Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový

Vlajková loď Opelu naroste zejména v rámci rozvoru, zároveň však shodí až 170 kilo. Základem pak bude čtyřválec 1,5 turbo se 165 koňmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový

26.10.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vlajková loď Opelu naroste zejména v rámci rozvoru, zároveň však shodí až 170 kilo. Základem pak bude čtyřválec 1,5 turbo se 165 koňmi.

Novou generaci Opelu Insignia jsme čekali již v Paříži. Nakonec však vlajková loď německé automobilky do francouzské metropole nedorazila, místo toho se živý debut uskuteční až v březnu v Ženevě. Do té doby ovšem novinka nezůstane zahalena plachtou, její virtuální strhnutí je naplánováno již na prosinec. Aktuálně tu pak máme oficiální snímky testovacích prototypů, se kterými dorazilo pár zajímavých faktů.

Začít můžeme od nového oficiálního názvu, který v případě druhé generace zní „Insignia Grand Sport“, pochybujeme ale, že vozu tak někdo bude říkat. Ve srovnání s předchůdcem naroste mezi nápravami o více než 9 centimetrů, celková délka se však s ohledem na zkrácení předního i zadního převisu zvětší pouze o 5,5 cm. Mimo to máme počítat se zvětšením rozchodu kol o jeden centimetr, zatímco střešní linie o 3 cm poklesne.

Výsledkem má být atletičtější vizáž, se kterou má korespondovat výrazně nižší hmotnost. Nová Insignia Grand Sport totiž dorazí na platformě E2XX, s níž jsou vázány mnohé odlehčené materiály. U základního modelu lze tedy očekávat 175kilovou dietu, na čemž se podepíšou také změny v motorovém prostoru. Vůz totiž bude „vykopávat“ s 1,5litrovým čtyřválcem.

Tato pohonná jednotka je evolucí stávajícího 1,4litrového turba, jenž pohání menší Astru. Opel přitom tímto krokem jen potvrzuje, že stávající downsizingový trend je kvůli příchodu nového měřícího cyklu u konce. Danou záležitost ale nyní nechme stranou, místo toho doplníme, že nová 1,5litrová pohonná jednotka nabídne i díky onomu přeplňovaní zajímavých 165 koní.

Mimo to bude v nabídce také dvoulitrové čtyřválcové turbo s přibližně 250 koňmi, dále pak lze zmínit dvakrát přeplňovaný turbodiesel naladěný na 160 koní. Na vrchol nabídky se pak má vyšvihnout varianta OPC, která by dostala pod kapotu dokonce šestiválec. Ten má pohánět spřízněný australský Holden Commodore, o jeho zapasování tedy nemáme obavy.

Dle spekulací by OPC mělo nabídnout přibližně 400 koní, tedy opravdu působivý výkon, jenž bude navíc spárován s agresivněji stylizovanou karoserií. Možný - a s ohledem na počet koní nejspíše i nutný - je pohon všech kol, jehož zástavbu architektura umožňuje. S manuálem ale příliš nepočítáme, spíše se mluví o dvouspojkovém automatu.

Ve finále lze zmínit pár slov o designu, který bude čerpat inspiraci nejen u konceptu Monza, ale také u klasických modelů Opelu, mezi něž patří Kapitan, Admiral a Diplomat. Dovnitř se pak nastěhuje 8palcový digitální přístrojový štít, head-up displej nebo masážní sedadla. Tím nám ale informační pramen již definitivně vysychá.


Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 1 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 01Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 2 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 02Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 3 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 03Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 4 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 04Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 5 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 05Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 6 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 06Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 7 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 07Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 8 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 08Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 9 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 09Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 10 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 10Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 11 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 11Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 12 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 12Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 13 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 13Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 14 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 15
Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 15 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 16Nový Opel Insignia se odhalil v maskáčích. Bude lehčí a jako OPC až 400 koňový - 16 - Opel Insignia Grand Sport oficialni spy foto 17
Opel již naznačil, čím nás má příští Insignia ohromit. Virtuálního debutu se přitom dočkáme ještě letos v prosinci

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.