Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Pick-up Mercedesu bude tak trochu Nissan, vznikne na bázi Navary
8.4.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Novinka třícípé hvězdy bude montována ve Španělsku a Argentině. Mercedes se přitom má postarat o design i některé specifické mechanické komponenty.
Začíná to pomalu vypadat, že dnes jsme redakci Autoforum.cz přesunuli do hájemství třícípé hvězdy. Poinformovat jsme totiž mohli již o modrém laku Mercedesu-AMG GT S, menším faceliftu roadsteru SLK i cenách, za které je v českých luzích a hájích k dispozici sedan a kombík C 450 AMG Sport. Nyní si pro změnu posvítíme na chystaný pick-up německé automobilky, o kterém jsme se poprvé zmiňovali před necelými dvěma týdny.
První kolo informací totiž zdaleka nebylo vyčerpávající - dozvěděli jsme se pouze tolik, že půjde o vůbec první prémiový automobil v daném segmentu. Kromě toho značka naznačila, že tato novinka nabídne zákazníkům stejnou míru komfortu a bezpečí jako klasické osobáky. A aby toho nebylo málo, pak shodné budou i některé designové elementy, zejména čelní maska, světlomety a logo.
Tím původní tisková zpráva končila, nově tu ovšem máme pár doplňujících informací. Ty jen potvrzují, že spolupráce německého koncernu Daimler a francouzsko-japonské aliance Renault-Nissan bude čím dál tím plodnější. Zatímco totiž takový Mercedes-Benz Citan je založen na modelu Kangoo, chystaný pick-up bude pro změnu postaven na bázi Nissanu Navara.
Šéf německé značky Dr. Dieter Zetsche dodal, že díky dané spolupráci Mercedes-Benz drasticky zredukuje čas a náklady spojené se vstupem do segmentu, který podle analytiků v příštích letech čeká nemalý růst. Předseda aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn pak pro změnu dodává, že kooperací se rozmělní investice do továrny Cordoba mezi více zúčastněných stran.
Tím máme víceméně jasně naznačeno jednu z výrobních lokací chystaného pick-upu, přičemž továrna v Argentině bude zásobovat zejména Latinskou Ameriku a nejspíše i Jižní Afriku a Austrálii. Evropské trhy by pro změnu měly uspokojit montážní linky ve španělské Barceloně. V obou případech jde přitom o haly japonské automobilky.
Ačkoliv ovšem výroba bude svěřena Nissanu, na jehož základech novinka s třícípou hvězdou vznikne, Mercedes se postará o design i některé mechanické komponenty, aby tak dosáhl svých standardů a nezklamal zákazníky. Jsme přitom zvědavi, jak si povede v rámci crash testů Euro NCAP, kde zmiňovaný Citan příliš neexceloval.

Chystaný pick-up Mercedesu se ukázal na první oficiální ilustraci...
...i na neoficiálních, které již počítají s dárcovským Nissanem Navara
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
před 5 hodinamiMax Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
2.8.2025Hromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025
Nejčtenější články
Ford upravil své levné velké SUV pro Čínu, aby ho nabídl po celém světě. Jeho skutečný původ skrývá
6.7.2025Věříte Mercedesu byť jen slovo, když říká, že se jeho tragicky přijatá novinka prodává jako housky na krámě?
6.7.2025Při veřejných jízdách na Nürburgringu se Porsche 911 při stíhání ve vysoké rychlosti srazilo s BMW M2, brutální nehoda změnila obě auta v ohnivou kouli
7.7.2025Majiteli zánovního Volva za jízdy selhaly brzdy po aktualizaci software, který měl tento problém řešit. Vše natočil na video
7.7.2025Společný elektromobil Hondy a Sony je zatím pořádný provar. Firmám už prodělal přes 10 miliard, aniž by byl blízko dokončení
7.7.2025
Živá témata na fóru
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 08.03. 22:42 - Truck Daškam
- Bellet J 12 RS 08.03. 21:39 - M.Z.
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.03. 20:27 - řidičBOB
- Onboard videa 08.03. 16:55 - Truck Daškam
- Nový C3: vzhled na jedničku 08.03. 11:17 - pavproch
- Video a Nordschleife, the best of 08.01. 20:00 - qrs13
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 08.01. 17:18 - pavproch
- Rychlodotazy 07.31. 13:47 - Zajda