Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně

Škoda si u svých aut dlouho zakládala na vysoké hodnotě za peníze, poslední dobou chce ale za podobnou hodnotu peněz stále víc. Ne však všude, v Rusku právě začala prodávat Karoq za 400 tisíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně

1.10.2020 | Petr Miler

Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně

/

Foto: Škoda Avto

Škoda si u svých aut dlouho zakládala na vysoké hodnotě za peníze, poslední dobou chce ale za podobnou hodnotu peněz stále víc. Ne však všude, v Rusku právě začala prodávat Karoq za 400 tisíc.

Škoda Karoq sála loni touto dobou nejméně 490 900 Kč. Letos na jaře přišla v základu na 500 900 Kč, dnes stojí od 515 900 Kč. To vše za situace, kdy přes uměle vysokou zaměstnanost asi 20 procent Čechů nebere tolik, co dřív, protože jednoduše nemají dost práce a firmy s nejistými vyhlídkami do budoucnosti stále více omezují investice do obnov svých autoparků.

Česká automobilka vám patrně řekne, že regulatorní požadavky EU činí její vozy výrobně stále dražšími, na druhou stranu si ale nejsme vědomi tolika novinek, které by od loňského roku měly ospravedlnit nárůst ceny o 5 %. A i kdyby, v prvním ročníku jakékoli ekonomické školy vás naučí, že o ceně zboží rozhoduje trh, nikoli výrobní náklady. Proč to Škoda - a nejen ona - v současné situaci na trhu nereflektuje a nesnaží se učinit své vozy atraktivnější i tímto způsobem, nemáme tušení.

A nemáme jej tím spíše, když vidíme, co dělá na jiných trzích. V Rusku je situace špatná též, pro škodovku jde o velmi významné odbytiště, a tak se snaží. Už minulý měsíc jsme vám předestřeli, že Karoq nabízí v Rusku citelně víc za citelně míň a dnešním dnem se nůžky ještě více rozevřely. Automobilka totiž na tamní trh uvedla nové základní verze, které znamenají, že Karoq je pro Rusy levnější skoro o 30 %, i když jim pořád dopřává více muziky.

Abychom byli konkrétní, do prodeje poslala nové verze s motorem 1,6 MPI, který v Rusku slouží jako základní. U nás je alternativou nemastný neslaný tříválec 1,0 TSI i když ani starší atmosférická jedna-šestka není žádné motorové terno, aspoň má čtyři válce a netrpí všemi neřešitelnými neduhy tříčtvrtečních jednotek. Výkon nanejvýš 110 koní je pro Karoq tak tak přijatelný, což dokladuje i udávaná dynamika - stovka za 11,2 sekundy a maximálka 183 km/h.

Kouzlo této jednotky jistě není ve výkonu a dynamice, zajímavá je cenou. Rusové mohou mít díky ní ode dneška Karoq od 1 359 000 rublů, tedy asi od 400 tisíc Kč, o 116 tisíc levněji než nás. Jde o vůz ve výbavě Active, která toho ke všemu v Rusku nabízí víc. Klimatizace, audiosystém s osmi reproduktory, ESP, asistent rozjezdu do kopce, dálkový centrál, kůže obšitý volant nebo vyhřívaná sedadla a zrcátka dostanete bez příplatku.

Dražší alternativou je pak verze Ambition za 1 512 000 rublů, tedy asi 445 tisíc korun, ktera už čítá automatickou dvouzónovou klimatizaci, bezklíčový vstup a start, spodní ochranu motoru, dešťový senzor nebo zadní parkovací senzory. To jsou o poznání zajímavější nabídky než u nás, nejspíše nám ale nezbude než dále závidět - nepředpokládáme, že by je Škoda chtěla v ČR jakkoli dorovnat.


Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně - 1 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 01Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně - 2 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 02Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně - 3 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 03Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně - 4 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 04Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně - 5 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 05Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně - 6 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 06Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně - 7 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 07Škoda Karoq u nás jen zdražuje, v Rusku je opět levnější, teď už opravdu o hodně - 8 - Skoda Karoq Rusko 2020 ceny zari 08
Rusům můžeme nyní Škodu Karoq závidět ještě více, nové nejlevnější verze jsou až o 116 tisíc levnější, i když nabízí více základní výbavy. Foto: Škoda Avto

Zdroj: Škoda Avto

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše