodiaq je v tomto směru o sedm centimetrů kratší. Nepřekvapí tedy, že i Korejci nabízí tři řady sedadel, na rozdíl od českého SUV umožní vybrat si mezi šestimístným či sedmimístným provedením, věřit jim lze i slova o tom, že jde o nejprostornější vůz své třídy.

O 160 milimetrů narostla také délka, Santa Fe dnes naměříte 4 890 mm. Prodloužení jde ale do značné míry na vrub nových nárazníků a výraznější čelní masky. Ta si bere zjevnou inspiraci v Audi Q8, zatímco v případě zádi budete mít hlavu plnou Volva. Za tím pro změnu stojí design světel, která jsou navíc navzájem propojena módním LEDkovým proužkem. Ovšem nikoliv v horních partiích, jak je dnes typické, nýbrž vespod, přímo na hraně víka zavazadelníku.

Přesunout se můžeme dovnitř, k čemuž je zapotřebí otevřít dveře. Tím se dostáváme k unikátnímu prvku, jímž je nové Santa Fe vybaveno. Na klikách jsou instalovány čtečky otisků prstů. Stačí se dotknout kliky, auto se odemkne a současně je nastavena poloha sedadla řidiče a zpětných zrcátek. V budoucnu by systém měl zvládnout i automatické nastavení volantu a klimatizace, v plánu je i úprava vlhkosti v kabině.

Hyundai prohlašuje, že systém odolá nejen veškerým nástrahám počasí, ale rovněž hackerům. Zda tomu tak ale skutečně bude a zda náhodou nedojde v na velké uřezávání prstů, však hned tak nezjistíme. Očkem tedy hodíme po dalších finesách, přičemž nadmíru užitečnou bude monitoring zadních sedadel. Systém na základě ultrazvukových senzorů po odchodu řidiče a uzamčení vozu zkontroluje, zda vzadu nezůstalo zapomenuté dítě, a pokud ano, majitele ihned uvědomí.

Automobilka myslela i na bezpečnost při samotném opouštění vozu, Santa Fe je tak osazeno čidly monitorujícími prostor za vozem. Jakmile tak budete chtít otevřít dveře, čímž byste ohrozili ostatní účastníky vozu, jste opět varováni. Tím ale výčet unikátních novinek víceméně končí, dále se již SUV může pochlubit „obyčejnostmi“, mezi něž patří třeba hlasové ovládání či bezdrátové dobíjení mobilních telefonů.

Použitá technika už tolik novot nepřináší, jedinou změnou je totiž vypuštění základního 2,4litrového atmosférického čtyřválce. Santa Fe tak bude k mání pouze s dvoulitrovým turbem, jež může 245 koní posílat skrze automat na přední či všechna čtyři kola. Právě tento krok přitom vedl k navýšení základní ceny oproti dosluhujícímu provedení, jež startovalo o zhruba 40 000 Kč níže.

Novinka tak s cenou začíná v přepočtu na 850 tisících korunách, což zejména na čínské poměry, kde bude vůz primárně k mání, není zrovna láce. Za velkou zdí bude prodáván jako Santa Fe, protože Číňané mají rádi velká auta, k nám by mohlo dorazit pod označením Grand Santa Fe, jak si až sedmimístný model říkal donedávna.


Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 1 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 01Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 2 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 02Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 3 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 03Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 4 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 04Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 5 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 05Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 6 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 06Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 7 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 07Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 8 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 08Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 9 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 09Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 10 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 10Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 11 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 11Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 12 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 12Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 13 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 13Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 14 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 14Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 15 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 15Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 16 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 16Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 17 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 17Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 18 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 18Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 19 - Hyundai Santa Fe 2019 cinska verze nova sada 19
Nové Hyundai Santa Fe se ukázalo na pořádné sadě oficiálních fotek

Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 20 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 01Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 21 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 02Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 22 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 03Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 23 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 04Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 24 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 05Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 25 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 06Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 26 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 07Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 27 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 08Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 28 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 09Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 29 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 10Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 30 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 11Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 31 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 12Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 32 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 13Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 33 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 14Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 34 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 15Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 35 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 16Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 36 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 17Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 37 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 18Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 38 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 19Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 39 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 20Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 40 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 21Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 41 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 22Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 42 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 23
Naživo jsme jej mohli spatřit už dříve...

Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 43 - Hyundai novy zpusob zabezpeceni aut 01Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 44 - Hyundai novy zpusob zabezpeceni aut 02Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 45 - Hyundai ctecka otisku prstu 2018 prvni foto 01Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 46 - Hyundai ctecka otisku prstu 2018 prvni foto 02Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 47 - Hyundai novy zpusob zabezpeceni aut 03Nové Hyundai Santa Fe neporáží Škodu Kodiaq jen technikou, ale i prostorem - 48 - Hyundai novy zpusob zabezpeceni aut 04
...stejně jako jsme mohli vidět jeho čtečku otisků prstů

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše