Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky

Také GTS bohužel dostane přeplňovaný třílitrový šestiválec. Manuál naštěstí zachován zůstane, stejně jako výběr mezi pohonem zadních či všech kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky

14.4.2016 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Také GTS bohužel dostane přeplňovaný třílitrový šestiválec. Manuál naštěstí zachován zůstane, stejně jako výběr mezi pohonem zadních či všech kol.

Není tomu dlouho, co jsme si představili 12 aut, která je třeba koupit, dokud to jde. Mezi nimi jsme nezmiňovali žádné Porsche a důvodem bylo to, že „všechno špatné” už se mělo u modelů 718 i 911 odehrát a dle dostupných informací měl nový přeplňovaný třílitrový šestiválec místo větších atmosfér zůstat jen dosud představeným modelům. Verzím jako GTS či GT3 byl a do budoucna měl být dále zachován atmosférický agregát, čímž by v nabídce výrobce ze Zuffenhausenu bylo pro každého něco. Kdo toužil po nízké normované spotřebě, mohl sáhnout po 911 Carrera. Pro petrolheady pak byly určeny varianty s písmeny „GT“ v názvu.

Jak se ovšem ukazuje, realita bude jiná. GT3 sice i nadále zůstane u atmosférického šestiválce, nicméně ten je spojen pouze s automatickou převodovkou PDK a tato smutná skutečnost zůstane ještě nějaký ten pátek nezměněna. Manuál je (respektive byl) v tomto ohledu vyhrazen pouze GTS (pokud v to nepočítáme již rozebrané Porsche 911 R), které donedávna bylo nejlepší možnou a relativně dostupnou variantou automobilky pro skutečné řidiče. Jak jsme ovšem naznačili výše, to se velmi brzo změní.

Porsche požádalo americkou společnost CARB (California Air Resources Board) o certifikaci svých modernizovaných modelů pro rok 2017 a kromě již představených přeplňovaných variant se mezi nimi objevuje právě verze GTS. A vedle ní bohužel svítí informace o třílitrovém motoru. Tedy o pohonné jednotce, která dává vale atmosférickému plnění na úkor twin-turba. Manuál sice zachován zůstane, přičemž v rámci karosářských variant bude k dispozici kupé, kabriolet a Targa, to však petrolheady již tak nepotěší.

Je to smutné o to více, že očekávání byla přesně opačná a dávala smysl i s ohledem na to, že GTS se představilo před pouhým 1,5 rokem. Lidé z Porsche se prý nyní tváří, že to tak od začátku mělo být, ale moc se nám tomu nechce věřit. A hlavně trochu nechápeme, jaký smysl nyní v nabídce bude GTS mít a na co vlastně budou odkazovat písmena v jejím názvu.

Pokud jste tedy toužili po Porsche ze staré školy, máte jednu z posledních možností, kdy jej pořídit za vcelku rozumnou cenu. Musíte ale koukat po skladových vozech, v oficiální nabídce nových 911 už GTS není. A tak si raději pospěšte, po tomto zjištění se totiž dá očekávat, že hodnota atmosférických GTS, zvláště v kombinaci s manuálem a pohonem zadních kol, rychle poletí nahoru...


Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 1 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 01Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 2 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 02Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 3 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 03Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 4 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 04Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 5 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 05Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 6 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 06
Zatímco stávající Porsche 911 GTS má ještě atmosférický motor...

Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 7 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 07Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 8 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 08Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 9 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 09Porsche zklamalo, turbo nadělí i 911 GTS. Atmosférická verze už vypadla z nabídky - 10 - Porsche 911 GTS 2017 prvni foto 10
...to faceliftované navzdory předchozím slibům značky dostane pohonnou jednotku přeplňovanou

Zdroj: Rennlist

Petr Prokopec

Diskuze 11 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše