Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky

Roky po odhalení nového Dusteru jako Dacie i prezentaci prvních snímků vozu coby Renaultu bude rumunské SUV s francouzským logem k dispozici na jihoamerických trzích. Tamní klientela se dočká i zajímavého příslušenství.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky

7.2.2020 | Petr Prokopec

Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Roky po odhalení nového Dusteru jako Dacie i prezentaci prvních snímků vozu coby Renaultu bude rumunské SUV s francouzským logem k dispozici na jihoamerických trzích. Tamní klientela se dočká i zajímavého příslušenství.

Druhá generace Dacie Duster dorazila v roce 2017. Pouhé dva měsíce po premiéře jsme se navíc dočkali také verze s logem Renaultu, jenž měla zamířit na jihoamerické trhy. V jejím případě však nedošlo jen na pouhé přehození emblému, změn je daleko více. Možná i proto nedošlo na okamžité zahájení prodeje, místo toho se příchod do showroomů neskutečně natáhl. Rumunské SUV se totiž v brazilském Sao José dos Pinhais začne vyrábět teprve od letošního jara. A jak je patrné, nabídne prvky, o které byli Evropané ošizeni.

Z nových fotografií je v rámci exteriéru jasně patrné off-roadové příslušenství. To spočívá hlavně v nástavci předního nárazníku, do kterého byla navíc integrována druhá mlhová světla. Vylepšena je tak nejen viditelnost za zhoršených podmínek, ale zároveň došlo také k umocnění robustnosti. Kromě toho vám doplněk může ušetřit i nemalé peníze při provozu, jakkoliv je samozřejmě třeba počítat s extra výdajem na počátku. Totéž platí i ve chvíli, kdy sáhnete po ochranných lemech nárazníků a nášlapných prazích.

Duster s logem Renaultu je pak spojen i s atraktivněji ztvárněným interiérem. O lepší dojem se stará nejen kvalitnější a pohlednější volant, ale také přepracované výdechy klimatizace. Dále vůz počítá s vystouplejším displejem multimediálního systému, jenž se navíc dočkal chromové obroučky. Obojím přitom disponuje třeba Renault Arkana, který byl svým příbuzným inspirován, jakkoliv do showroomů nakonec dorazil dříve - v Rusku se totiž prodává již od loňského roku.

S dalšími rozdíly je možné počítat pod kapotou, neboť s logem francouzské značky zůstává nadále spjat 1,6litrový benzinový atmosférický agregát. Ten bude možné spárovat s pětistupňovým manuálem či převodovkou CVT, jenž se postarají o 120 koní. S vyšším výkonem 150 koní pak bude spárovaná nová přeplňovaná jedna-trojka, s jejím příchodem se však počítá až v příštím roce. Doplnit by jí přitom měl pouze automat, volit však bude možné mezi pohony 4x2 a 4x4.

Zajímavé pak je, že 1,3litrový motor již Renault pod kapotou Dusteru představil, a to před pár dny na Auto Expo v Indii. Nicméně na tomto trhu se bude s přeplňovanou jednotkou stále prodávat první generace rumunského SUV, jakkoliv tato země ještě dle loňských spekulací měla být vůbec první, kam se dostane Duster druhé generace s logem Renaultu. Plány ale zjevně byly přehodnoceny a tak prim budou držet Brazílie a Argentina, po nichž má následovat Kolumbie a Chile.


Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky - 1 - Renault Duster 2020 prvni foto 01Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky - 2 - Renault Duster 2020 prvni foto 02
Renault Duster druhé generace konečně míří do prodeje, nabídne i originální příslušenství

Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky - 3 - Renault Duster 2020 prvni foto 03Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky - 4 - Renault Duster 2020 prvni foto 04
Od evropské Dacie Duster se liší hlavně v kabině

Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky - 5 - Renault Duster 2020 prvni foto 05Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky - 6 - Renault Duster 2020 prvni foto 06
Jihoamerické provedení připomene třeba již nabízený Renault Arkana

Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky - 7 - Renault Duster 2020 prvni foto 07Nový Duster jde do prodeje i jako Renault, má dosud nevídaná specifika a doplňky - 8 - Renault Duster 2020 prvni foto 08
Na některých trzích přitom stále figuruje generace první, byť se již nové jedna-trojky dočkala

Zdroj: Renault

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše