Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Porsche 911 Carerra GTS: to nejlepší z Carrer
19.9.2010 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Porsche 911 Carrera S je mnohými považována za nejvyváženějšího zástupce současných devětsetjedenáctek. Atmosférický motor, pohon zadní nápravy a komfortní kabina je prý to nejlepší, co si normální smrtelník může přát. Carrera GTS k tomu přidává něco navíc, stane se ona královnou?
Mnozí si teď klepou na čelo, jak může být Carrera S tou nejlepší, když existují modely jako Turbo, GT2 RS či GT3 (RS)? Je to jednoduché, síly má na rozdávání, neztloustla kvůli pohonu všech kol, na okruhu se rozhodně neztratí a přitom je ji možno používat pro každodenní ježdění. Pro ty, kteří tyto argumenty uznávají, Porsche připravilo lahůdku v podobě modelu GTS.
Jedním ze základních vylepšení je zvýšení výkonu o 23 koní. Jeho maximum je 408 k. Ano, GT3 RS má ještě víc, ale jak již bylo řečeno, tu si rozhodně nevemete na nákupy. Hlavní zásluhu na „nových koních” ma speciální sání, ve kterém je 6 vakuem ovládaných klapek, které zvyšují točivý moment a tedy i výstupní výkon. Jen pro zajímavost, standardní Carrera S má takovou klapku jen jednu.
Karoserie GTS je shodná s Carrerou 4, ta má pohon všech kol, přesto jsou poháněna jen zadní kola. Důvodem pro volbu o 44 mm širší karoserie je možnost použítí většího rozchodu kol a širších pneumatik (305 mm). Ty jsou namontovány na 19" kolech s centrální maticí.
V interiéru najdete záplavu Alcantary a kůže, třípaprskový SportDesign volant a mnoho dalších prvků, které si můžete vybrat z dlouhého seznamu. Pro příklad uveďme automat automat PDK a paket Sport Chrono Plus.
Dostáváme se k výkonům. Maximálka 306 km/h, z 0 na 100 km/h to trvá 4,4 s. K tomu tedy musíte mít verzi kupé a dva výše zmíněné příplatkové prvky. Bez nich to bude trvat o 0,2 s déle.
Premiéru si Carrera GTS odbude v Paříži, kde se objeví obě karosářské varianty. V prosinci pak začnou prodeje na německém trhu, základní cena kupé bude 104 935 EUR, kabria 115 050 EUR.










Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Max Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
před 9 hodinamiHromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025Ferrari jako referenční auto při vývoji používá čínský elektromobil, o evropském automobilismu to říká mnohé
30.7.2025
Nejnovější články
Elektrické Kie a Fordy už v USA skoro nikdo nechce ani v momentě, kdy měly růst v jakési předsmrtné křeči
před 3 hodinamiHonda poznává následky sázky na downsizing, místo nezdolných jednotek v ruce má hromadnou žalobu za poruchové motory na krku
před 4 hodinamiBentley vám teď do auta na přání instaluje i zlaté výdechy ventilace nebo tvíd, ve výsledku tím ale ukazuje jen tragičnost doby
před 6 hodinamiPorsche urychlilo návrat spalovacího nástupce Macanu, chybná sázka na elektřinu ho ale bude ještě hodně bolet
před 7 hodinamiMax Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Video a Nordschleife, the best of 08.01. 20:00 - qrs13
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 08.01. 17:18 - pavproch
- Rychlodotazy 07.31. 13:47 - Zajda
- Řidiči, co to mají v ruce... 07.31. 06:45 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 07.30. 17:16 - pavproch
- Sen se stal skutečností - wtf?!? 07.30. 17:14 - pavproch
- Politický koutek 07.30. 16:59 - Stepan
- IT poradna 07.30. 14:31 - hyundaiclub