Opel Adam Rocks: Adam se v Ženevě představí jako SUV i kabriolet v jednom

Po posledních zprávách kolem malého Opelu byste se mohli ptát: bude další verzí kabriolet, nebo SUV? Koncept Rocks nám představí obojí naráz.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Opel Adam Rocks: Adam se v Ženevě představí jako SUV i kabriolet v jednom

6.2.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Opel Adam Rocks: Adam se v Ženevě představí jako SUV i kabriolet v jednom

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po posledních zprávách kolem malého Opelu byste se mohli ptát: bude další verzí kabriolet, nebo SUV? Koncept Rocks nám představí obojí naráz.

Život malého SUV Opelu momentálně letí jako bláznivý, až tak, že by ho zřejmě nechytil ani Karel Gott. Stylové mini se světu oficiálně představilo teprve loni v červenci a prodává se jen pár týdnů. Přesto už získalo desetitisíce objednávek a stejně rychle se začaly šířit zvěsti o tom, co všechno na jeho základech Opel ještě postaví. Na závodní provedení došlo již ve skutečnosti a ani rychlé silniční OPC se nezdá být utopií. Jako o hotové věci pak interní zdroje mluví o otevřené variantě Cabrio a ani budoucí vznik odvozeného SUV se vzhledem k existenci Opelu Mokka nejeví být fantaskním. Co všechno z toho může být pravda?

Po dnešku můžeme říci, že skoro všechno. Opel totiž zveřejnil oficiální skici konceptu Adam Rocks, který představí na ženevském autosalonu. Ačkoli jeho jméno zní sebevědomě i drsně (a jistě to není náhodný dvojsmysl), svým pojetím míří ještě vícero stranami. Krom toho, že jde o auto, kterému jeho autor, designér Malcolm Ward říká „městský mini-crossover”, také postrádá pevnou střechu a hraje i na stylovou notu. Je tedy možné, že by Opel vyrukoval s něčím takto bizarním a spojit SUV a kabriolet v jedno?

Pravděpodobně nikoli. V Opelu podle nás jen chtějí co nejrychleji navázat na úspěšný start modelu a prostě nemají zájem ztrácet čas představováním dvojice konceptů, z nichž jeden by měl blíže SUV a druhý blíže kabrioletu. Obě koncepce se tak spojily v jedné studii, která naráz předstírá odolnost náročnějšímu terénu a na druhou postrádá klasickou střechu. A co přesně nabízí?

V případě vzhledu to chce trochu fantazie, ale ne příliš, oficiální skici zase nejsou tak nekonkrétní - zjevné jsou přepracované nárazníky (ten zadní s centrálně umístěným výfukem), výraznější boční prahy, nepřehlédnutelné „oplastování”, velká kola a plátěný, stahovací vrchní díl střechy takřka po vzoru Citroënu DS3 Cabrio (u toho je shrnovací část poněkud větší). U technických změn můžeme říci, že vůz má o 15 mm zvýšený podvozek a o 20 mm rozšířený rozchod kol.

Více zatím Opel neříká, krom toho, že koncept bude mít za cíl také propagovat už dnes dostupné možnosti individualizace. Ono je ale otázkou, co vůbec bude možné dodat - je to zkrátka koncept, o techniku tu moc nejde a funkční vlastnosti nakonec také ne. Jde tu o styl a pokud ten se bude líbit, sériového Adamu podobného vzezření se dočkáme. Jen bychom si opravdu vsadili, že půjde o dvě různá auta - pseudoSUV a Cabrio. Více se dozajista dozvíme v Ženevě.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Opel Adam Rocks: Adam se v Ženevě představí jako SUV i kabriolet v jednom - 1 - Opel Adam Rocks 01Opel Adam Rocks: Adam se v Ženevě představí jako SUV i kabriolet v jednom - 2 - Opel Adam Rocks 02Opel Adam Rocks: Adam se v Ženevě představí jako SUV i kabriolet v jednom - 3 - Opel Adam Rocks 03
Chystá Opel SUV-targu? Spíše SUV a targu...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše