Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko

(+ živé foto) Nový Golf GTI od Volkswagenu přichází s výkonem 220 koní, nebo sportovním paketem s 230 koňmi a samosvorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko

26.9.2012 | Miro Mihálik | 5 příspěvků

Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Nový Golf GTI od Volkswagenu přichází s výkonem 220 koní, nebo sportovním paketem s 230 koňmi a samosvorem.

Německý koncern Volkswagen má se sedmou generací Golfu docela naspěch. Nejenže byla představena pouze čtyři roky po svém předchůdci a automobilka se nezdržovala ani jeho postupným odhalováním, ale navíc ke dvěma karosářským variantám - tří a pětidveřovému hatchbacku - představí na pařížském autosalonu rovnou i jeho ostrou verzi GTI. Kdysi se říkalo, že nebude dříve než na podzim příštího roku, ale v posledních týdnech už se ozývaly spekulace, že předprodukční koncept bude k vidění už v Paříži. Měly pravdu.

Buď jak buď, oficiální fotografie se neoficiálními kanály dostaly ven a vy se tak můžete podívat, jestli novému Golfu joggingový outfit sluší či nikoli. Ať už si ale myslíte cokoli, je docela sympatické, že VW ze svého potomka neděla druhotřídní hvězdu tuningových srazů a místo toho se opět pouští umírněnou cestou.

Nejmarkantnějším vizuálním poznávacím znamením sedmého pokračování Golfu GTI (a i z toho je patrná značná umírněnost designérů) se stane tenká červená linie překračující hranici přední masky a podtrhující zamračená světla s LED. Tradičně nebude chybět ani maska s motivem šestiúhelníků, která svou strukturou připomíná včelí plástev.

Přední nárazník doplní tři černé lamely opticky snižující vysoké mlhovky, prahy vypadají překvapivě nedotčeně a také záď se od standardního provedení odlišuje pouze jiným uspořádáním světel, skoro neviditelně prodlouženou hranou spoileru nad zadním oknem a dvojící samostatných, chromovaných koncovek výfuku po stranách. A ještě něco - Volkswagen opět provedl designovou evoluci hliníkových kol, které tvarem svých paprsků teď připomínají hokejky nebo možná spíše nějaké boty.

Kabina opět posadí na zadek zákazníky vysazené na typickou károvanou látku, tlusté sportovní volanty s červeným prošíváním a zploštěným věncem ve spodní části, jinak je to ale „jen“ lépe vybavený Golf se vším všudy.

Přestože informace se nedostaly ven obvyklou cestou, v tuto chvíli již víme, že standardní dvoulitrové TSI řady EA888 bude disponovat 220 koňmi, přičemž klientu bude mít k dispozici jakýsi sportovní paket zvyšující výkon na 230 koní. Maximální točivý moment motoru činí 350 newtonmetrů, přičemž ve spojení se zatím neznámou převodovkou se GTI dostane na stovku za 6,6 sekundy (silnější verze za 6,5 s) a pojede 246 km/h, respektive rovných 250. Teoretická spotřeba se při tom snížila o 1,3 litru na 6,6 l/100 km.

V základní výbavě Golfu GTI VII se objeví bi-xenony, rudě lakované třmeny, o patnáct milimetrů snížený podvozek nebo hliníkové pedály. Naopak za příplatek - pro výkonnější verzi - se ve výbavě objeví samosvorný diferenciál nahrazující předchozí elektronický systém přibrzďování protáčejícího se kola. Novinkou má být také variabilní převod řízení, na potvrzení, jestli tomu tak opravdu je, pořád čekáme.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 1 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 01Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 2 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 02Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 3 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 03Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 4 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 04Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 5 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 05Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 6 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 06Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 7 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 07Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 8 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 08Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 9 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 09Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 10 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 10Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 11 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 11Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 12 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 12Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 13 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 13Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 14 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 14Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 15 - Volkswagen Golf VII GTI 2013 koncept zive 15
Nový Volkswagen Golf se na autosalonu v Paříži ukázal i se slavným károvaným interiérem

Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 16 - VW Golf GTI VII 2013 oficialni prvni 01Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 17 - VW Golf GTI VII 2013 oficialni prvni 02Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 18 - VW Golf GTI VII 2013 oficialni prvni 03Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 19 - VW Golf GTI VII 2013 oficialni prvni 04Volkswagen Golf GTI VII: tohle je nové gétéičko - 20 - VW Golf GTI VII 2013 oficialni prvni 05
Nové GTI se opět pouští cestou velmi umírněného designu a nově hned od počátku dvěma výkonovými verzemi

Miro Mihálik

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.