Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky

Již za měsíc se na trhu objeví modernizované MPV Scénic. S jeho odhalením tak automobilka nechce čekat na žádný z důležitých autosalonů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky

1.12.2011 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Již za měsíc se na trhu objeví modernizované MPV Scénic. S jeho odhalením tak automobilka nechce čekat na žádný z důležitých autosalonů.

Na rozdíl od uniklé první fotky faceliftovaného Méganu si v tomto případě můžeme být jisti, že nejde o žádný podvrh. S představením inovovaného Scéniku totiž tak trochu „mimo pořadí” vyrukovala sama automobilka. Příběh, který jej provází, je tomu souvisejícímu s případným faceliftem Méganu přesto trochu podobný.

Současná třetí generace Renaultu Scénic a jeho prodloužená verze Grand jsou totiž k mání docela krátce, asi jen dva a půl roku, Francouzi ale i tak už teď mají připravené modernizované provedení. A podle všech indicií plánují nejdříve spustit prodej a až pak vůz přivézt na významově nejdůležitější autosalon v Ženevě. Vozy na fotografiích doprovází oficiální tiskovou zprávu, v showroomech se mají objevit již v lednu příštího roku.

Obrázky asi napoví lépe než cokoli jiného, jak se dvojčata Renaultu změní vizuálně, takže jen aby se neřeklo, připomínáme, že design teď dává větší důraz na horizontální rozdělení přídě, přičemž podle všech pravidel faceliftu zde máme nový nárazník, LED a nová přední světla. Záď se zdá být nezměněná ale pár drobností je nových i tady - lišta madla zavazadelníků je pochromovaná a mlhovky již neobsahují bílý prvek pro světla couvání, ale mají kompletně červený kryt. Pro úplnost dodáváme, že Scénic dorazí také s novým designem litých kol a dvojící nových odstínů laků s názvem Grenat Red a Majorelle Blue, které můžete vidět i na těchto záběrech.

Kabina rovněž nevystupuje z pravidel běžných pro modernizaci. Automobilka nabídne nové typy čalounění včetně balíčku obsahujícího kombinaci kůže a alcantary pro nejdražší výbavy a nebude chybět ani audio dodávané firmou Bose, které se letos objevilo jen v limitované edici. Ve standardu bude systém Hill-start pomáhající s rozjezdem do kopce a za příplatek firma dodá tzv. Visio systém, což je vlastně funkce automatického přepínání potkávacích i dálkových světel a systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu v jednom.

Asi nejvíce změn se v průběhu zavádění auta do prodeje objeví pod kapotou. Scénic a Grand Scénic dostanou tři nové motory s označením „Energy“. Patnáctistovka dCi s výkonem 110 koní a točivým momentem zvýšeným o 20 newtonmetrů (na celkových 260 Nm) má o 12 procent lepší udávanou spotřebu - podle Renaultu 4,1 l/100 km. Současný diesel 1,9 dCi s výkonem 131 koní bude definitivně nahrazen již prodávanou jednotkou 1,6 dCi o stejném výkonu a spotřebou jen 4,4 l/100 km.

Na jaře příštího roku pak ještě atmosférickou šestnáctistovku (110 k, 150 Nm) nahradí downsizingová dvanáctistovka s turbodmychadlem TCe o výkonu 115 koní a nejvyšším točivým momentem 190 newtonmetrů. Také zde mají zákazníci na papíře přislíbenou o 20 procent nižší spotřebu, což dělá 1,6 l na stovku. Další novinky zveřejněný nebyly, ale existují-li, pak je najdete již zkraje nového roku u dealerů Renaultu...


Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 1 - Renault Scenic Grand Scenic 05Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 2 - Renault Scenic Grand Scenic 01Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 3 - Renault Scenic Grand Scenic 02Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 4 - Renault Scenic Grand Scenic 03Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 5 - Renault Scenic Grand Scenic 04Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 6 - Renault Scenic Grand Scenic 06Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 7 - Renault Scenic Grand Scenic 07Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 8 - Renault Scenic Grand Scenic 08Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 9 - Renault Scenic Grand Scenic 09Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 10 - Renault Scenic Grand Scenic 10Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 11 - Renault Scenic Grand Scenic 11Renault Scénic 2012: facelift ve jménu downsizingu a lehké plastiky - 12 - Renault Scenic Grand Scenic 12
Modernizovaná dvojice Scéniků dostala vše, co má správný facelift mít. A navíc k tomu pár nových motorů.

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše