Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek

Nové SUV Škody vzejde z Tiguanu, bude však prostornější. Do vínku dostane jako první Škoda head-up displej, pod kapotu až 220 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek

18.12.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové SUV Škody vzejde z Tiguanu, bude však prostornější. Do vínku dostane jako první Škoda head-up displej, pod kapotu až 220 koní.

Je to trochu jinak: Nové SUV Škody ponese jméno Kodiaq, tedy totéž s Q na konci. Potvrzuje to patentová registrace, přečtěte a prohlédněte si víc.

Mladoboleslavská automobilka nedávno potvrdila, že se minimálně pro příští léta stahuje z trhu s vozy MPV. Model Roomster tedy nedostane přímého nástupce, místo toho chce Škoda více zabodovat v segmentu crossoverů a SUV, přičemž již dříve bylo naznačeno, že očekávat máme hned čtyři modely. Tím asi nejjasnějším je nová generace Škody Yeti, která se ukáže v roce 2017. De facto však bude druhou novinkou v pořadí, tou první se stane velké SUV.

S chystaným modelem bychom se naživo měli setkat na podzim příštího roku v Paříži, přičemž doposud byla tato novinka označována jako Snowman nebo Polar. Naši němečtí kolegové ovšem aktuálně říkají, že Škoda oficiálně potvrdila jméno docela jiné: Kodiak. Založen přitom bude na Volkswagenu Tiguan, dárcovský vůz ovšem překoná po stránce délky a výšky. K dispozici přitom bude pětimístné a sedmimístné provedení.

Zmiňovaný nárůst rozměrů by měl cestujícím zajistit dostatek místa pro hlavu i nohy ve všech řadách sedadel, přičemž již v základu lze počítat s bohatší výbavou, než je u Škody obvyklé. Kodiak by se totiž měl postavit i německé prémiové lize v podobě Audi Q5, BMW X3 a Mercedesu GLC. Asi proto nepřekvapí, že ceny by měly startovat okolo 650 000 Kč, vrcholné varianty došplhají až někam k 1,5 milionu korun.

Po stránce výbavové lze očekávat zejména posun v oblasti konektivity, pročež nebude chybět satelitní navigace s reálným přenosem dat či možnost vytvoření hotspotu. Digitalizován má být přístrojový štít, mimo to Kodiak jako první model Škody dostane head-up displej. Zvenčí je pak možné počítat s diodami, agresivně střiženými nárazníky vpředu i vzadu nebo tmavými plastovými lemy ve spodní části karoserie.

Zmínit můžeme také motorový prostor, kde se zpočátku počítá s pěti agregáty. Benzinovou část nabídky bude zastupovat jedna-čtyřka TSI s deaktivací poloviny válců a výkonem 150 koní, nad ní se usadí dvoulitr naladěný na 180 nebo 220 koní. V případě dieselů lze počítat s motorem 2,0 TDI, který bude produkovat 150 nebo 184 koní. Pokaždé přitom nemá chybět systém start/stop a rekuperace brzdné energie.

Kodiak bude také prvním modelem značky, který bude k mání jako plug-in hybrid. Stejně jako německé vozy přitom nejspíše spřáhne přeplňovaný benzinový 1,4litrový čtyřválec s elektromotorem, načež vykáže normovanou spotřebu okolo 2 l/100 km. Kdy ovšem tato varianta dorazí, to zatím není jisté. Nejspíše však až v pozdější fázi životního cyklu.


Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 1 - Skoda SUV-Kodiak render
SUV Škoda Kodiak se ukázalo na nové ilustraci...

Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 2 - Skoda Snowman novy render 01Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 3 - Skoda Snowman novy render 02
...posloužit však můžeme i těmi předchozími...

Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 4 - Skoda BMW X4 prvni render 01Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 5 - Skoda BMW X4 prvni render 02
...či variací ve stylu BMW X4

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše