Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nový Opel Astra OPC dostane jen motor 1,6, nic většího prý nepojme
22.9.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Splašená Astra příští generace dost možná dostane šestnáctistovku a pět dveří. Pod kapotu se nic většího nevejde a k pěti dveřím přechází i konkurence.
Ostrá verze nového Opelu Astra pravděpodobně dostane motor o objemu 1,6 litru. Naznačil to Marc Schmidt, šéfinženýr nové Astry, když řekl, že šestnáctistovka „je největší motor, který se vejde” pod její kapotu. Totiž, za zmenšením rozměrů a snížením hmotnosti také stojí menší motorový prostor.
Podíváme-li se do ceníku nové Astry, vidíme, že největší motory mají právě objem 1,6 litru; jsou to diesely CDTI. Benzín končí na přeplňované čtrnáctistovce o 150 koních. „Vždycky můžete udělat něco zvláštního pro zvláštní projekt, ale v tomhle případě se to zvláštní musí vejít do základní architektury,” uvedl dále Schmidt.
Dosavadní Astra OPC má dvoulitr, který nabídl 280 koní. Tím patří ke špičce hot hatchů s předním náhonem, silnější je jen Seat Leon Cupra 290 a nově také VW Golf GTI Clubsport. A samozřejmě Focus RS a RS500 minulé generace, ale ty už nejsou nějakou dobu v prodeji. Novinka by tedy měla být silnější, což může být pro konstruktéry docela oříšek. Rychlejší má být v každém případě, a to i díky 200kg úspoře hmotnosti.
Dieta také znamená, že pravděpodobně nebude potřeba velmi dobrého, ale také drahého odpružení HiPer Strut, které mají na přední nápravě dosavadní ostré Astry. To by totiž muselo být zásadně upraveno, neboť ve své stávající formě se do nového vozu nevejde. A to by zvedalo cenu nové Astry OPC.
Astra OPC by nebyla prvním novým hot hatchem s šestnáctistovkou, také Peugeot 308 GTi nabídne jen 1,6 litru objemu. Doluje z nich 272 koní. Ovšem, zbytek konkurence od Golfu GTI po Mégane RS má pod kapotou dvoulitry, které ale nabídnou většinou zhruba stejný výkon jako francouzská raketa.
Existuje také možnost, že by nová Astra OPC měla pět dveří místo tří, jak ukazuje koncept TCR na obrázcích. Čím dál více hot hatchů se přiklání k pětidveřové karoserii; nově např. i Renault Mégane RS dostane v příští generaci pět dveří. Že by ale Opel Astra přišel o třídveřovou variantu, je zatím nepravděpodobné; ještě nějakou dobu se bude prodávat stávající Astra GTC a má dorazit i další.
Schmidt také řekl, že Opel začíná přemýšlet nad něčím, co by mohlo konkurovat novému Fordu Focus RS - tedy něčím více než třísetkoňovým a s pohonem všech kol. Že bychom takové auto viděli v produkci, se ovšem při pohledu na současnou nabídku Opelu nezdá příliš pravděpodobné. Doufat ale pořád můžeme...


Opel Astra TCR možná ukazovala novou Astru OPC, možná také konkurenta pro Focus RS...
Zdroj: Car Advice
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Pokud bude nové BMW řady 3 opravdu vypadat takhle, bude to pro fanoušky další těžká rána
včera
Hackeři konečně našli smysluplné využití nabíjecích stanic elektromobilů, dokážou na nich hrát Doom
24.11.2025
Řidič natočil, jak mu cestu zkřížilo stádo tisíců kusů „vysoké”. Ani nedohlédl na konec „fronty zvířat”, která chtěla přejít silnici
23.11.2025
Nejčtenější články
Další automobilka pochopila, že si jen s elektřinou nevystačí, je už jen krůček od návratu k žádanému
26.10.2025
Odvolaný šéf Stellantisu věští „svému dítěti” krutý osud poté, co ho sám přivedl na hranici rozkladu
26.10.2025
Hravě stylizovaný Korejec v bazarech nestojí moc a obvykle vydrží, pozor ale na některé verze
26.10.2025
BMW odhalilo plán, jak zajistí, aby vaše příští služební auto byla znovu dieselová mašina
27.10.2025
Za cenu základní Octavie můžete mít víc a víc ceněný německý superkombík. Místo 115 koní jich dostanete 457
27.10.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
