Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line

Německá novinka dostala platformu E2XX, se kterou klesla hmotnost a narostly rozměry. Zároveň ale dorazil i přitažlivější design, jak vidno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line

6.12.2016 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německá novinka dostala platformu E2XX, se kterou klesla hmotnost a narostly rozměry. Zároveň ale dorazil i přitažlivější design, jak vidno.

O nové generaci Opelu Insignia jsme se v posledních týdnech zmiňovali hned několikrát. To má svůj důvod v oficiální prezentaci, která je naplánována na dnešní noc. Jelikož ale žijeme v době, kdy podle předem daného harmonogramu mnoho věcí v automobilovém světě neprobíhá, nepřekvapí, že nová Insignia byla aktuálně nafocena ve Spojených státech zcela bez maskování.

Přítomnost ryze evropského vozu v zámoří možná již podivnější je, nicméně Opel spadá pod tamní koncern General Motors. Navíc nová Insignia dostala do vínku platformu E2XX, se kterou již dorazil Chevrolet Malibu. A aby toho nebylo málo, pak tím pravým důvodem je pořízení propagačních materiálů, které na našince přece jen budou působit zajímavěji než sada fotek z nějaké evropské metropole, fotky může automobilka pořizovat třeba na Antarktidě.

Mnohem podstatnější než samotná lokace je ovšem fakt, že si novinku konečně můžeme prohlédnout zcela bez maskování. Obě karosářské varianty jsou navíc vyšperkovány doplňky ze sady OPC Line, u základních verzí je tedy nutné počítat s poněkud nižší vizuální agresivitou. Zvláště kombi přitom se svými 20palcovými koly, za nimiž se skrývají brzdy Brembo, zachází opravdu daleko.

Mimo to zde máme sadu spoilerů, výrazné boční prahy či rozměrné koncovky výfuku. Příliš jisti si ovšem nejsme boční chromovou linkou, která má nejspíše za úkol rozbít mohutnost zádě. To se jí ale z některých úhlů pohledu příliš nedaří, místo toho to vypadá, že Insignia má nalepený pohlednější boční profil na jinak příliš vysokých panelech karoserie.

Je samozřejmě možné, že naživo bude novinka o poznání lépe, to ale hned tak nezjistíme - výstavní debut je totiž naplánován až na březnovou Ženevu. Aktuálně tak jen dodáme, že příchod nové platformy měl srazit hmotnost až o 175 kg. Mimo to narostl o 93 milimetrů rozvor, o 11 se pak rozšířil rozchod kol. Čekat tedy lze lepší stabilitu i prostor uvnitř.

Po stránce motorické se pod kapotou objeví benzinové motory 1,4 Turbo a 1,6 Turbo, mimo ně lze očekávat i 1,6litrový a dvoulitrový turbodiesel. Posléze by měla dorazit i plnohodnotná verze OPC se zhruba 400 koňmi a mluví se také o plug-in hybridu. Dále ale již nebudeme spekulovat, prohlédněte si zatím dostupné špionážní fotky. Část snímků obou karosářských variant přikládáme, další si prohlédněte v galerii na AutoEvolution.com.


Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line - 1 - Opel Insignia 2017 nove spy foto 01Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line - 2 - Opel Insignia 2017 nove spy foto 02Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line - 3 - Opel Insignia 2017 nove spy foto 03
Nový Opel Insignia byl bez maskování nafocen jako liftback...

Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line - 4 - Opel Insignia 2017 nove spy foto 04Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line - 5 - Opel Insignia 2017 nove spy foto 05Nový Opel Insignia nafocen bez špetky maskování, hned i jako kombi a OPC Line - 6 - Opel Insignia 2017 nove spy foto 06
...i jako kombi Sport Tourer

Zdroj: AutoEvolution

Petr Prokopec

Diskuze 12 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše