Škoda Octavia III RS 2013: unikly první obrázky nového eReSa

Ani po premiéře třetí generace Škody Octavia si od tohoto modelu neodpočineme. Ven se dnes dostaly obrázky jejího rychlého provedení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia III RS 2013: unikly první obrázky nového eReSa

13.12.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Škoda Octavia III RS 2013: unikly první obrázky nového eReSa

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ani po premiéře třetí generace Škody Octavia si od tohoto modelu neodpočineme. Ven se dnes dostaly obrázky jejího rychlého provedení.

Tip: Přečtete si náš test nové Škody Octavia III 1,8 TSI, která má zatím k budoucímu RS nejblíže, používá i motor ze stejné koncernové řady EA 888.

Poslední dny v českém automobilovém světě nesporně patřily hlavně nové generaci Škody Octavia. A to navzdory tomu, že po řadě úspěšných špionáží vlastně nebylo co odhalovat - maximálně par technických detailů a interiér. Zejména v prvně zmiňovaném ohledu Škoda ani na oficiální prezentaci nebyla zrovna sdílná, to nejpodstatnější jsme pro vás ale briskně shrnuli v prvním představení.

Možná ještě více vám o této novince prozradily pozdější živé fotky a video a pokud vás ani tohle nedokázalo zvednout ze židle, zkusili jsme to na vás i s informacemi a fotkami nového kombíku a verze 4x4. Mysleli jsme si, že o mnoho více vám alespoň po několik následujících dnů nebudeme schopni říci, ale i to byl omyl. Ještě jednu verzi má totiž škodovka už připravenou a na trh ji uvede současně s Combi a čyřkolkou - provedení RS. A právě na to se dnes můžeme podívat.

O jeho odhalení se škodovka znovu nezasloužila, nebo alespoň ne přímo a pravděpodobně ne úmyslně. Ve slovenském online konfigurátoru modelu Fabia se totiž bylo možné za určitých okolností dostat i k vyobrazení nové Octavie RS. Nevíme, jak přesně, teď už to zdá se není možné, otisky obrazovky zachycující vzhled nového eReSa každopádně přikládáme.

Zjevné je z nich, že vůz vsadí na mnohem agresivnější pojetí než dosavadní provedení. Příď se tedy ještě bude držet vcelku obvyklého mladoboleslavského „kopyta”, záď s dvojicí hranatých koncovek výfuku a jakousi imitací difuzoru ale působí hodně sebevědomě, na čtyřválec možná až příliš. Nechybí ani jiná vnitřní grafika všech světel a jakýsi rychlý pruh na bočních dveřích. Výrazné a velké disky kol asi nepřekvapí.

Po stránce techniky lze počítat s tím, co se objeví v novém Golfu GTI VII (tedy snadse sofistikovanějším snížením podvozku...), takže především s novým dvoulitrovým turbem o výkonu přesahujícím výkon 200 koní. Jak moc? To záleží na naladění, škodovka ale už při premiéře „O3” slibovala vůbec nejrychlejší Škodu v historii. Těšit se tedy je na co, vlastně až na vzhled, ten už známe... Na trh se má vůz dostat v květnu 2013, o cenách zatím můžeme jen přemítat.


Škoda Octavia III RS 2013: unikly první obrázky nového eReSa - 1 - Skoda Octavia III RS 2013 nova unik konfigurator 01Škoda Octavia III RS 2013: unikly první obrázky nového eReSa - 2 - Skoda Octavia III RS 2013 nova unik konfigurator 02Škoda Octavia III RS 2013: unikly první obrázky nového eReSa - 3 - Skoda Octavia III RS 2013 nova unik konfigurator 03Škoda Octavia III RS 2013: unikly první obrázky nového eReSa - 4 - Skoda Octavia III RS 2013 nova unik konfigurator 04
Toto je nová Škoda Octavia RS 2013, zdá se, že automobilka už brzy nebude mít co odhalovat...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.