Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech

Tovární BMW M3 Touring dosud vzniklo jen v jediném exempláři a je otázkou, jestli to Němci někdy změní. Nové trojkové kombi ale odhalí aspoň ve verzi M340i s 380 koňmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech

26.4.2019 | Petr Prokopec

Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech

/

Tovární BMW M3 Touring dosud vzniklo jen v jediném exempláři a je otázkou, jestli to Němci někdy změní. Nové trojkové kombi ale odhalí aspoň ve verzi M340i s 380 koňmi.

Novou generaci BMW řady 3 jsme si mohli představit již na počátku loňského října, v té době pouze v jeho čtyřdveřové podobě. S praktičtějším kombíkem se počítalo již v březnu v Ženevě, nicméně na výstaviště Palexpo nakonec Touring nedorazil. Jeho premiéra nakonec nastane až v řádu několika týdnů, v létě pak odstartuje prodej. Zpočátku pouze na evropském kontinentu, další trhy se sice přidají, s Amerikou však BMW nepočítá. Na vině jsou předpokládané nízké registrace, prémiové kombíky v USA nefrčely a nefrčí.

Kombi přitom stejně jako sedan stane na modulární platformě CLAR, se kterou bude spárováno až 380 koní. Přesně takovým výkonem disponuje provedení M340i, které bylo momentálně nachytáno na Severní smyčce Nürburgringu. Kamufláž přitom již halila pouze zadní partie, až ke středovému sloupku bude praktičtější varianta sdílet design se sedanem. Je přitom pravděpodobné, že i pod ochrannou fólií se skrývá poněkud kontroverzní stylizace.

V tomto ohledu ale nejspíše bude možné hodit veškerou kritiku za hlavu, a to hlavně kvůli technice v útrobách. BMW dosud oficiálně nepřišlo s provedením M3 Touring, tedy kromě jednoho prototypu generace E46. V dané době přitom vůz pod kapotou disponoval „pouze“ 343 koňmi, tedy nižším výkonem, než jaký bude nabízet moderní verze M340i pocházející od divize M Performance.

Na Ringu načapané provedení je tak vlastně blízko vysněnému M3 Touring, jako je třeba varianta M760i nikdy nevyráběnému BMW M7. I proto výtky směřující k jeho designu nejspíše půjdou stranou, na rozdíl od základních modelů osazených dvoulitrovými čtyřválci. Ty budou samozřejmě odhaleny ve stejný moment jako vrchol řady, přičemž ve všech případech lze počítat s daleko vyšší kapacitou než jen se 480 litry, které sedan nabízí před sklopením sedadel.

Dodat pak již lze jen tolik, že BMW M340i bude vždy k mání pouze s osmistupňovou automatickou převodovkou. Zákazníci si ovšem budou moci vybrat mezi pohonem zadních či všech čtyř kol. Vše ale bude záviset na daném trhu, v některých případech totiž dorazí jen systém xDrive. Vůbec bychom se přitom nedivili, kdyby Česko patřilo právě mezi tyto „vyvolené“ země, pohon všech kol je totiž mezi místní movitější klientelou preferovaný.


Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech - 1 - BMW 340i Touring 2019 spy videoscreen 01Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech - 2 - BMW 340i Touring 2019 spy videoscreen 02Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech - 3 - BMW 340i Touring 2019 spy videoscreen 03Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech - 4 - BMW 340i Touring 2019 spy videoscreen 04Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech - 5 - BMW 340i Touring 2019 spy videoscreen 05Nový ostrý kombík BMW má víc výkonu než M3 E46 a zní. Nachytali ho při testech - 6 - BMW 340i Touring 2019 spy videoscreen 06
BMW 3 Touring bylo s částečným maskováním nachytáno na Ringu, rovnou ve verzi M340i

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše