Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny

Nemáme v ruce křišťálovou kouli, abychom viděli do budoucnosti, při pohledu na tohle auto ale snad ani není potřeba. Je to po dlouhé době první Číňan, který vypadá opravdu šik. A pozadu nebude ani technikou či výbavou, jen cenou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny

18.8.2022 | Petr Prokopec

Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny

/

Foto: MG Motor

Nemáme v ruce křišťálovou kouli, abychom viděli do budoucnosti, při pohledu na tohle auto ale snad ani není potřeba. Je to po dlouhé době první Číňan, který vypadá opravdu šik. A pozadu nebude ani technikou či výbavou, jen cenou.

Musím se přiznat, že pro britské vozy jsem měl odjakživa velkou slabost. Stál za tím především jejich design, ne však už tak technika. V tomto ohledu je naopak považuji za jedny z nejhorších na světě, a to mimo jiné i kvůli velkému množství nelogických řešení. Pokud totiž třeba skládáte doma v garáži Caterham či mu měníte rám, což se děje poměrně často, pokud je využíván tak, jak s používat má, pak si mnohdy musíte pomoci opravdu hrubou silou. Bez rány pěstí do karoserie, jenž hliník vyboulí, totiž třeba zavěšení neuchytíte.

Zůstaňme ale nyní u designu, který umí být omračující. Platí to hlavně v případě značek Aston Martin a Jaguar, hvězdné chvilky měla nicméně i automobilka MG. A jakkoli ta se už před léty stala jen figurkou v šachové hře čínského gigantu SAIC, vzhledově dokáže omračovat i nadále. Platí to především o jejím novém modelu MG7, který v mnohém připomene Audi A5. Nejedná se ale žádnou kopii, jde jen o podobně střižený liftback či fastback, chcete-li, a působí snad ještě atraktivněji než ingolstadtský model.

Jeho soupeřem ale nebudou prémiové modely, jde o konkurenta vozů jako Škoda Superb, tedy velkých liftbacků střední třídy. Jde o první vlaštovku v nové sérii Black Label, která se zaměřuje jak na sportovnost, tak právě na atraktivní design. Prozatím je vyhrazen pouze čínskému publiku, protože ale MG působí i v Evropě - a odnedávna dokonce i v Česku - lze očekávat, že se dočká také tuzemská klientela. A má se na co těšit - MG7 si odpouští elektrické nesmysly a disponuje pouze spalovacími motory, což jej činí žádoucím i levným.

Ostatně i první vozy MG dostupné na českém trhu lze pořídit s 1,5litrovým atmosférickým čtyřválcem. Novinka přitom s jedna-pětkou počítá rovněž, s pomocí turba však bude možné u základní varianty 300 VTGI počítat se 185 koňmi výkonu a 300 Nm točivého momentu. Sedmistupňový dvouspojkový automat se pak postará o jejich přenos na přední nápravu.

To platí i pro vrcholné provedení 405 VTGI Trophy, které již zaměstnává přeplňovaný dvoulitr. Ten byl naladěn na 257 koní a 405 Nm, jenž dostal na povel automat pro změnu devítistupňový. V případě této varianty pak lze rovněž počítat i s elektronickým diferenciálem a elektricky ovládaným podvozkem. Značka pak dodává, že ještě letos by měly dorazit rovněž plug-in hybridní verze, prozatím však o nich nepadlo jediné slovo.

Přesunout se můžeme do kabiny, které vévodí 33palcová obrazovka sdružující digitální přístrojový štít a displej multimédií. Co se nicméně vzhledu týče, v tomto ohledu již ódy pět nebudu - ač vše působí moderně, interiér nikterak nevybočuje z řad veškeré soudobé produkce. Nechybí tedy ani ambientní podsvícení, ani kožené čalounění či panoramatická střecha. A sportovní sedadla s integrovanými opěrkami jinde rovněž najdete.

Doplňme rozměry - při délce 4 884 milimetrů, šířce 1 889 mm a výšce 1 447 mm jde o dokonce o něco málo větší auto (15 mm na délku), než jakým je Superb. Jeho ceny ale budou úplně jinde. Oficiální ceník zatím venku není, s ohledem na ceny technicky obdobného a o něco menšího MG6 (od 96 800 CNY) se očekává základní suma na cifře okolo 110 000 CNY, což je asi 394 tisíc Kč. Za to Superbu dnes nekoupíte ani půlku, v základu přitom bude mít obdobný, ale o 35 koní slabší motor 1,5 turbo. A výbavy zlomek. Tohle auto prostě musí být hit, i kdyby nechtělo...


Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 1 - MG7 2022 prvni sada 01Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 2 - MG7 2022 prvni sada 02Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 3 - MG7 2022 prvni sada 03Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 4 - MG7 2022 prvni sada 04Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 5 - MG7 2022 prvni sada 05Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 6 - MG7 2022 prvni sada 06Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 7 - MG7 2022 prvni sada 07Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 8 - MG7 2022 prvni sada 08Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 9 - MG7 2022 prvni sada 09Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 10 - MG7 2022 prvni sada 10Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 11 - MG7 2022 prvni sada 11Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 12 - MG7 2022 prvni sada 12Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 13 - MG7 2022 prvni sada 13Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 14 - MG7 2022 prvni sada 14Nový čínský soupeř Škody Superb bude obrovský hit, parádní vzhled i techniku nabídne za zlomek její ceny - 15 - MG7 2022 prvni sada 15
Pokud tohle je budoucnost čínských aut, pak sem s ní. MG7 vypadá působivě, je prostorné a navíc i výkonné a dobře vybavené. Zjevně bude i podstatně levnější než konkurence, ta nyní má o čem přemýšlet. Foto: MG Motor

Zdroj: MG Motor

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.