Škoda Fabia a Roomster Fresh: po Rapidu zlevňují i další dva modely

V případě Fabie a Roomsteru to ale má svá omezení. Rapid nabízí levněji i motor 1,6 TDI, jinak si musíte vystačit s jednotkami 1,2 MPI, a TSI a 1,4 MPI.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Fabia a Roomster Fresh: po Rapidu zlevňují i další dva modely

22.1.2013 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Škoda Fabia a Roomster Fresh: po Rapidu zlevňují i další dva modely

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V případě Fabie a Roomsteru to ale má svá omezení. Rapid nabízí levněji i motor 1,6 TDI, jinak si musíte vystačit s jednotkami 1,2 MPI, a TSI a 1,4 MPI.

Co naplat, nové vozy aktuálně v Evropě nejsou zrovna nejžádanějším zbožím, bez nějž by nikdo nemohl usnout. S rostoucími cenami pohonných hmot a odvody do státní kasy se automobil začíná stávat proprietou, kterou není jednoduché si nejen pořídit, ale navíc i provozovat. Není proto divu, že většina trhů i značek hlásí za loňský rok v Evropě výrazný propad a ačkoli Škody, která loni dokázala své prodeje oproti roku předchozímu dokonce navýšit, se to netýká, i ona musí hledět do budoucnosti s obavami. I proto tuzemská značka začala s různými slevovými akcemi, které by do jejích 256 prodejních míst po celé ČR přivábily více zákazníků.

Tou nejzásadnější je představení nové edice Fresh, o které jsme se již zmiňovali v souvislosti se Škodou Rapid. U ní působila jen jako jinak pojmenovaná sleva, protože pouze u tohoto modelu dostanete levněji všechny motory vč. 1,6 TDI o výkonu 77 kW (105 koní), třebaže jen k výbavě Fresh Elegance za 409 900 Kč. Pro rekapitulaci: mimo pohonnou jednotku přitom za tuto částku můžete počítat také s tempomatem, zadními parkovacími senzory, multimediálním konektorem MDI, skly SunSet, stěračem skla v pátých dveřích a 16palcovými litými koly. Kožený multifunkční volant pak disponuje ovládáním Bluetooth handsfree a rádia.

Sáhnout můžete i po méně vybavených verzích. Rapid Fresh Active je k mání za 269 900 Kč, přičemž k motoru 1,2 MPI o výkonu 55 kW (75 koní) přihazuje mechanickou klimatizaci, přední mlhovky, rádio s CD a MP3 nebo centrální zamykání s dálkovým ovládáním. Za dalších 15 000 Kč pak dostanete „upgrade“ na 1,2 TSI (63 kW/86 koní), s tímtéž motorem lze navíc pořídit i výbavu Fresh Ambition, kdy za 299 900 Kč dostáváte automatickou klimatizaci, 15palcová litá kola, skla SunSet či zadní parkovací senzory. K dispozici jsou na této úrovni i motory 1,2 TSI a 1,6 TDI (oba 77 kW/105 koní).

Kromě Škody Rapid, kterou lze objednávat ihned, jsou s akčním paketem Fresh na prodej i modely Fabia a Roomster. Ty lze objednávat až od 28. ledna, přičemž stejně jako u liftbacku můžete jejich koupi realizovat skrze Škoda Finance od ŠkoFinu. V takovém případě rovnou z dané ceny odečtěte 20 000 Kč, rozhodně však nepočítejte s tím, že byste slevu dostali zadarmo. A to ani v případě modelu Fabia Fresh Easy, který s motorizací 1,2 HTP o výkonu 44 kW (60 koní) a 4 airbagy, klimatizací, centrálním zamykáním a tónovanými skly startuje standardně na částce 209 900 Kč.

Rozsáhlejší výčet výbavy pak nabídnou verze Fabia Fresh Active a Fresh Ambition s cenou 229 900, resp. 244 900 Kč. K mání jsou se silnějším motorem 1,2 HTP (51 kW/69 koní), předními mlhovkami, centrálním zamykáním, elektrickým ovládáním předních oken, zatmavenými skly SunSet, klimatizací, rádiem s CD/MP3, koly z lehké slitiny či metalickým lakem dle vlastního výběru. Sáhnout na této úrovni pak můžete i po motorizacích 1,4 MPI a 1,2 TSI (oba 63 kW/86 koní) nebo modelu kombi, přičemž k ceně si pokaždé připočtěte 10 000 Kč.

Finálním přírůstkem v nabídce Škody je pak Roomster Fresh, který ve výbavě Active startuje na sumě 239 900 Kč. Počítat za to můžete s motorem 1,2 HTP (51 kW/69 koní), klimatizací, elektrickým ovládáním oken, skly SunSet, 14palcovými litými koly, předními mlhovkami, rádiem s CD a MP3, střešním nosičem či metalickým lakem dle výběru. Mimo to je za 249 900 Kč k mání verze 1,4 MPI (63 kW/86 koní), Roomster Fresh Ambition 1,4 MPI pak startuje na částce 271 900 Kč, za motor 1,2 TSI (63 kW/86 koní) pak doplatíte dalších 10 000 Kč.

Tím osvěžení portfolia mladoboleslavské automobilky končí. Je však otázkou, zda toto zvýhodnění přivede do showroomů značky kýžený počet zákazníků - jak sledujeme z vašich komentářů, právě příliš sebevědomé ceny některých modelů (před i po slevách) jsou důvodem, proč zájem o ně není úplně nejžhavější. I konkurence se totiž snaží...


Škoda Fabia a Roomster Fresh: po Rapidu zlevňují i další dva modely - 1 - Skoda Fabia FreshŠkoda Fabia a Roomster Fresh: po Rapidu zlevňují i další dva modely - 2 - Skoda Roomster FreshŠkoda Fabia a Roomster Fresh: po Rapidu zlevňují i další dva modely - 3 - Skoda Rapid Fresh
Hned tři modely značky Škoda jsou k mání s výbavou Fresh, která přináší cenové zvýhodnění

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše