Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka?

Škoda nám včera ukázala pouze nový liftback, my jsme však cestou z prezentace prozkoumali i nové kombi, navíc pravděpodobně ve verzi 4x4.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka?

12.12.2012 | Miro Mihálik | 8 příspěvků

Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda nám včera ukázala pouze nový liftback, my jsme však cestou z prezentace prozkoumali i nové kombi, navíc pravděpodobně ve verzi 4x4.

Tip: Máme pro Vás i první uniklé fotky nové Octavie RS.

Škoda na včerejší mezinárodní prezentaci třetí generace Octavie o její druhou karosářskou variantu Combi ani nezavadila, přestože už pár týdnů díky špionážním fotografiím víme, že existuje, je dokončená i jak vypadá její záď. Otázkou je tak jen, kdy nastane vhodný termín pro její představení, letos to s největší pravděpodobností nebude.

Mladoboleslavská značka jistě nebude tříštit zájem zákazníků a nenechá si ujít příležitost být vidět ve všech světových médiích díky Octavii ještě jednou. Pokud půjde však tak, jak si myslíme, že by asi mělo, mohli bychom kombík oficiálně spatřit v Ženevě. Na trh se dostane záhy, bezpečně víme, že praktičtější verze se začne prodávat v květnu 2013 (liftback vstoupí do prodeje v únoru). Virtuální představení přijde jistě mnohem dříve, o přesném termínu ale můžeme jen spekulovat.

Ironií osudu jsme nicméně včera s novou Škodou Octavia Combi do kontaktu přišli. Jak asi podle úvodní fotografie tušíte, podařilo se nám na dálnici z Mladé Boleslavi do Prahy narazit (naštěstí ne doslova) na zamaskovaný testovací prototyp.

Popravdě musíme uznat, že se kamufláž tmavě fialové muly technikům Škody opravdu povedla. Ne že by maskovací pásku a klamavé detaily bylo možné přehlédnout, ale vůz byl umně upraven tak, aby v něm novou Octavii tak snadno zase poznat nešlo. Třeba originální zadní světla jsou docela věrohodně „přelepena“ tak, aby navozovala dojem kontaktu s polykarbonátem ze současné Octavie a i tvar chromované masky a hlavních světel byl modifikován tak, aby vůz z dálky vypadal jako druhá generace před faceliftem.

Že Škoda i v den, kdy se vůz formálně odhalil před celým světem, kombík nadále maskuje, svědčí o tom, že jeho premiéru ještě nechystá. My vám naštěstí stále můžeme ukázat starší fotky finálního auta bez maskování (mimochodem je zřejmé, že tyhle fotky se k nám přímo ze škodovky opravdu nedostaly, proč by firma takto lákala na auto, které včera ani neodhalila...), za zmínku ale navíc stojí také nápadně přizvednutý podvozek testovacího prototypu. To by mohlo signalizovat, že se nám podařilo zachytit nejen kombík, ale rovnou také verzi 4x4 - i ta se podle aktuálních zpráv z automobilky dostane na trh příští rok v květnu, rovnou v momentě uvedení nové Octavie Combi na trh.

Samozřejmě, za to, že na obrázcích vidíte čtyřkolku, ruku do ohně dát nemůžeme, nicméně kola na autě zase nejsou tak malá, aby tento dojem vznikl pouze optickou iluzí. Minimálně paket pro špatné cesty je na tomto autě k vidění. Na každý pád - kombi je další novinka škodovky, kterou brzy čeká odhalení, ani to ale už překvapivé nebude...


Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 1 - Skoda Octavia III Combi 2013 nova spy R10 01Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 2 - Skoda Octavia III Combi 2013 nova spy R10 02Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 3 - Skoda Octavia III Combi 2013 nova spy R10 03Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 4 - Skoda Octavia III Combi 2013 nova spy R10 04
Nová Octavia byla maskovaná tak, aby vypadala jako druhá generace před faceliftem. Povšimněte si třeba, jak jsou maskované prolisy ve spodní části víka zavazadlového prostoru

Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 5 - Nova Skoda Octavia III Combi 2013 bez maskovani dalsi 01Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 6 - Nova Skoda Octavia III Combi 2013 bez maskovani dalsi 02Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 7 - Nova Skoda Octavia III Combi 2013 bez maskovani dalsi 03Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 8 - Nova Skoda Octavia III Combi 2013 bez maskovani dalsi 04Škoda Octavia III Combi 4x4 2013: liftback je venku, co kombi a čtyřkolka? - 9 - Nova Skoda Octavia III Combi 2013 bez maskovani dalsi 05
Konečnou podobu již známe, tady je pro srovnání. Tahle verze ale pohonem všech kol očividně nedisponuje

Miro Mihálik

Diskuze 8 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.