Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO

Nová generace francouzského hatchbacku bude opět extravagantní, i díky inspiraci u modelu C4 Cactus. Zaměřit se hodlá na komfort a prostornost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO

19.4.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová generace francouzského hatchbacku bude opět extravagantní, i díky inspiraci u modelu C4 Cactus. Zaměřit se hodlá na komfort a prostornost.

O nové generaci Citroënu C3 jsme se letos již několikráte rozepsali. Zpočátku přitom panovaly domněnky, že francouzský hatchback dorazí ve formě konceptu již na ženevský autosalon, to se ale nestalo. Místo toho se rovnou dočkáme produkčního provedení, které velmi pravděpodobně bude naživo debutovat na podzim na autosalonu v Paříži. Virtuální premiéra by ovšem mohla proběhnout o nějaký ten pátek dříve. Navíc Citroën nám díky testům závodní verze C3 WRC začíná ukazovat, co nás čeká a nemine.

Soutěžní speciál se aktuálně ukázal ve francouzských lokalitách Château-de-Lastours a Fontjoncouse, kde se za volant posadil Kris Meeke. Ačkoliv vůz halí kamufláž, zejména při pohledu na příď je evidentní, že nás čeká extravagance, která je Citroënu vlastní. Podstatný je především ten fakt, že verze WRC vychází z nové generace hatchbacku C3. Pokud si tedy odmyslíte svaly závodní verze, dostanete vcelku jasný o detailech standardního provedení - zejména pojetí přídě a zádě jsou zjevné.

Pokud vám fantazie chybí, pak se zlehka obrňte trpělivostí. Dá se očekávat, že neoficiální ilustrace soutěžáku i produkční verze budou venku velice brzy. Mimo to nás nejspíše jen dny dělí od odhalení špionážních snímků běžného hatchbacku, neboť kromě premiéry se letos čeká i zahájení prodeje. Jak jsme přitom zmiňovali již dříve, nový Citroën C3 bude vizuálně ovlivněn crossoverem Cactus, což je při onom pohledu na příď více než patrné.

Mimo to má i hatchback dostat vzduchové kapsle Airbump, i když ty prý nemusí být tak výrazné jako u crossoveru. Důraz při vývoji pak byl podle zdrojů zevnitř automobilky kladen hlavně na komfort, prostorný interiér a konektivitu než kupříkladu sportovnost. Pohonné jednotky pak budou evolučními verzemi stávajících agregátů, čekat tedy můžeme menší objem, tříválce ve spodní a střední části nabídky a čtyřválce na vrcholu.

V případě soutěžního speciálu pak jen můžeme dodat, že ten je již stavěn dle nových pravidel šampionátu, které budou platit od příštího roku. Dočkat bychom se tak měli nejrychleji jedoucích „WéeRCéček“ v historii, tedy pokud stranou necháme dnes již legendární Skupinu B. Meeke pak dodává, že „vůz vypadá fantasticky a mnohem více sexy díky novým pravidlům. Jsem si proto jist, že závody budou pro diváky zážitkem.“ Nebudeme se zlobit, když tomu tak bude...


Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 1 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 01Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 2 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 02Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 3 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 03Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 4 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 04Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 5 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 05Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 6 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 06Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 7 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 07Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 8 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 08Nový Citroën C3 odhalen v hávu speciálu pro WRC, vypadá jak UFO - 9 - Citroen C3 WRC 2017 prvni foto 09
Nový Citroën C3 WRC vypadá opravdu působivě, postaven je přitom na základech nové generace standardního hatchbacku

Zdroj: Autocar, Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše