Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa

Subdodavatelská společnost a výrobce aut Magna Steyr představí na ženevském autosalonu koncept Peugeot RCZ s posuvnou lamelovou střechou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa

1.3.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Subdodavatelská společnost a výrobce aut Magna Steyr představí na ženevském autosalonu koncept Peugeot RCZ s posuvnou lamelovou střechou.

Účast téměř čtyřtunové politické nekorektnosti s pohonem 6x6 na autosalonu v Ženevě dosud potvrzena nebyla, spolutvůrce třínápravového Mercedesu G 63 AMG - společnost Magna Styer - zde však své zastoupení beztak mít bude. Své dovednosti bude demonstrovat Peugeotem RCZ, přestavěným z kupé na jakýsi hybrid targy a kabrioletu s posunovacími střešními lamelami.

Než bychom se v popisu dopustili zbytečných nepřesností, podívejte se na výsledek raději sami, my k tomu dodáme, že střecha na dvoudveřovém francouzském voze dostala jméno View Top a jednotlivé pohyblivé panely jsou vyrobené z kombinace látky a transparentních skleněných desek. Jsou natažené od horní části rámu předního okna, až po přední okraj víka zavazadlového prostoru a odsunutí nebo zatažení proveditelné pouhým stiskem tlačítka trvá přibližně dvanáct sekund.

Důvodem volby tohoto řešení byla snaha co nejméně omezovat prostor v zavazadelníku a cestujících na zadních sedadlech, ačkoli Peugeot RCZ není zrovna vzorem čtyřsedadlového automobilu s přebytkem místa na zadních sedadlech. Magna říká, že úplným odsunutím střechy vytvoří lamely naskládané na sobě „schod“ vysoký přibližně dvacet centimetrů.

Důvod výběru tohoto konkrétního automobilu k úpravě samozřejmě nebyl náhodný. Pro jednoho z největších subdodavatelů automobilového průmyslu představuje Peugeot důležitého obchodního partnera, pro kterého před dvěma týdny vyrobil padesátitisící kus modelu RCZ, a tak je verze View Top také společným dárkem.

Ani jedna ze stran spolupráce neříká nic o produkčních záměrech, pravděpodobně proto, že žádné neexistují. Jsme si ale docela jisti, že v případě vřelého přijetí vozu v Ženevě by Magna prostor pro výrobu podobné varianty RCZ našla a problémy trápený Peugeot by se za pár prodaných aut navíc určitě též nezlobil...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa - 1 - Peugeot RCZ Magna Styer View Top 01Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa - 2 - Peugeot RCZ Magna Styer View Top 02Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa - 3 - Peugeot RCZ Magna Styer View Top 03Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa - 4 - Peugeot RCZ Magna Styer View Top 04Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa - 5 - Peugeot RCZ Magna Styer View Top 05Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa - 6 - Peugeot RCZ Magna Styer View Top 06Peugeot RCZ Magna Styer View Top: a z kupé je targa - 7 - Peugeot RCZ Magna Styer View Top 07
Panely vyrobené ze skla a plátna se odsunou do dvanácti sekund

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek