Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek

Nové SUV Škody vzejde z Tiguanu, bude však prostornější. Do vínku dostane jako první Škoda head-up displej, pod kapotu až 220 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek

18.12.2015 | Petr Prokopec | 25 příspěvků

Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové SUV Škody vzejde z Tiguanu, bude však prostornější. Do vínku dostane jako první Škoda head-up displej, pod kapotu až 220 koní.

Je to trochu jinak: Nové SUV Škody ponese jméno Kodiaq, tedy totéž s Q na konci. Potvrzuje to patentová registrace, přečtěte a prohlédněte si víc.

Mladoboleslavská automobilka nedávno potvrdila, že se minimálně pro příští léta stahuje z trhu s vozy MPV. Model Roomster tedy nedostane přímého nástupce, místo toho chce Škoda více zabodovat v segmentu crossoverů a SUV, přičemž již dříve bylo naznačeno, že očekávat máme hned čtyři modely. Tím asi nejjasnějším je nová generace Škody Yeti, která se ukáže v roce 2017. De facto však bude druhou novinkou v pořadí, tou první se stane velké SUV.

S chystaným modelem bychom se naživo měli setkat na podzim příštího roku v Paříži, přičemž doposud byla tato novinka označována jako Snowman nebo Polar. Naši němečtí kolegové ovšem aktuálně říkají, že Škoda oficiálně potvrdila jméno docela jiné: Kodiak. Založen přitom bude na Volkswagenu Tiguan, dárcovský vůz ovšem překoná po stránce délky a výšky. K dispozici přitom bude pětimístné a sedmimístné provedení.

Zmiňovaný nárůst rozměrů by měl cestujícím zajistit dostatek místa pro hlavu i nohy ve všech řadách sedadel, přičemž již v základu lze počítat s bohatší výbavou, než je u Škody obvyklé. Kodiak by se totiž měl postavit i německé prémiové lize v podobě Audi Q5, BMW X3 a Mercedesu GLC. Asi proto nepřekvapí, že ceny by měly startovat okolo 650 000 Kč, vrcholné varianty došplhají až někam k 1,5 milionu korun.

Po stránce výbavové lze očekávat zejména posun v oblasti konektivity, pročež nebude chybět satelitní navigace s reálným přenosem dat či možnost vytvoření hotspotu. Digitalizován má být přístrojový štít, mimo to Kodiak jako první model Škody dostane head-up displej. Zvenčí je pak možné počítat s diodami, agresivně střiženými nárazníky vpředu i vzadu nebo tmavými plastovými lemy ve spodní části karoserie.

Zmínit můžeme také motorový prostor, kde se zpočátku počítá s pěti agregáty. Benzinovou část nabídky bude zastupovat jedna-čtyřka TSI s deaktivací poloviny válců a výkonem 150 koní, nad ní se usadí dvoulitr naladěný na 180 nebo 220 koní. V případě dieselů lze počítat s motorem 2,0 TDI, který bude produkovat 150 nebo 184 koní. Pokaždé přitom nemá chybět systém start/stop a rekuperace brzdné energie.

Kodiak bude také prvním modelem značky, který bude k mání jako plug-in hybrid. Stejně jako německé vozy přitom nejspíše spřáhne přeplňovaný benzinový 1,4litrový čtyřválec s elektromotorem, načež vykáže normovanou spotřebu okolo 2 l/100 km. Kdy ovšem tato varianta dorazí, to zatím není jisté. Nejspíše však až v pozdější fázi životního cyklu.


Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 1 - Skoda SUV-Kodiak render
SUV Škoda Kodiak se ukázalo na nové ilustraci...

Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 2 - Skoda Snowman novy render 01Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 3 - Skoda Snowman novy render 02
...posloužit však můžeme i těmi předchozími...

Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 4 - Skoda BMW X4 prvni render 01Škoda Kodiak: velké SUV má své jméno, dostane řadu novinek - 5 - Skoda BMW X4 prvni render 02
...či variací ve stylu BMW X4

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Diskuze 25 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše